Home / Tag Archives: gjirokaster

Tag Archives: gjirokaster

LSI: Vetëm nga rrethet do sjellim mbi 20 mijë persona në Tiranë sot

Lëvizja Socialiste për Integrim thotë se do të sjellë në protestën e sotme në Tiranë, mbi 20 mijë vetë.LSI thotë se do të sjellë nga Qarku Korçe, 2000 persona. Qarku Elbasan 3000. Qarku Berat 3000. Qarku Durrës 2500. Qarku Vlore 1500. Qarku Gjirokastër 1500.Qarku Dibër 1000. qarku Shkodër 2000. Qarku Lezhe 2000. qarku Kukës 500. Qarku Fier: 3000.Me shifra të tilla që jep LSI, lind pyetja ku do t’i çojnë kaq veta, pot ë marrësh parasysh dhe protestuesit e PD-së?Se bulevardi më shumë se 20 mijë vetë vështirë se i mban.(TemA)

Lexone

E shtuna nis me diell, por shirat nuk mungojnë

Mëngjesi i të shtunës është plot me diell, por gjatë ditës priten shtim të vranësirave, dhe në disa zona do të ketë dhe shira lokalë.Sipas parashikimeve, reshje të dobëta priten në Fier, Berat, Vlorë e Gjirokastër, ndërsa temperaturat maksimale në vendet e ulëta do të arrijnë deri në 28 gradë Celcius, 26 në bregdet dhe 22 në vendet malore.12 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT/ Parlamenti “zjen” nga sherret, Meta hedh valle: Pas Skraparit, ja merr shtruar në Gjirokastër

Ilir Meta duket se po kalon ditë mjaft të këndshme në jug ku çdo ditë shfaqet nga qyteti në qytet duke kërcyer.Teksa Parlamenti është i përfshirë në përplasje dhe tension, kreu i shtetit duket se ka gjetur paqe duke ja dedikuar kohën valleve popullore.Pas vizitës në Skrapar, ai është ndalur edhe në Gjirokastër ku ka kërcyer me disa qytetarë. (TemA)

Lexone