Home / Tag Archives: gjigante

Tag Archives: gjigante

FOTOT: Brenda vilës më të shtrenjtë në botë, super luks

Vila më luksoze në botë që shtrihet në Rivierën franceze, dikur i përkiste mbretit belg Leopoldi i II-të, ka dalë në shitje për 410 milionë dollarë.Rezidenca mban emrin “Les Cedres”, ka 14 dhoma gjuma, një pishinë me përmasa gjigante, pamje fantastike nga bregdeti i Nicës, një dhomë balloje si dhe një stallë me kapacitet prej 30 kuajsh.Gjithashtu ajo ka një ndër kopshtet më të bukur në Europë, i cili përfshin 15000 bimë dhe “20 shtëpiza të gjelbra” që përmbajnë bimësi të rrallë tropikale.Vila është ndërtuar para 187 vitesh për mbretin e Belgjikës me paratë e fituara nga grabitjet e tokave në Kongo.Më pas u ble nga familja Marnier-Lapostolle më 1924n, 15 vjet pas vdekjes së Leopoldit.Prona e pazakontë kaloi kohët e fundit në duart e sipërmarrësve të brandit Campari, të cilët e nxorën më pas në ankand.Villa Les Cedres do të bëhet shtëpia më e shtrenjtë në botë nëse do të blihet me këtë çmim marramendës. (TemA)

Lexone

FOTOT: “Mi shikoni të pasmet”

Dy ditë më parë ajo i tregoi botës për ndërhyrjen kirurgjike në gjoks.Dhe të premten Amber Rose vendosi që të tregojë asetet e tjera, në llogarinë e saj në Instagram.E veshur në bikini ngjyrë portokalli, 34 vjeçarja ekspozoi të pasmet gjigante teksa qëndronte buzë pishinës. (TemA)

Lexone

FOTOT: 25 vjeçarja tregon format dhe… celulitin

Ajo nuk heziton asnjëherë që të ekspozojë hiret e saj trupore tejet seksi.Dhe ylli i Geordie Shore, Holly Hagan, u sigurua që të gjithë sytë të jenë tek ajo, derisa u paraqit në plazhin St Lucia në Karaibe me Charlotte Crosby të mërkurën.Ylli 25 vjeçar dukej “shpërthyese” në bikini kuq e zi, duke treguar gjoksin shpërthyes dhe të pasmet gjigante. (TemA)

Lexone

VIDEO: Uji pushton kabinat e kroçerës, tmerrohen turistët

Momente paniku kanë kaluar udhëtarët e një kroçere në ujrat e Karaibeve.Të paktën 50 kabina të anijes gjigante u pushtuan nga uji dhe udhëtarët u trembën duke menduar seknarin më të keq.Por, gjithçka vinte nga një problem në sistmein kundër zjarrit.Papritur tubat shpërthyen dhe uji pushtoi kabinat.Në video shihen momentet kur udhëtarët larogjnë ujin përmes kovave.Incidenti ka ndodhur në korçerën “Carnival Dream” e kompanisë ‘Carnival Cruise”.

Lexone

Lajm i hidhur për Bajernin, Alaba nuk luan ndaj Realit

Gjithë bota pret me kuriozitet sfidën e mbrëmjes së sotme në Champions League mes Bajernit e Real Madridit, dy gjigantë të futbollit botëror, protagonistë të mëdhenj në kupat e Europës dhe rivalë të përjetshëm. Këto dy skuadra janë ndeshur 24 herë në kupat e Europës, rekord, me 11 fitore secila palë.Bajerni ka marrë një lajm të hidhur në prag të ndeshjes së sotme, sepse është dëmtuar mbrojtësi David Alaba.Austriaku ka një problem në kofshë dhe nuk është stërvitur dot as dje, ndaj nuk mund të aktivizohet dot, duke krijuar një problem të madh në prapavijë, ku do të zëvendësohet nga Rafinja, por edhe spanjolli Berat është një opsion.

Lexone

Sërfisti shpëton në momentin e fundit (Video)

Sërfisti shpëton në momentin e fundit (Video)

Axi Muinain ka treguar aftësitë e mahnitshme në sërf, teksa ikte prej një vale gjigante në Nazare të Portugalisë. Droni ka filmuar sportistin 35-vjeçar, teksa manovron me shkathtësi në një prej zonave me më së shumti dallgë në botë, transmeton Telegrafi. Në këtë bregdet, gjatë këtij, muaji janë shënuar valët …

Lexone