Home / Tag Archives: gjermanit

Tag Archives: gjermanit

Sërish i pari në start, Fetel shkëlqen në Azerbajxhan

Sebastian Fetel e ka seriozisht sivjet, ashtu si Ferrari i tij, sepse pas Bahrainit dhe Kinës, piloti gjerman ka regjistruar pole-position numër 3 në sezon, i treti rresht.1’41”498, regjistruar që në tentativën e parë, mjaftoi për ta nisur i pari garën e Bakut, ndërsa i vetmi që iu afrua ishte Kimi Raikonen, i cili në fakt i shkoi pranë kohës së gjermanit, por doli keq nga njëra kthesë në provën e fundit dhe e mbylli i gjashti.Ferrari është super, në fakt, dhe këtë po e kuptojnë të gjithë, duke nisur nga kampioni i botës Ljuis Hamilton: anglezi do të niset i dyti, ndjekur nga shoku i skuadrës Botas.Në vendet 4-5 do të jenë Rikardo dhe Verstapen, me Red Bull.Vettel holds off the two Mercedes to take pole ?Both Force Indias in the top 10 ?#AzerbaijanGP ?? #F1 pic.twitter.com/NhsQ6HL16E— Formula 1 (@F1) April 28, 2018

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone