Home / Tag Archives: gjermanise

Tag Archives: gjermanise

FOTOT: Tifoz i “çmendur” pas Gjermanisë, 70 vjeçari nis rrugën drejt Rusisë me… traktor

Teksa parashikohet që rreth 1.5 milionë turistë do të vizitojnë Rusinë gjatë Kupës së Botës 2018, njëri prej tyre ka bërë diferencën.Bëhet fjalë për Hubert Wirth, tifozin e “çmendur” pas Gjermanisë.70 vjeçari u nis drejt Rusisë me traktor dhe me një shtëpizë të vogël me rrota.Gjermani tani ndodhet në Bjellorusi dhe i duhet të përshkruajë edhe 1,000 kilometra të tjerë deri sa të arrijë në Moskë.Kupa e Botës fillon më 14 qershor, ndaj i moshuari duhet ta shkelë më tepër gazin. (TemA)

Lexone

Bayerni e bën zyrtare, Arjen Roben edhe një vit me kampionët

Arjen Robben do të vazhdojë të jetë pjesë e Bayernit të Mynihut edhe për një sezon tjetër.Holandezi rinovoi kontratën me kampionët e Gjermanisë deri më 30 Qershor të 2019. 34-vjeçari është pjesë e klubit bavarez që nga viti 2009, kur u transferua nga Real Madridi për shumën e 25 milionë eurove.Me fanellën e Bayernit, Robben ka koleksionuar 7 tituj kampion Gjermanie, 4 Kupa Gjermanie dhe një Champions League, të fituar në 2013 në Wembley ndaj Borussia Dortmund, ku holandezi shënoi golin vendimtar të sfidës.18 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Qafë-Thanë, ndalohen me lëndë narkotike një çek dhe një gjerman

Një shtetas çek dhe një gjerman janë ndaluar në pikën kufitare të Qafë Thanës teksa udhëtonin drejt Maqedonisë, pasi u janë gjetur lëndë narkotike. Burime zyrtare të policisë bëjnë të ditur se janë ndaluar Petr Porada, 35 vjeç nga Praga dhe Claus Benten, 50 vjeç na Osnabruck i Gjermanisë, ndërkohë …

Lexone