Home / Tag Archives: gjatesine

Tag Archives: gjatesine

VIDEO: U zhduk në lumin Erzen, polombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet për 20-vjeçarin

Polombarët e RENEA-s vijojnë kërkimet në grykën e Skuranës në lumin Erzen, për gjetjen e trupit të 20 – vjeçarit Xh.S.Prej orës 08.00 të ditës së sotme, polumbarët e Renea-s kanë rinisur kërkimet për gjetjen e trupit të 20 – vjeçarit, i cili dyshohet se është mbytur ditën e djeshme në lumin Erzen, në vendin e quajtur Shpella e Pëllumbasit.Kërkimet nga polumbarët kanë vijuar në gjatësinë e lumit, deri në në grykën e Skuranës, në një terren shumë të vështirë.Është devijuar një pjesë e lumit me qëllim uljen e nivelit, pasi rrjedha është shumë e fuqishme dhe terreni është shumë shkëmbor dhe shumë i thepisur.Krahas kërkimeve nga polumbarët e Reneas, një grup punonjësish police të Stacionit të Polcisë Farkë, kanë vijuar krehjen e shtratit të lumit nga të dyja anët.Gajtë kërkimeve nga Polumbarët e Renea-s, ka qenë i pranishëm edhe vëllai i shtetasit që dyshohet i mbytur.Deri në këto momente nuk është bërë e mundur gjetja e trupit të 20 vjeçarit. Kërkimet po vijojnë. (TemA)

Lexone

Këto janë pozicionet e duhura të seksit për çiftet që kanë një diferencë të madhe në gjatësi

Diferencat e mëdha në gjatësi midis një çifti mund të sjellin probleme në jetën e tyre seksuale.Pavarësisht se nuk mund të reduktoni dot gjatësinë tuaj, ju sigurisht që mund ta zgjidhni këtë problem.Mëposhtë janë renditur 6 pozicione seksi që do janë mëse të përshtatshme për femrat e shkurtra dhe meshkujt e gjatë.“Reverse cowgirl”“Table top”“Spoon”“The close-up”“Snake”“Doggy style”The post Këto janë pozicionet e duhura të seksit për çiftet që kanë një diferencë të madhe në gjatësi appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Autostrada Tiranë-Elbasan ndëshkoi fermerët, qershitë mbeten stok

Në këtë periudhë të vitit rruga e vjetër Elbasan- Tiranë, e ashtuquajtur Rruga e Krrabës, zbukurohej nga vargjet e kuqe me qershi pothuajse në të gjithë gjatësinë e saj pranë fshatit Petresh.Por ndërtimi i rrugës së re e shkretoi këtë zonë, ndërsa fermerët e fshatit nuk kanë treg për qershitë.Shitja buzë rrugës dikur ishte një treg i garantuar për këtë zonë, ndërsa sot shumica e qershive shkon kot.E ndërsa 1 kg qershi sot në kryeqytet është 600 leke, në këtë zonë qershitë hidhen për mungesë tregu dhe duhet përmendur se Petreshi ndodhet vetëm 10 km nga Elbasani dhe rreth 40 km nga Tirana.Zona prodhon më shumë se 250 kuintalë qershi çdo vit, investim i cili nisi në atë kohë kur tregtimi edhe pse buzë rruge, ishte i garantuar.

Lexone