Home / Tag Archives: gazetarja

Tag Archives: gazetarja

Më në fund dy meshkuj kalojnë “Vettingun”

“Përgjegjshmëria shpërblehet”.Kështu është shprehur anëtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, pas vendimit të KPK se ai e kalon me sukses vetingun.Trupi gjykues vendosi se Islamaj konfirmohet në detyrë, ndërsa vetë gjyqtari i pyetur nga gazetarja e Top Channel Anila Hoxha, thotë se procesi ishte emocionues dhe se ky vendim do të thotë se përgjegjshmëria shpërblehet.Ndërkohë, edhe prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi ka kaluar me sukses vettingun, pas vendimit të dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.Trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin e tij në detyrë.Prençi është një nga prokurorët e çështjes “Tahiri”.(TemA)

Lexone

E dhimbshme! Gazetarja e njohur shqiptare ndahet nga jeta papritur!

Ditën e djeshme është ndarë nga jeta spikerja e mirënjohur e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra.Prej më shumë se 40 vitesh që punonte në radio dhe ishte një nga zërat më të njohur të qytetit të Shkodrës. Kolegët e e prisnin Suzanën të jepte edicionin kryesor të lajmeve por iu desh të jepnin lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të saj si pasojë e një ataku kardiak.Është kolegu i saj Adrian Hoti i cili dha lajmin e trishto për ndarjen nga jeta me anë të një postimi ku shkruan:RIP!Suzana Dibra, zeri embleme i Radio Shkodres, tashme do te na mungoje..!E prisnim ne Radio sot per te dhene bashke edicionin e lajme kryesore por na erdhi lajmi i trishte i ndarjes se saj nga jeta..!!! Zana Dibra, mikja dhe kolegia jone e mire, na shokove dhe trishtove pa mase me vdekjen e parakohshme!Pushofsh ne paqe!The post E dhimbshme! Gazetarja e njohur shqiptare ndahet nga jeta papritur! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“E prisnim në studio të jepnim lajmet, por morëm lajmin e vdekjes”, ndërron jetë gazetarja shqiptare

Spikerja e “Radio Shkodra”, Suzana Dibra është ndarë nga jeta ditën e sotme. Gazetarja prej më shumë se 40 vitesh punonte në radio dhe ishte një nga zërat më të njohur të qytetit të Shkodrës.Kolegët e prisnin Suzanën të jepte edicionin kryesor të lajmeve por i’u desh të jepnin lajmin e hidhur për ndarjen nga jeta të saj si pasojë e një ataku kardiak.“RIP! Suzana Dibra, zeri embleme i Radio Shkodres, tashme do te na mungoje..!E prisnim ne Radio sot per te dhene bashke edicionin e lajme kryesore por na erdhi lajmi i trishte i ndarjes se saj nga jeta..!!! Zana Dibra, mikja dhe kolegia jone e mire, na shokove dhe trishtove pa mase me vdekjen e parakohshme!Pushofsh ne paqe!”, shkruan kolegu i saj Adrian Hoti i cili dha lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta me anë të një postimi në Facebook.

Lexone

FOTOT/ Moderatori i njohur hap “zemrën” publikisht: Kam fiksim jete Grida Dumën, goxha femër. Fizikun e ka…

Moderatori i njohur në Vizion Plus Rudi Hizmo, ka treguar për herë të parë publikisht tërheqjen që ka ndaj deputetes demokrate Grida Duma.I ftuarit në emisionin Thumb, Rudi ka dhënë një intervistë pa doreza ku ka rrëfyer të gjitha sekretet e tij.Ai është pyetur nga gazetarja se cila është femra e ekranit që ka patur fiksim jete.“Sonila Meço goxha femer, ose Grida Duma. Vdes për Gridën. Jam çik sapioseksual aq më tepër kur shoqërohet me një fizik si të Gridës, se përshembull edhe Erion Veliaj është seksi me mendje po nuk kam atraksion seksual”, ka thënë moderatori.Ndërkohë, nuk e dimë se çfarë reagimi mund të ketë kolegu i saj Ervin Salianji për këtë pëlqim të shprehur publikisht. (TemA)

Lexone

VIDEO: Gazetares i fusin duart nga pas në lidhje direkte, ajo iu bie me mikrofon

Gazetarja Maria Fernando Mora është bërë protagonist e një incidenti të pakëndshëm.Ndërsa ishte duke raportuar live për Fox Sport, pas fitores së klubit meksikan Chivas ndaj Torontos, tifozët e klubit meksikan i kanë future duart nga pasaj.Ajo ka reaguar duke i gjuajtur ata me mikrofon, ndërsa Fox Sport ka dalë në mbrojtje të gazetares.Gazetarja tha pas incidentit se kishte reaguar në atë mënyrë, pasi e kishin prekur disa herë.(TemA)

Lexone

FOTOT: Njihuni me gazetaren seksi që “provokon”… kameramanët

Gazetarja sportive Ludovica Pagani njihet për format e saj perfekte që i japin më tepër vëmendje mediatike.Së fundmi ajo ka ‘provokuar’ kameramanët në studio të cilët rezultonin tifozë me juventusin.Në prag të derbit ndaj Interit, 23 vjeçarja ka postuar fotografi me kostumn zyrtar të Interit, në Instagramin e saj, duke treguar se në çfarë ane do të rreshtohet sonte. (TemA)

Lexone

Masakroi gazetaren dhe e hodhi në det, burg përjetë shpikësit danez

Shpikësi danez, Peter Madsen, u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e gazetares suedeze, Kim Wall, në nëndetësen e tij.Prokurorët thanë se Madsen e ka planifikuar vrasjen e 30-vjeçares të cilën më pas e kishte masakruar duke i prerë kokën.Mbetjet e saj trupore janë gjetur nga policia daneze më 21 gusht të vitit të kaluar, 11 ditë pasi gazetarja e ka intervistuar Madsenin në bordin e nëndetëses së tij.Madsen, 47 vjeç, u dënua të mërkurën në një gjykatë në Kopenhagë.Ai u shpall fajtor për vrasje me paramendim dhe sulm seksual.Madsen e ka pranuar se e ka copëtuar trupin e gazetares dhe se e ka hedhur në det.25 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone