Home / Tag Archives: gazetari

Tag Archives: gazetari

Arian Çani tregon motivin e veçantë që do e bënte të largohej nga Shqipëria

I ftuar në ‘Studio e Hapur’, gazetari Arian Çani u pyet nga drejtuesja e këtij emisioni Eni Vasili, nëse do të largohej nga Shqipëria. Çani u përgjigj se e vetmja arsye pse ai do të largohej do ishte motiv estetik.Gjithashtu Çani teksa komentohej largimi masiv i shqiptarëve, pranoi se nuk do të kishte qenë ky që është sot nëse nuk do largohej dhe shkollohej në perëndim.“Unë po ika, do iki vetëm për një motiv të vetëm. Vetëm për motiv estetik. Për mua nuk është fenomen shqetësues. Nuk e shoh si dramë të madhe. Unë nuk e di pse ikin. Unë nuk mund të marr përsipër e të them një arsye pse ikin. Unë mendoj që përderisa s’ka nivel për këtë bisedë. le të merremi me opinione. Unë kam ikur para shumë vitesh jo për arsye ekonomike. Unë e pranoj që nuk do kisha qenë ky që jam nëse nuk do shkollohesha në perëndim”, u shpreh Çani./zoneelire.alThe post Arian Çani tregon motivin e veçantë që do e bënte të largohej nga Shqipëria appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gazetari: Tani i Topit ishte zënë keq me Edi Ramën pak para vdekjes, familjarët e tij pastaj…

Në shkrimin e tij për lëvizjen e mundshme të Blendi Fevziut në drejtim të Top Channel, Enkel Demi shkruan edhe për Dritan Hoxhën.Ai thotë se ai ishte zënë keq me Edi Ramën, pak para vdekjes.“Për trafikun politik e vriste pak ose aspak mendjen.Për shembull, të gjithë e dimë që pak para se të vdiste ishte grindur keqas me Edi Ramën, i cili më pas bëri shefin e ceremonialit mortor.Përse ishin zënë?Për një pult që ta lejonte Tanin e Topit të kalonte në një zonë me trafik të kufizuar në ish-Bllok.Nuk bënë fjalë për leje ndërtimi apo ndonjë tender të Bashkisë, por një pult, sepse Tani i Topit nuk e qethte për trafikun e influencës, por kishte zgjedhur tjetër udhë tjetër në sipërmarrjen e tij mediatike.Pasi ai shkoi, kjo “ëndërr” vazhdoi, derisa familjarët e tij përzunë nga Top Channel drejtuesit e dikurshëm të kësaj linje dhe i zëvendësuan me drejtuesit politikë të partisë LIBRA”, shkruan Enkel Demi.

Lexone

“Nuk ka kurva në këtë botë”, sonte në orën 23:45 ekskluzivisht në Tema TV

Në një botë që vijon të mbetet patriarkale, pavarësisht forcimit të rolit të gruas, termi i vjetër kurvë, duket se u volit burrave.Me anë të një stand-up komendie që mban autorësinë e tij, gazetari dhe analisti Mustafa Nano provokon sërish, duke trajtuar para publikut një temë që ka ngjallur interes dhe kuriozitet.Show “Nuk ka kurva në këtë botë” është një monolog që zgjat rreth një orë e 30 minuta, dhe i dedikohet seksit, gruas, marrëdhënieve të kësaj të fundit me burrin dhe barazisë gjinore në përgjithësi.Shfaqja që ngjiti në skenën e Teatrit Eksperimental analistin Mustafa Nano, javën e kaluar, vjen ekskluzivisht në ekranin e Tema TV sonte në orën 23:45. (TemA TV)

Lexone

Fidel Ylli nxjerr fotot e protestës së 21 janarit me Ben Blushin: Aty u vranë njerëz dhe u qëllua me plumb një gazetar…

Fidel Ylli, që ka debatuar me Albana Vokshin në Komisionin e Medias për goditjen e Bledi Kasmit, ka nxjerrë disa foto nga demonstrate e 21 janarit.Ai kujton se në atë protestë u vranë katër qytetarë dhe u plagos me armë gazetari i ABC Neës, Fatos Mahmutaj, që ishte duke raportuar.Ndryshe nga Bledi Kasmi, që u godit pasi u përlesh me policët.(TemA)

Lexone

E raportuan të ekzekutuar në gjithë botën, reagon gazetari rus: Jam gjallë, ja pse inskenova ngjarjen

Kreu i Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës tha se gazetari rus dhe kritiku i Kremlinit, Arkady Babchenko, është gjallë, një ditë pasi autoritetet ukrainase njoftuan se ai është vrarë nga një person i armatosur në apartamentin e tij në Kiev.Vasyl Hrytsak tha se ‘vrasja’ është inskenuar për të ekspozuar agjentët rusë.Ai u tha gazetarëve se shërbimet ruse të sigurisë kanë urdhëruar vrasjen e Babchenkos.Babchenko po ashtu u shfaq në një konferencë shtypi në televizionin ukrainas të mërkurën, duke thënë se raportet fiktive për vdekjen e tij ishin pjesë e një operacioni që ishte përgatitur për dy muaj.Babchenko falënderoi Shërbimin e Sigurisë të Ukrainës për shpëtimin e jetës së tij.Policia e Kievit dhe zyrtarët e Ministrisë së Brendshme të Ukrainës thanë të martën se Babchenko ka vdekur në një auto-ambulancë, në rrugën për në spital, pasi u qëllua në shpinë jashtë banesës së tij në Kiev, ku ai ka jetuar në mërgim që nga gushti, 2017.Kryeministri ukrainas, Volodimir Hroysman, tha m..

Lexone

Gazetari tregon detajet që nuk njiheshin mbi vilën e Ramës në Surrel

Ditën e djeshme, gazetari Artan Hoxha ka treguar gjatë emisionit “Opinion”, disa detaje mbi shtëpinë e Kryeministrit Edi Rama në Surrel.Hoxha ka thënë se njëri prej personave që ka ndërtuar shtëpinë e kryeministrit, i ka treguar atij se banesa është e ndërtuar me beton si ai i Kishës Ortodokse. Ky lloj betoni është shumë i rrallë dhe ndër më të veçantët.“Është beton i derdhur, nuk ka dritare, por ka vetëm një lart nga tavani dhe drita hyn nga sipër. Është beton si ai i Kishës Orthodhokse, që është shumë i veçantë dhe më i rralli”, u shpreh ai.The post Gazetari tregon detajet që nuk njiheshin mbi vilën e Ramës në Surrel appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gazetari kosovar shpërthen keq ndaj Armando Dukës: Na keni trajtuar si …

Gazetari Berat Buzhala, kryeredaktor i Gazeta Express në Kosovë, ka reaguar menjëherë pas fitores së thellë 3-0 të Kosovës ndaj Shqipërisë. Ai sulmon presidentin Duka për trajtimin që i ka bërë sipas tij Kosovës në këto vitet e fundit, derisa Kosova u pranua në FIFA.“Qe 15 vjet Armando Duka na ka trajtu si argat te shatit. Hajde prashitni e shkoni …. nanen. Masnej e lujke edhe far bastore. Na jemi Brazil babo” – shkruan Buzhala në Facebook.The post Gazetari kosovar shpërthen keq ndaj Armando Dukës: Na keni trajtuar si … appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Berat Buzhala nuk përmbahet pas fitores së Kosovës: Hajt nënën Armando Duka, se na ke trajtuar si argatë

Gazetari Berat Buzhala ka qenë shumë entuziast, pas fitores së Kosovës përballë Shqipërisë.Ai ndërkohë ka sulmuar ashpër Armando Dukën, për trajtimin që iu ka bërë futbollistëve nga Kosova.“Qe 15 vjet Armando Duka na ka trajtu si argat te shatit.Hajde prashitni e shkoni …. nanen.Masnej e lujke edhe far bastore. Na jemi Brazil babo”, shkruan Buzhala.“Armando Duka osht hajn ordiner. Lune bastore. Shet loje. Shet lojtare. Edhe Shqipnine ta shet nese i paguhet”, vijon ai.(TemA)

Lexone

Iku nga Rusia se frikësohej për jetën, vritet në Kiev në mënyrë mafioze gazetari kritik i Putin

Një shtetas rus është vrarë në kryeqytetin e Ukrainës, raporton policia lokale.Bëhet fjalë për gazetarin investigativ dhe prezantuesin e televizioneve, Arkadiy Babchenko.Sipas “RT”, Babchenkon e kanë vrarë me armë zjarri pasditen e së martës në Kiev.I njohur si kritik i hapur i Putinit, 41-vjeçari është ekzekutuar në banesën e tij dhe është gjetur nga bashkëshortja.Ai vdiq në ambulancë gjatë rrugës për në spital.Kjo shënon vrasjen e dytë të një gazetari rus të profilit të lartë në Kiev, në më pak se dy vjet, pas Sheremet, që u vra me bombë që iu vendos në makinë në vitin 2016.Babchenko ishte një nga korespondentët më të njohur të luftës të Rusisë, por e kishte lënë Moskën, duke u frikësuar për jetën e tij.Ai kishte shërbyer në ushtrinë ruse gjatë luftës së parë separatiste në Çeçeni gjatë viteve 1990 dhe më vonë u bë gazetar.Ai punoi si korespondent ushtarak për disa media ruse.Babchenko kishte kritikuar ashpër Kremlinin në vitet e fundit.Ai u largua nga Rusia në sh..

Lexone