Home / Tag Archives: gazetaret

Tag Archives: gazetaret

Ertugrul i tronditur pas humbjes së hidhur, flet për dhimbjen e tij

“Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar.” Këto ishin fjalët e para të aktorit kryesor në serialin “Ertugrul”, Engin Altan Duzyatan për median pasi humbi në një aksident shokun e tij të ngushtë Arda Oziri.Mbrëmjen e së martës, Engin Altan Duzyatan dhe bashkëshortja e tij Neslişah Alkoçlar ishin për darkë në një restorant në Stamboll. Në dalje, ai u pyet nga gazetarët për vdekjen e hidhur të shokut të tij të klasës në Universitet dhe të setit të xhirimit në serialin “Ertugrul”.“Humbja jonë është e madhe. Uroj që Zoti ta mëshirojë mikun tim të dashur. I uroj ngushëllime familjes dhe komunitetit të aktorëve. Ende nuk e besoj dot, jam shumë i pikëlluar”, tha Duzyatan, i cili luan rolin e Ertugrul në serialin me të njëjtin emër.39-vjeçari Arda Oziri humbi jetën mëngjesin e së dielës pas një aksidenti me motor në Stamboll. Në vitin 2017 ai iu bashkua serialit Ertugrul ku luante rolin e Goktug, njeriut besnik të Sadetin Kopek.The post Ertugrul i tronditur pas humbjes së hidhur, fl..

Lexone

FOTOT: Blendi Fevziu “mburret” me vilën e tij super luksoze

Blendi Fevziu është një nga gazetarët më të pasur në Shqipëri.Thuhet se vetëm rroga e tij, shkon 20 mijë euro në muaj, për të mos folur për përfitimet e tjera që merr.Për këtë arsye, ai bën një jetë luksoze, të cilën e ekspozon herë pas here edhe në rrjetet sociale.Së fundmi ai ka postuar disa foto nga super vila e tij në Tiranë, në të cilën ka kaluar fundjavën.(TemA)

Lexone

Opozita proteston kundër tij, Fatmir Xhafaj në zyrë edhe të shtunën

Opozita ka paralajmëruar një protest sot kundër ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.Por, kjo nuk e ka penguar Fatmir Xhafajn, të paraqitet në punë edhe të shtunën.Ai është fotografuar nga gazetarët duke hyrë në zyrën e vet, të cilët janë përpjekur t’i marrin një prononcim.Por e vetmja fjalë që ka thënë Xhafaj, ishte: Qetësi.(TemA)

Lexone

Artan Fuga tallet me Artur Zhejin: Iinterviston gazetarë që gazetarët intervistojnë gazetaren për intervistën që gazetarja i bëri kryeministrit…

Artan Fuga është talluar me Artur Zhejin, për një emision që ka bërë një ditë më parë, ku kishte ftuar ndër të tjerë, dhe gazetarët Ambrozia Meta dhe Jetmir Olldashi.“Gazetaren që i bëri pyetjen deri në fund z. Kryeministër, me një etikë profesionale krejt korrekte, dhe insistim prej gazetareje të përgatitur shumë mirë, me mendim të qartë politik dhe etik, lutem përse nuk e lini rehat?Këtej e tutje çdo politikan duhet të matet mirë kur del para djemve dhe vajzave gazetarë të rinj që vijnë me formim dhe kulturë të re, sepse nuk është e lehtë t’i përballosh ata.Po t’i lënë të lirë pronarët ata të marrin “gjak në vetull”. Ishte ajo sekondë një thyerje e kohës historike në këtë fushë.Tani mos ta çojmë çështjen jashtë skajeve duke e nxjerrë jashtë binarëve.Po shoh tani një emision ku: Gazetari interviston gazetarë që gazetarët intervistojnë gazetaren për intervistën që gazetarja i bëri kryeministrit.E para, intervista, ishte me kuptim, profesionale, dhe jepte interes e estetikë ..

Lexone

Gazetarët, udhëtim maratonë drejt zonës së testimeve bërthamore

AppleMark Gazetarët ndërkombëtarë janë nisur në një udhëtim maratonik drejt zonës së testimeve bërthamore në Korenë Veriore, pasi Phenjani ka ftuar të njëjtit për qenë dëshmitarë të mbylljes së objektit.Udhëtimi do të përfshijë 11 orë udhëtim me tren, katër orë me autobus dhe ngjitje për një orë, transmeton Reuters.Koreja Veriore ka anuluar bisedimet me Korenë Jugore dhe ka kërcënuar me tërheqje nga samiti i planifikuar në mes të liderit verikorean, Kim Jong-un dhe presidentit amerikan, Donald Trump, mirëpo ftesa e mediave është parë si shenjë se verikoreanët kanë ende disponim për denuklearizim.Koreja Veriore ka ftuar mediat ndërkombëtare për të vëzhguar mbylljen e zonës Punggye-ri, mirëpo jo edhe ekspertët siç ishte premtuar, duke rritur dyshimet se sa mund të verifikohet një plan i tillë apo nëse është i sigurt.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Meta ka paguar të më vrasë”/ Prokurorja kërkon shoqërimin me forcë të Tom Doshit dhe Durim Bamit

Në kuadër të çështjes gjyqësore për të cilën deputeti Tom Doshi, ish-deputeti Mark Frroku dhe Durim Bami po gjykohen për dëshmi të rremë, sot është shtyrë seanca e parë ndaj tyre.Çështja në fjalë ka të bëjë me pretendimet e Tom Doshit se Ilir Meta kishte paguar njerëz që ta vrisnin.Sipas Doshit Meta kishte pajtuar Durim Bamin që të vriste atë dhe ish-deputetoin demokrat Mhill Fufi, shkruan shqiptarja.com.Doshi dhe Bami po gjykohen për dëshmi të rreme, por ata nuk janë paraqitur në seancën e sotme gjyqësore ndja tyre.Prokurorja e çështjes ka kërkuar shoqërimin e detyrueshëm për Doshin dhe Bamin.Por gjykata e ka rrëzuar në kërkesë të tillë.Avokati mbrojtës do të kërkojë gjykim të shkurtuar dhe seanca e radhës do të mbahet më 5 qershor.I pyetur nga gazetarët sot jashtë parlamentit, pas punimeve të Kuvendit, lidhur me paraqitjen e tij në gjykatë ai u shpreh:“Janë mbyllur hetimet, nuk keni informacionin e duhur, kjo është e keqja”.The post “Meta ka paguar të më vrasë”/ Pro..

Lexone

Pheniani fton gazetarët në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore

Koreja e Veriut do të ftojë gazetarët e Koresë së Jugut për të vëzhguar mbylljen e një zone të testimeve bërthamore më 23 maj dhe 25 maj, ka njoftuar Ministria e Bashkimit në Seul.Gazetarët jugkoreanë do të fluturojnë më 22 maj për në Veri nga Pekini, së bashku me gazetarë të tjerë ndërkombëtarë që do të përcjellin këtë ngjarje.Më pas, Ministria njofton se ata do të udhëtojnë me tren për në vendin e testimeve bërthamore dhe do të kthehen në Jug më 26 ose 27 maj.Koreja e Veriut ka thënë se do të shkatërrojë vendet e testimeve bërthamore, duke mbajtur zotimin për të ndërprerë testet bërthamore, përpara takimit mes Veriut dhe Shteteve të Bashkuara që do të zhvillohet në Singapor.15 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Saimir Tahiri në arrest shtëpie, reagon për herë të parë Ilir Meta

Drejtësia të veprojë në mënyrë të pavarur në respekt të shtetit të së drejtës. Ky ka qenë komenti i Presidentit Ilir Meta i pyetur nga gazetarët për çështjen “Tahiri”.Pyetje: A mund të na thoni çfarë mendimi keni për ndalimin nga gjykata të Tahirit?Presidenti Meta: Mendoj se drejtësia duhet të veprojë në mënyrë të pavarur dhe besoj se kjo është mjaft e rëndësishmepër të forcuar besimin te shteti i së drejtës.Meta ndodhet në Cërrik, ku mori pjesë në panairin e Agrobiznesit dhe Artizanatit. Ai u takua me prodhues, zejtarë e fermerë të zonës, ku bëri apel për promovimin e produkteve bio “Made in Albania”. Më herët, ai mori pjesë në ceremoninë përkujtimore të 75-vjetorit të Batalionit partizan të Dumresë./zoneelire.alThe post Saimir Tahiri në arrest shtëpie, reagon për herë të parë Ilir Meta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Vllaznia pranë Kategorisë së Parë, trajneri Gjoka jep dorheqjen

Humbja e Vllaznisë me Partizanin me rezultatin 2-0 ishte goditja e fundit për ekipin shkodran, ekipi kuqeblu shkon drejt Kategorisë së Parë.Trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka, ka komunikuar se do të japë dorëheqjen, madje e ka bërë atë.Vendimin e ka përcjellë menjëherë te gazetarët, pasi nuk ka pranuar të flasë.Largimi i tij sjell një tjetër moment të errët në qytetin verior. Vendimi është i pakthyeshëm.

Lexone

FOTOT: Aktorja seksi spektakël mbi tub: Mund të bëhem një striptiste

Aktorja australiane duket se ka ambicje edhe performancat në klubet e natës.Sigurisht ajo është bërë pjesë e një loje, ku e pyetur nga gazetarët mbi interpretimin në filmin “I, Tonya”, ajo tha se mund të bëhet në të ardhmen një striptiste.Margot Robbie ka provuar që mund ta luajë shumë mirë këtë rol duke treguar talentin në tubin e një klubi nate në filmin e ri “Terminal”.(TemA)

Lexone