Home / Tag Archives: gazetares

Tag Archives: gazetares

VIDEO: Gazetares i fusin duart nga pas në lidhje direkte, ajo iu bie me mikrofon

Gazetarja Maria Fernando Mora është bërë protagonist e një incidenti të pakëndshëm.Ndërsa ishte duke raportuar live për Fox Sport, pas fitores së klubit meksikan Chivas ndaj Torontos, tifozët e klubit meksikan i kanë future duart nga pasaj.Ajo ka reaguar duke i gjuajtur ata me mikrofon, ndërsa Fox Sport ka dalë në mbrojtje të gazetares.Gazetarja tha pas incidentit se kishte reaguar në atë mënyrë, pasi e kishin prekur disa herë.(TemA)

Lexone

Rrëqeth miku i ngushtë i Adelës së Big Brother: U bënë 6 muaj pa ty ëngjëlli im (Foto)

Sot bëhen 6 muaj nga ndarja në mënyrë të parakohshme nga jeta e gazetares së njohur Adela Xhamani.Miku i saj Eraldo Rexho ka bërë një postim të ndjerë në rrjetet sociale, ku shkruan:6 muaj pa ty, engjëlli im!Kam menduar gjithnjë se jam i mirë me fjalët, por fjalët nuk e thonë dot sa shumë mungon e sa shumë dhemb ikja jote, çdo ditë.Do të të dua gjithmonë Adela ime. Jam i bekuar që të njoha e të pata afër për shumë vite. Në çdo jetë do të zgjidh

Lexone

Masakroi gazetaren dhe e hodhi në det, burg përjetë shpikësit danez

Shpikësi danez, Peter Madsen, u dënua me burgim të përjetshëm për vrasjen e gazetares suedeze, Kim Wall, në nëndetësen e tij.Prokurorët thanë se Madsen e ka planifikuar vrasjen e 30-vjeçares të cilën më pas e kishte masakruar duke i prerë kokën.Mbetjet e saj trupore janë gjetur nga policia daneze më 21 gusht të vitit të kaluar, 11 ditë pasi gazetarja e ka intervistuar Madsenin në bordin e nëndetëses së tij.Madsen, 47 vjeç, u dënua të mërkurën në një gjykatë në Kopenhagë.Ai u shpall fajtor për vrasje me paramendim dhe sulm seksual.Madsen e ka pranuar se e ka copëtuar trupin e gazetares dhe se e ka hedhur në det.25 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone