Home / Tag Archives: garancine

Tag Archives: garancine

Milani do sulmues, Gatuzo ka vetëm një dëshirë

Verën e shkuar Milani tentoi gjatë të blinte një sulmues të nivelit shumë të lartë, por edhe ose ofroi deri në 80 milionë euro për lojtarë të ve atë, në fund u dorëzua dhe u detyrua të kënaqej me Andre Silvën dhe kroatin Kaliniç. Të dy bashkë kushtuan goxha, rreth 60 milionë euro, por këtë sezon të dy kanë dështuar, aq sa liderin në sulm e ka bërë i riu Kutrone.Për sezonin e ardhshëm trajneri Xhenaro Gatuzo kërkon patjetër një sulmues të vërtetë, që të bazojnë skemat e tij dhe të ketë garancinë e të paktën 20 golave në sezon.Emri i preferuar i Gatuzos është Beloti, fiksimi i Milanit që verën e shkuar, por që nuk u arrit dot për shkak të çmimit prej 100 milionë eurosh vendosur nga Torino, çmim jashtë realiteti.Beloti e kishte me shume qejf kalimin te Milani dhe me shumë gjasa do të dalë hapur me kërkesën e tij për t’u veshur kuqezi. Sezoni i tij ka qenë negativ, vetëm 9 gola në kampionat, por ka pasur dhe dëmtime dhe me shumë gjasa i duhen stimuj të rinj.Çmimi do të ketë pësuar ..

Lexone