Home / Tag Archives: galerine

Tag Archives: galerine

Art apo vandalizëm? Ky artist kthen gjërat më të rëndomta në vepra të mahnitshme arti

Tom Bob, një artist rrugësh në qytetin e New York, i ka mahnitur të gjithë me talentin e tij të jashtëzakonshëm.Ai e ka kthyer qytetin e zhurmshëm në një vepër arti, duke u dhënë edhe gjërave më të rëndomta jetë, si psh të kthesh një fikëse zjarri në Princeshën Leia të Star Wars. Për më shumë, shfletoni galerinë e mëposhtme për të parë disa prej veprave të tij të artit.LUNCH TIME #anteater #bushwickcollective #drainpipe @nystudiofactory #brooklyn #newyorkcity #streetart #ants #streetartnyc #bushwick #nycstreetart Thanks Joe @thebushwickcollective #tombobnyc # #bushwickstreetart #nycA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on Jun 4, 2018 at 7:58am PDTCATERPILLAR @pier2art #tagging #tombob #logo #airconditioning #vents #caterpillar #Kaohsiung #taiwan #tombobnyc #streetart #pier2 # Thanks @bambooyang for @montanacans_taiwan @montana_colors @mrogay @powwowtaiwanA post shared by Tom Bob (@tombobnyc) on May 28, 2018 at 6:58pm PDTSNAKE IN THE GRASS @pier2art #Kaohsiung #taiwan # s..

Lexone

Ç’po ndodh në këto foto? A mund ta dalloni dot realen nga fallcoja?

Fotot më poshtë janë në plot kuptimin e fjalës një art i vërtetë! Të punuara nga një artist i talentuar, ato luajnë me mendjen tuaj, duke krijuar një iluzion optik të mahnitshëm! për më shumë, shikoni galerinë e mëposhtme. Artisti: https://www.instagram.com/thejohnnysmith/The post Ç’po ndodh në këto foto? A mund ta dalloni dot realen nga fallcoja? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ankoheni vazhdimisht për jetën tuaj? Sapo t’i shikoni këto foto, do të kuptoni se jeni me fat!

Secili prej nesh ka momentet e veta kur mërzitet dhe vë në pikëpyetje nëse po bën gjënë e duhur në jetë.Mirëpo, në botë ka njerëz që gjenden në situata më të vështira se ç’mund të imagjinojmë ne ndonjëherë.Në mes të luftës, urisë, skamjes dhe të ftohtit, fotot më poshtë janë shkëputur nga fotografë, të cilët kanë kapur momentet më të veçanta nga situata të ndryshme të jetës së këtyre njerëzve.Shfletoni galerinë e mëposhtme për të kuptuar trishtimin, lumturinë, luftën dhe vuajtjen që mbizotëron në planetin Tokë!Një djalë shpëton motrën e tij nga gërmadhat në Siri Një Geisha në Japoni Një vajzë yazidi me armë për t’u mbrojtur nga ISIS Një grua dhe vajza e saj, sulmuar me acid nga burri, babai Vakti i një familjeje në Siberi Vajza që mbijetoi 11 dite në pyjet siberiane Disa djem albinë të verbër në një shkollë në Bengal, Indi Pasagjerët në autobus përpiqen të ndihmojë një grua që tentoi vetëvrasjen Bebja 3 javësh albin duke fjetur me kushëririn e tij në Kinshasa, Congo Një djalë i..

Lexone

FOTOT/ Basha e akuzon, Ramën e kap gazi: Ja çfarë s’u pa në Kuvend

Kryedemokrati Lulzim Basha ka adresuar një sërë akuzash të forta gjatë seancës së sotme parlamentare.Teksa lideri i opozitës fliste nga foltorja, shefi i qeverisë është parë duke qeshur dhe duke ironizuar fjalimin e kundërshtarit të tij politik.Më poshtë në galerinë tonë virtuale do të mund të shihni disa nga detajet që su panë gjatë seancës. (TemA)

Lexone

Këto janë fotot më të nxehta të “gangësteres” nga Elbasani që u shpall “Miss Universe Albania”

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2018 ku do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Amerikë.Bukuroshja njihet në rrjetet sociale për postimet provokuese që bën.Herë pas here ajo publikon shkrepje gjatë pushimeve.Më poshtë në galerinë virtuale do të njiheni me disa prej pozave më të “nxehta” të saj. (TemA)

Lexone

Era e keqe e trupit: Mësoni çfarë e shkakton dhe si ta eliminoni

Blertina KokaEra e keqe e trupit nuk vjen vetëm nga sqetullat: mund të kundërmojë çdo pjesë e trupit ku ka gjëndra të djersës dhe gjëndra dhjamore – si skalp, organet gjenitale, këmbët, madje edhe tek thithkat. Era e keqe nuk vjen nga djersa, por zhvillohet kur bakteret fillojnë të përhapen në djersë.Larja çdo ditë, ndryshimi i rrobave dhe përdorimi i deodorantëve mund të ndihmojnë në këtë rast, megjithatë ka persona që djersitin më tepër seç duhet (hiperhidroza) si pasojë e sëmundjeve që ata vuajnë (si diabeti).Zbuloni disa mënyra shumë efikase për të eliminuar erën e keqe nga trupi. Shfletoni galerinë..

Lexone

Djersitja, jo vetëm nga i nxehti: Mësoni se çfarë e shkakton e si ta eliminoni

Përgatiti: Blertina KokaMe rritjen e temperaturave, gjëndrat e djersitjes (diku mes 2-4 milionë) janë në aksion. Djersitja është një mënyrë natyrale e trupit për t’ju freskuar. Një pjesë e djersës avullohet nga lëkura, duke marrë edhe nxehtësinë me vete. Ndërsa pjesa tjetër kullon nëpër fytyrë dhe trup.Por, djersitja nuk shkaktohet vetëm nga i nxehti. Gjendje të tjera shëndetësore dhe emocionale, sëmundje të ndryshme, ushqime të caktuara dhe efektet anësore të ilaçeve mund t’ju shkaktojnë djersitje të tepërt. Mësoni cilat janë shkaqet e djersitjes në të gjithë trupin dhe si t’i eliminoni.Shfletoni galerinë…

Lexone

Të famshëm që e kanë fituar luftën ndaj kancerit

60-vjecari

Përgatiti Blertina KokaKanceri nuk zgjedh! Të qenët i famshëm apo i pasur mund të të sjellë një sërë të mirash, por nuk të mbron nga kanceri. Nga yjet kinematografikë deri tek personalitete të njohura televizive, shumë të famshëm janë përballur me fjalën Kancer. Pas fytyrave të njohura e të qeshura të ekraneve, ka pasur edhe histori vuajtjesh dhe luftë mes jetës a vdekjes, ku një pjesë prej tyre kanë luftuar fort dhe ia kanë dalë të mposhtin këtë sëmundje vdekjeprurëse.Shfletoni galerinë…

Lexone

A e dalloni dot se ç’po ndodh në këto foto? Ato do ua bëjnë lëmsh mendjen!

Mund t’ja vini fajin photoshop-it, këndit të fotografisë apo aftësisë së keqe të fotografit që e ka shkrepur atë, por kur të shfletoni galerinë e mëposhtme, mendja juaj do të luajë me ju dhe nuk do të dini të dalloni të vërtetën nga fallcoja!The post A e dalloni dot se ç’po ndodh në këto foto? Ato do ua bëjnë lëmsh mendjen! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Demonstratat, llava që përpin shtëpitë dhe dasma mbretërore“, The Guardian publikon fotot më spektakolare të javës që lamë pas

Prestigjozia “The Guardian” ka publikuar fotografitë më të mira nga java që lamë pas.Në galerinë tonë virtuale do të mund të njiheni me zhvillimet më të bujshme të sjella nën objektivin e aparatit.Demonstratat në Gaza, llava që përpin shtëpitë dhe dasma mbretërore janë disa nga ngjarjet më të diskutuara në mediat ndërkombëtare.Hidhini një sy. (TemA)

Lexone