Home / Tag Archives: futbollisti

Tag Archives: futbollisti

Pas largimit të Behramit nga Kombëtarja Zviceriane, një tjetër shqiptar përjashtohet nga skuadra

Lajmi se Valon Behrami u largua nga Kombëtarja e Zvicrës bëri bujë në të gjithë vendin. Futbollisti shqiptar u përjashtua nga trajneri Petkoviç, një largim që vet Behrami e quajti si ‘vendim politik’.Ndërkaq, “RSI”, ka bërë të ditur se të njëjtin fat si Behram do ta kenë edhe Zhordhu, Gelson Fernandes dhe një tjetër shqiptar, Blerim Xhemali.Kjo media zviceriane ka bërë të ditur se këta lojtarë nuk duken në planet e trajnerit për Ligën e Kombeve dhe në të ardhmen e skuadrës.The post Pas largimit të Behramit nga Kombëtarja Zviceriane, një tjetër shqiptar përjashtohet nga skuadra appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

David Beckham rrëfen sekretin ‘turpërues’! Mbushte të brendshmet me…

David Beckham mbushte të brendshmet e tij me çorape për setet fotografike të Armani Underwear , të paktën kështu deklaron komediani James Corden.James ka treguar se ai zbuloi sekretin e futbollistit të njohur kur ai po realizonte një set fotografik të ngjashëm me atë të Beckham për revistën Heat.Komediani tha se futbollisti e telefonoi atë për t’i rrëfyer “sekretin turpërues”.“Davidi më tha se fuste më shumë çorape në të brendshmet e tij se sa unë”, ka rrëfyer James.Me siguri kjo ka qenë një shaka e humoristit, ashtu si ai e ka zakon, ose mund të ketë ndodhur vërtetë. Për këtë do të na duhet një deklaratë nga David, por gjithsesi na duket kaq qesharake!The post David Beckham rrëfen sekretin ‘turpërues’! Mbushte të brendshmet me… appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

McGregor humb bastin me Cristiano Ronaldon, bëhet fjalë për…

Vetëm disa muaj më parë, dy prej sportistëve më të njohur dhe më të paguar në botë, Conor McGregor dhe Cristiano Ronaldo, u takuan së bashku.Ky takim u përcoll me një bujë të madhe në të gjitha mediat. Kur u takuan, boksieri dhe futbollisti vendosën një bast paraprakisht.Me shaka, McGregor tha se do ta kalonte Ronaldon sa i përket të ardhurave të sportistëve në botë, por Ronaldo nuk e përkrahte këtë mendim.Pas publikimit të listës së sportistëve më të pasur në botë nga Forbes, dolën edhe detajet të cilat treguan se McGregor humbi bastin me Ronaldon.Në vend të parë doli Floyd Mayweather me një pasuri prej 285 milionë dollar, më pas në vend të dytë vjen Mesi me 111 milion dollar.Në vend të tretë është vendosur Ronaldo me një pasuri prej 108 milion dollar dhe në vend të katërt është McGregor me 99 milion dollar.Kështu, boksieri e humbi bastin për vetëm 9 milion dollar diferencë. Ndërkohë, në vend të pestë renditet Neymar me 90 milion dollar.The post McGregor humb bastin me C..

Lexone

Projektohet një transferim i bujshëm për Shaqirin

Liverpool ka bërë një lëvizje surprizë për të marrë Xherdan Shaqirin, pas rënies së Stoke në Championship.Sulmuesi mund të transferohet në “Anfield Road” vetëm për 15 milionë euro, sepse aq është klauzola për prishjen e kontratës së zviceranit, me gjak shqiptar, me Stoke.Jurgen Klopp kërkon ta ketë 26-vjeçari si një “pjesë këmbimi të vlefshme” në momentin që dikush nga treshja Firmino-Salah-Mane do të ketë nevojë për pushim.Ai mund të luajë në të dy krahët e sulmit dhe pasi do ta monitorojë në Botëror, Liverpool do të nisë bisedimet për blerjen e futbollisti që në karrierën e tij ka luajtur edhe me Inter e Bayern Munich.Kundërshtari kryesor i Liverpool për të marrë Shaqirin është pikërisht rivali i qyetit, Everton, që i garanton atij një fanellë si titullar, teksa shuma për të paguar është e njëjtë, 15 milionë euro, dhe Stoke nuk mund të pretendojë qoftë dhe një qindarkë më shumë për lojtarin që e bleu për 25 milionë euro dy vjet më parë.

Lexone

Këta janë sportistët më të paguar në botë/ Foto

Nëse kishit dyshime, Cristiano Ronaldo është shpallur sërish si sportisti më i paguar në botë. Ai fiton 2.5 euro në sekondë, 150 euro në minutë, 90 mijë euro në orë dhe 216 mijë euro në ditë.Në vitin 2017, Ronaldo fitoi 79.04 milionë euro, fitime të cilat i grumbullon edhe nga puna e tij si model, përveç punës si sulmues i Real Madrid.Ronaldo Në vend të dytë është basketbollisti amerikan LeBron James, i cili fiton 73.3 milion euro në vit dhe në vend të tretë është Lionel Messi, me një fitim prej 68 milion euro në vit.LeBron James Messi Ndërkohë, vendi i katërt zihet nga lojtari zvicerian i tenisit, Roger Federer me një fitim prej 54.4 milionë euro dhe në vend të pestë vendoset basketbollisti amerikan, Kevin Durant, i cili fiton 51.5 milion euro në vit.Federer Kevin Durant Vendi i gjashtë është i zënë nga futbollisti amerikan Andrew Luck me 42.5 milionë euro dhe në vend të shtatë është golfisti Rory Mcllory po me 42.5 milionë euro.Andrew Luck Rory Mcllory Ndërkaq, vendi i tetë..

Lexone

Wanda dhe Icardi në Afrikë, mes zebrave “bardhezi” (Foto)

Wanda Nara e Mauro Icardi në udhëtim në Afrikën e Jugut. Çifti i ka lejuar vetes një shëtitje mes luanëve, xhirafave, elefantëve dhe pa dyshim zebrave…Ironia në rrjetet sociale nuk ka munguar, sai i takon një kalimi të mundshëm te bardhezinjtë.Por Wanda ka sqaruar ndjekësit dhe shkruan “love” etëm poshtë fotos së elefantëve. Edhe pse shihet pranë “zebrave” (Juventusit), futbollisti argjentinas dhe bashkëshortja e tij menaxhere, postojnë foto mes natyrës dhe bukurisë. Por pa harruar ndonjë shënim luksi të shfrenuar si çanta që Wanda përdor… për shëtitje të tilla!.1 of 163 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Hysaj: Largimi i Sarrit nuk është lajm i mirë për mua, Ançeloti i shkëlqyer

Elseid Hysaj, mbrojtësi i krahut të djathtë të Napolit dhe Kombëtares së Shqipërisë, ka pohuar së fundi se largimi i trajnerit Mauricio Sarri nuk është lajm i mirë për të.Deklaratën mbrojtësi shkodran e nga grumbullimi i Kombëtares, ndërkohë që zërat e merkatos për të kanë qenë të shumta ditët e fudit.“Largimi i Sarrit nuk është një lajm i mirë për mua, duke qenë se me këtë trajner kam punuar për gjashtë vite..Por mendoj se Napoli ka bërë një zgjedhje të shkëlqyer me Ançelotin, i cili është një trajner shumë i mirë, e dimë të gjithë sa trofe ka fituar.E ardhmja? Nuk e di, ka vetëm zëra. Unë di vetëm atë çfarë është shkruar”, – ka theksuar mes të tjerash futbollisti shqiptar.

Lexone

Yolanthe Cabau në kulmin e karrierës (Foto)

Ndërkohë që karriera e Wesley Sneijder po shkon drejt fundit, kjo për shkak të moshës së tij, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për bashkëshorten e tij.Yolanthe Cabau është në kulmin e karrierës së saj si modele dhe së fundi është bërë protagoniste edhe në rrjetet sociale.1 of 7Bashkëshortja e mesfushorit holandez ndiqet nga më tepër se një milion fansa në Instagram, ku shpërndan edhe fotot më të nxehta të saj.Yolanthe mbetet një nga modelet më të preferuara për të reklamuar linja të prodhimit të të brendshmeve, kjo edhe për shkak të imazhit si bashkëshorte e një futbollisti të njohur.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Nuk fshihen më: Çiljeta dhe i dashuri i saj dalin publikisht (Foto)

Këngëtarja e famshme, Çiljeta Xhilaga dhe i dashuri i saj, futbollisti Alban Hoxha, mesa duket kanë vendosur që mos ta fshehin më lidhjen e tyre nga publiku.Ata kanë shkuar së bashku në koncertin e këngëtarit grek, Notis Sfakianakis, duke u shfaqur kështu publikisht.Kjo është një nga daljet e rralla e çiftit së bashku, të cilët duket se kanë shijuar tingujt e muzikës greke të Notis në këtë foto të siguruar nga “Panorama”.Burimi: PanoramaThe post Nuk fshihen më: Çiljeta dhe i dashuri i saj dalin publikisht (Foto) appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT/ Habit futbollisti i njohur: Do martohet me dy të dashurat e tij njëkohësisht

Ish-futbollisti i Barcelonës dhe Milanit Ronaldinjo, do të martohet me dy femra njëkohësisht.Sipas mediave braziliane, aktualisht ai po bashkëjeton me dy të fejuarat e tij, Priscilla Coelho dhe Beatriz Souza.She shumë shpejt do të martohet me të dyja.Ronaldinjo u lidh me Beatriz në vitin 2016, por vazhdoi lidhjen e mëparshme me Priscilla.Të dyja partneret e tij marrin nga 1500 euro çdo muaj nga Dinho për t’i shpenzuar si të duan.Ai iu blen partnereve të tij të njëjtat dhurata, në mënyrë që marrëdhënia treshe të funksionojë.Megjithatë motra e tij nuk është dakord dhe nuk do të marrë pjesë në martesën treshe të Ronaldinjos.(TemA)

Lexone