Home / Tag Archives: futbollisteve

Tag Archives: futbollisteve

VIDEO: Prezantimi unik i Kolumbisë, futbollistët “thërrasin” njëri-tjetrin për në Botëror

Kolumbia i bashkohet Kombëtareve të tjera të cilat kanë bërë publike listën e tyre përfundimtare për Botërorin e Rusisë.Megjithatë ka një detaj të veçantë që e bën kombëtaren kolumbiane ndryshe nga të tjerat dhe kjo është mënyra e prezantimit të futbollistëve që do të marrin pjesë në Botëror.Nëpërmjet një klipi prezantues, secili lojtar i Kolumbisë ka thirrur emrin e shokut të skuadrës që do të luajë në turneun e Rusisë, derisa është plotësuar lista e plotë prej 23 futbollistësh.

Lexone

Berat Buzhala nuk përmbahet pas fitores së Kosovës: Hajt nënën Armando Duka, se na ke trajtuar si argatë

Gazetari Berat Buzhala ka qenë shumë entuziast, pas fitores së Kosovës përballë Shqipërisë.Ai ndërkohë ka sulmuar ashpër Armando Dukën, për trajtimin që iu ka bërë futbollistëve nga Kosova.“Qe 15 vjet Armando Duka na ka trajtu si argat te shatit.Hajde prashitni e shkoni …. nanen.Masnej e lujke edhe far bastore. Na jemi Brazil babo”, shkruan Buzhala.“Armando Duka osht hajn ordiner. Lune bastore. Shet loje. Shet lojtare. Edhe Shqipnine ta shet nese i paguhet”, vijon ai.(TemA)

Lexone

Mbrojtësi i Arsenalit mbetet jashtë Kupës së Botës 2018

Eshtë mbyllur në lot dhe me duart në fytyrë nga dhimbja, gjysmëfinalja e kthimit në Europa League për Laurent Kocielny. 32-vjeçari i “topçinjtë” ka dalë nga fusha me barelë dhe me shumë mundësi nuk do të luajë në Kupën e Botës 2018, ku pritej të ishte qendërmbrojtësi i Francës.Pas pak minutash në fushën e lojës, Koscielny u ul në tokë si pasojë e një problemi serioz në Tendinën e Akilit dhe nuk lë asnjë shpresë për optimizëm.Lojtari nuk pati kontakt, por u dëmtua nga vendosja e keqe e këmbës. Në këto kushte, trajneri i Francës, Deschamp do t’i besojë qendrën e mbrojtjes dy futbollistëve që luajnë në La Liga, Varane dhe Umtiti.4 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Salah pa kufij, vijnë rekordet e radhës

One Roma supporter was pictured carrying a hammer on his way to the attack at Anfield

Mohamed Salah është bërë futbollisti i parë i Liverpulit që shënon 10 gola në një sezon në Champions League.Sulmuesi egjiptian shënoi 2 herë në pjesën e parë të sfidës kundër Romës, që do të thotë se është i pari futbollist i The Reds që shkon në kuotën e 10 golave në Champions, por jo vetëm kaq, sepse bëhet afrikani i parë që shënon të paktën 9 gola në një sezon në kompeticionin më të rëndësishëm europian.10 – Mohamed Salah has scored 10 goals in the Champions League this season, the most by a Liverpool player in a single season in European competition. King. pic.twitter.com/aJJkiIxis6— OptaJoe (@OptaJoe) April 24, 2018Salah, i cili u shpall Lojtari i Vitit në Premier Ligë në bazë të votimeve të futbollistëve, ka mbërritur në kuotën e 43 golave sezonalë, në sezonin e tij të parë me Liverpulin. Tashmë Salah është vetëm 4 gola larg rekordmbajtësit të gjithë kohërave për Liverpulin, Jan Rash.

Lexone

Topi i Artë, ky është lajmi i fundit nga ‘France Football’

Topi i Artë, ky është lajmi i fundit nga ‘France Football’

Të hënën që po vije (nesër), më 9 tetor, do të zbulohen emrat e 30 futbollistëve pretendent për Topin e Artë. Gazeta franceze që e dhuron këtë çmim prestigjioz në futboll, ‘France Football’, ka njoftuar se më 9 tetor do të zbulojë emrat e 30 futbollistëve që janë në garë …

Lexone

Kuriozitete te pabesueshme por te verteta Everything Zone

Everything Zone Zona e Gjithckaje Subscribe qe te mos humbisni as1 video Shtepite e futbollisteve para dhe pasi te beheshin te famshem https://www.youtube.com/watch?v=gLQTJ0lRZEI&t=1s Bicikletat me te bukura dhe te shpejta Shpikje ne kusht shtepie Faleminderit qe shikuat Everything Zone edhe njehere Nqs doni te shikoni me shume Like kete video …

Lexone

Super Teknologji . Ca ka bo Kaurri :P

Nqs kjo video ju ka pelqyer , ju lutem shtypeni butonin “LIKE” . Tregon se ju me perkrahni dhe kjo me ndihmon shume . Faleminderit . Video tjera interesante : E Pabesueshme por e Vertete 7 Mutantet e te kaluares Si kufizohen Shtetet neper Bote Everything Zone 12 Bicikletat qe …

Lexone