Home / Tag Archives: futbollistet

Tag Archives: futbollistet

Shpërblimet për ekipet pjesëmarrëse në Botëror, fituesi do përfitojë 33 milionë euro

FIFA ka caktuar shpërblimet për skuadrat pjesmarrëse të Kampionatit Botëror që do të startojë pas gjashtë ditësh në Rusi.Ekipi që do të shpallet fitues i Kupës së Botës do të përfitojë një shifër tepër të majme e cila është plot 33 milionë euro, kurse ekipi finalist do të fitojë 25 milionë euro.Shpërblimi për ekipin e vendit të tretë do të jetë 21 milionë euro, ndërsa vendi i katërt 19 milionë euro.Skuadrat që do skualifikohen në fazën e çerekfinaleeve do të përfitojnë 15 milionë euro, kundrejt 11 milionëve të atyre të eliminuara në 1/8-at e finaleve.Nuk do të shpëtojnë nga shpërblimi dhe klubet që lejuan futbollistët të marrin pjesë në kompeticion, ku shifra totale do të jetë prej 177 milionë eurosh.Gjithashtu, klubet do të marrin në formën e dëmshpërblimit edhe 113 milionë euro të tjera, në rast se futbollistët e tyre do të pësojnë dëmtime gjatë Kupës së Botës.

Lexone

FOTOT: Ja modelet më të çuditshme të flokëve në Botërorët e ndryshëm

Në vitet e fundit, futbollistët po kujdesen më shumë për “Look”-un e tyre dhe shpesh herë kanë qenë në qendër të kritikave, duke u akuzuar se nuk po i japin rëndësi fushës së blertë, por më shumë po shohin jashtë saj.Në fakt, dëshira për të pasur një model flokësh të veçantë, ka ekzistuar ndër vite, pasi futbollistë të caktuar, shpesh herë kanë tentuar që të jenë një shembull për të rinjtë.Të gjithë e mbajmë mend trekëndëshin e balukeve të famshme të Ronaldo Fenomenit, apo edhe bishtin e Roberto Baxhios.Më poshtë, po iu tregojmë disa nga modelet më të çuditshme të flokëve.

Lexone

Bild: 5 arsyet pse Low la jashtë Botërorit sulmuesin Sane  

Gazeta gjermane Bild ka publikuar 5 arsyet pse Joachim Low nuk grumbulloi për Botërorin “Rusi 2018” sulmuesin Leroy Sane.Lënia jashtë listës së 23 lojtarëve të përfaqësueses gjermane të lojtarit të Manchester City habiti dashamirësit e Gjermanisë, pasi bëhet fjalë për një nga futbollistët më të talentuar në qarkullim.Por, Bild ka zbuluar pse Low mori këtë vendim.1.Rendiment i ulët me Gjermaninë (12 ndeshje, asnjë gol dhe 1 asist)Shumë pak përfshirje në ekipin kombëtar Mungesë pjekurie Vuri përpara Kupës së Konfederatave një operacion hunde Ftohtësi me tifozët gjermanë

Lexone

Andrea Petagna, sa i lumtur në krah të Michelly Sander (Foto)

Me përfundimin e sezonit, futbollistët marrin një periudhë të relativisht të gjatë pushimesh, kohë gjatë së cilës u përkushtohen më shumë familjeve apo partnereve të tyre.Në rastin konkret, po i referohemi jetës private të sulmuesit të Atalantës, Andrea Petagna, që golin më të bukur duket se e ka shënuar jashtë fushës së blertë.1 of 728 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Neymar dhe e dashura video me skena të nxehta

1 of 7Neymar është një nga futbollistët më seksi në fushën e blertë, por me skenat e nxehta të xhiruara me të dashurën e tij, Bruna Marquezine ai duket si një supermodel.Superstari i Paris Saint-Germain dhe partnerja e tij kanë realizuar një video për rrjetin e modës C & A.Neymar dhe Bruna Marquezine bëjnë dashuri dhe dhurojnë skena të nxehta, të veshur vetëm me të brendshme.16 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone