Home / Tag Archives: fuqishem

Tag Archives: fuqishem

Tayna bëhet hor, e ka vjedhur videoklipin pikë për presje

Reperja nga Prizreni, Tayna ka bërë shumë shpejt dhe fuqishëm debutimin në tregun muzikor shqiptar.Me vetëm dy këngët “Columbiana” dhe “Shqipe”, ajo ka arritur të fitojë zemrën e publikut, shkruan lajmi net.Ndonëse është e re në moshë Tayna po sfidon artistet e gjeneratës më të vjetër me klikime dhe me numrin e fansave në rrjete sociale.“Shqipe”, është kënga e fundit e publikuar nga ajo të cilën e solli para një muaji e që tashmë numëron mbi 12 milionë klikime në Youtube.Megjithatë, ky projekt ritmik dhe me lëvizje të ndryshme të Taynës, del të jetë tërësisht i kopjuar nga këngëtarja modelja dhe aktorja, Teyana Taylor.Në janar të këtij viti Teyna ka publikuar një video në Youtube ku shfaqet duke bërë lëvizje të cilat i ka vjedhur këngëtarja nga Prizreni.Duke filluar nga hyrja e një hoteli, lëvizjet e komentuara jashtëzakonisht nga fansat, zbathja e takeve e shumëçka tjetër që mund t’i krahasoni përmes dy videove të mëposhtme.Për më shumë, gjykojeni vetë.

Lexone

Shkundet jugu i vendit, tërmet 3,1 ballë në Vlorë

Një termet i fuqishëm me maginitudë 3,1 ballë është riregjistruar pak minuta më parë në zonën e Vlorës.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km.Fatmirësisht nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar. (TemA)

Lexone

“Lamtumirë grabitqar, tani zbrit në ferr”

Pas arrestimit të producentit Harvey Weinstein, ka qenë i menjëhershëm reagimi i femrave që e kanë akuzuar për ngacmime seksuale gjatë bashkëpunimit me të në vite.Aktorja Rose McGowan ka qenë e para që denoncoi producentin e fuqishëm të Hollivudit, duke i hapur rrugën një serie të gjatë denoncimesh dhe rrëfimesh të femrave që kanë punuar me të.Ndërkohë që Weinstein u dorëzua dje në policinë e Nju Jorkut, ekrani i Fox News u nda në mes, duke shfaqur në njërën anë pamjet e tij, ndërsa në tjetrën aktoren që hapi spiralen e denoncimeve.“Lamtumirë grabitqar, të zumë në grackë”, ishim komentet e aktores, e cila në fund të vitit të kaluar rrëfeu për herë të parë episodin e vitit 1997, kur Weinstein e thirri në dhomën e tij të hotelit, për një takim pune, që nuk rezultoi i tillë.“New Yorker” dhe “New York Times” kanë investiguar dhe botuar historitë e shumë femrave të tjera, të abuzuara dhe të frikësuara nga producenti.“Gjatë viteve, ai kishte pajtuar hetues privatë, kishte paguar ga..

Lexone

“Don” Duka flet pas mbylljes së turpshme të Superligës: Secili mori atë që meritonte. Vllaznia e pësoi si Tirana

Armand Duka, i pranishëm në ceremoninë e dorëzimit të kupës së kampionatit skuadrës së Skënderbeut,foli për rënien nga kategoria të Vllaznisë.Shkodranët “fituan” 5-1 në Korçë, por ky rezultat nuk i vlejti, pasi Kamza fitoi nga ana e saj në Tiranë, ndaj Partizanit.“Skuadrat u renditën siç merituan në 36 javë.Gjërat nuk ndodhin as në javën e parë, as në javën e fundit.Keqardhje për Vllazninë, siç ishte sezonin e kaluar për Tiranën, por ky është futbolli.Le ta shohë Vllaznia si ndryshim për të ardhmen, për t’u rikthyer më fuqishëm në Kategorinë Superiore”, tha Duka.

Lexone

“Shkundet” jugu i vendit, 20 tërmete në 24 orë

Disa tërmete goditën vendin tonë gjatë mbrëmjes së djeshme. Instituti i Gjeoshkencave njofton se janë regjistruar 20 tërmete me intensitet të ulët.Sipas regjistrimeve, lëkundjet e fundit të tërmetit janë ndjerë në Zhulat të Gjirokastrës me një magnitudë prej 2.6 ballë dhe thellësi 5 km.Lëkundje të shumta janë ndjerë në fshatin Vermik në Vlorë, në të cilin kanë ndodhur 8 tërmete të vegjël, ndërsa tre tërmete janë regjistruar në fshatin Bolenë në Dhërmi.Tërmeti më i fuqishëm 4 ballë u ndje po në fshatin Vermik të Vlorës.Lista me 20 termetet

Lexone

Tiranë, shpërthim i fuqishëm me eksploziv në një banesë në Mëzez

Një shpërthim i fuqishëm me eksploziv ka ndodhur në një banesë private në zonën e Mëzezit në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur burrë e grua.Të plagosur mbetën Lulzim Selfo 48 vjeç dhe Lirie Selfo 40 vjeçe, të cilët po marrin mjekim në spital.Policia dyshon se bëhet fjalë për një konflikt pronësie, por po heton edhe për pista të tjera.15 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

I paparë/ Marko, 16 vjeçari i talentuar sjell fuqishëm rrymën hip-hop

Marko është një djalosh 16 vjeçar, i cili ka një talent të padiskutueshëm në rrymën e hip-hopit.Sonte, Marko ka promovuar këngën e tij të re, “Dashni je ti”, një këngë ritmike që ndërthur rrymën e hip-hopit me kërcimet e po kësaj rryme.The post I paparë/ Marko, 16 vjeçari i talentuar sjell fuqishëm rrymën hip-hop appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Rihanna zbulon kofshën e saj seksi për fansat

Rihanna duket se i është futur fuqishëm biznesit.Këngëtarja e talentuar po promovon linjën e saj të të brendshmeve dhe ka vendosur që reklamën e tyre ta bëjë vetë.Ajo publikoi “Savage X Fenty” në Instagram, ku në dy foto kishte nxjerrë në pah kofshën.(TemA)

Lexone

Rikthimi i fuqishëm i Christina Aguilera, nudo dhe mjaft sensuale (Video)

Më seksi dhe më provokuese se kurrë është rikthyer Christina Aguilera37-vjeçarja është kthyer në muzikë me videoklipin e këngës “Accelerate”. Për të festuar rikthimin e saj, Aguilera ka zgjedhur një video shumë provokuese.Këngëtarja 37-vjeçare pothuajse është zhveshur e tëra në klipin e saj. “Accelerate” është 1 nga 11 këngët e albumit të ri të Christina Aguilera me titull “Liberation”, që del në 15 qershor.1 of 44 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Assesi nuk pajtohen: Këto gjashtë shenja të horoskopit kurrë nuk do të jenë të lumtur bashkë!

Ujori e do fuqishëm lirinë dhe ndihet i penguar nga Gaforrja – e cila vazhdimisht kërkon dashuri dhe kujdes.Disa kombinime të shenjave të horoskopit janë ideale për miqësi, disa megjithatë për dashuri, ndërkaq të tjerat janë partnerë afaristë idealë dhe bashkë do të fitojnë një mal me para.Mirëpo disa thjesht nuk mund ta durojnë njeri-tjetrin – do të jetë më mirë të mos jenë bashkë në çift – sepse do të ketë përplot tensione, grindje, lot…Shigjetari dhe DemiDemat thjesht nuk mund t’i plotësojnë pritjet e mëdha të një Shigjetari. Derisa Demi i qetë dëshiron lidhjen ta bëjë më të qetë dhe “më të rehatshme”, Shigjetari është vazhdimisht në kërkim të aventurave dhe ndryshimeve.Është pak e besueshme që këto dy shenja të horoskopit të jenë të lumtur bashkë – fatkeqësisht, shumë shpejt do të fillojnë ta pengojnë njëri-tjetrin.Virgjëresha dhe PeshorjaNdërmjet Virgjëreshës dhe Peshores kurrë nuk do të shkëlqejë ashtu siç do të duhej.Mendimet dhe parimet e tyre janë tërësisht të ..

Lexone