Home / Tag Archives: funksionojne

Tag Archives: funksionojne

12 shenjat që paralajmërojnë për çrregullim hormonal

Ndiheni të fryrë, të acaruar ose thjesht nuk është dita juaj më e mirë? Çrregullimi hormonal mund të jetë fajtori. Hormonet janë “dërgues” kimikë që ndikojnë në mënyrën si qelizat dhe organet funksionojnë. Është normale që nivelet e tyre të ndryshojnë në momente të ndryshme të jetës, si para ose gjatë ciklit menstrual ose shtatzënisë, ose gjatë menopauzës. Por, edhe disa ilaçe dhe gjendje shëndetësore mund të shkaktojnë rritje ose rënie të niveleve të hormoneve.Ja cilat janë disa nga shenjat që paralajmërojnë për çrregullim hormonal. Shfletoni galerinë…

Lexone

Gjithë jetë e saj ka mbuluar tenxheren me letër alumini dhe e vendos në sobë. Do “shkulni” flokët kur të kuptoni pse. Kaq gjeniale

Keni mësuar shumë truke që ju ndihmojnë shumë në kuzhinë. Ju mund ta dini se nëse vendosni një lugë druri brenda ujit që është duke valur, do të parandaloni derdhjen e ujit, apo ta zieni ujin para se ta fusni në ngrirje për ta bërë akull.Disa prej trukeve që dini funksionojnë vërtet, ashtu siç është edhe vendosja e një fletë alumini në një enë metalike.Vendoseni për ta ngrohur në sobë, për ta përdorur më pas për hekurosjen e rrobave tuaja. Është gjeniale, nëse hekuri është prishur apo nuk keni një të tillë për momentin.

Lexone

Autoriteti i Aviacionit Civil shton 10 destinacione të reja, ja linjat ku mund të fluturoni nga “Nënë Tereza”

Ne prag te sezonit te ri turistik, Autoriteti i Aviacionit Civil ka miratuar kerkesat per 10 destinacione te reja dhe 3 te tjera me dyfishim kapaciteti.Keto linja pritet te funksionojne gjate periudhes se sezonit veror dhe pritet te kene nje ndikim te konsiderueshem edhe ne numrin e turisteve per kete vit.Destinacionet e reja Charter.1. Helsinki-Tirane. Fluturim ne periudhen 11 Maj – 28 Shtator.2. Kopenhagen-Tirane. Fluturim ne periudhen 2 Qershor- 18 Gusht.3. Budapest-Tirane.4. Moske-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Qershor-11 Shtator.5. Stokholm/Oslo/Goteborg. Fluturim ne periudhen 12 Maj – 2 Tetor.6. Goteborg-Tirane. Fluturim ne periudhen 6 Qershor – 3 Tetor.7. Gdansk/Poznan/Warsaw/Prague/Katowice/LondonGatwick. Periudha e fluturimit nga Qershor deri ne Shtator.Destinacionet e reja skedule.1. Tel Aviv Tirane. Periudha e fluturimit fund Qershori deri ne 26 Tetor.2. Luton-Tirane. Fluturim ne periudhen 19 Prill deri ne 27 Tetor.

Lexone

LSDM paralajmëron Gruevskin – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Ndërsa parlamenti i Maqedonisë vazhdon të jetë i bllokuar, lideri i LSDM, Zoran Zaev ka paralajmëruar se shumica do ta zgjedhë kryeparlamentarin e ri, qoftë edhe në një sallë tjetër nga ajo e seancave, apo edhe jashtë institucionit të kuvendit. Në një konferencë, ai deklaroi …

Lexone