Home / Tag Archives: funksionet

Tag Archives: funksionet

Korrupsion në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, arrestohen pedagogët dhe dekani

Dekani i Universitetit “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan dhe disa pedagogë e sekserë, janë arrestuar ditën e sotme mbi akuzat e korrupsionit.Pas arrestimit të tyre, universiteti ka marrë edhe masën e pezullimit të këtyre funksionarëve nga pozicioni i tyre.Në pranga kanë rënë tre zyrtarë, si edhe një student dhe tre sekserë, të cilët u arrestuan si pjesë e operacionit të koduar “Dekani” pasi u akuzuan për korrupsion.Më poshtë gjeni emrat e tyre, funksionet që ushtronin, bashkangjitur me foto.Albert Riska,55 vjeç, banues në Elbasan, me detyrë Dekan i Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin Aleksandër Xhuvani , Elbasan.Elvira Lumi, 54 vjeçe, banues në Elbasan, me detyrë Shefe e Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Shkencave Humane në Universitetin Aleksandër Xhuvani,Elbasan.Erjola Calja, 29 vjeçe, banues në Gostime Cërrik, pedagoge e jashtme në Fakultetin Ekonomik në Universitetin Aleksandër Xhuvani , Elbasan.4 -Petrit Kodra, 53 vjeç, banues në Elbasan, në rolin..

Lexone

SHBA, transplantohet penisi i një ish-ushtari në Afganistan

Operacioni doli me sukses! Realizohet transplanti i parë i penisit, ndaj një ish ushtari lufte në Afganistan, i cili kishte humbur penisin dhe këmbët, si pasojë e shpërthimit të një bombe.Ndërhyrja zgjati 14 orë, ndërsa u zhvillua dy javë më parë në Johns Hopkins University Hospital, të Baltimora, SHBA, por rezultatet e tij u prezantuan vetëm gjatë kësaj të hëne.“Pacienti është mirë dhe do të kthehet në shtëpi pas disa javësh. Në sajë të një dhuruesi, kirurgët të drejtuar nga Andrew Lee realizuan me sukses, ndërhyrjen e parashikuar prej kohësh”, thuhet në deklaratën e spitalit.Specialistët presin që funksionet urinare të rikthehen së shpejti, ndërsa për ato seksuale, duhet pritur gjashtë muaj.24 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Përse nuk kujtojmë asgjë nga koha kur kemi qenë bebe

Përse nuk kujtojmë asgjë nga koha kur kemi qenë bebe

Pothuajse askush nuk ka kujtime nga fëmijëria shumë e hershme, por kjo nuk ndodh sepse ne nuk jemi në gjendje të mbajmë në trurin tonë edhe kujtime të tilla. Në të vërtetë kjo ndodh sepse në atë moshë truri ynë ende nuk i kishte të maturuara të gjitha funksionet e …

Lexone