Home / Tag Archives: funditne

Tag Archives: funditne

Çahet dritarja në fluturim, avion bën ulje emergjence

Një avion i Southwest Airlines, u detyrua që të bëjë ulje emergjence, për shkak të thyerjes së xhamit të një dritareje në fluturim.Fluturimi 957, i nisur këtë të martë nga Chicago drejt Newark, një prej aeroporteve në zonën e New York, u ul në Cleveland të Ohio, rreth dy orë pas fluturimit.Fotografitë e publikuara në Twitter, tregojnë një çarje të madhe në dritare, siç mund të shihni dhe në videon që noa.al sjell më poshtë.Ky është rasti i dytë për kompaninë Southwest Airlines, të një incidenti në fluturim, gjatë dy javëve të fundit.Në rastrin e mëparshëm shpërtheu një motor i avionit, duke bërë që një grua të gjejë vdekjen.

Lexone