Home / Tag Archives: frikshme

Tag Archives: frikshme

VIDEO e frikshme: Kamioni 12 tonësh merr përpara Benzin

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kamion çimentoje 12 tonësh përplas një Mercedes-Benz dhe e tërhoq atë për qindra metra.Ndërsa shoferi i makinës luksoze gjermane u përpoq të ndryshonte korsi, shoferi i kamionit nuk e shikon dhe hyn në korsinë e majtë duke përplasur kështu Mercedes-Benzin.Fatmirësisht nuk pati të lënduar.Aksidenti ndodhi në rrugët e Sydney. (TemA)

Lexone

VIDEO e frikshme: Grushte, gjak e shkelma kokës, sherr masiv mes 11 burrave

Ky është momenti tronditës kur njëmbëdhjetë burra dhe një grua përfshihen në një sherr masiv.Pamjet e frikshme tregojnë momenti se si disa prej burrave bien në tokë të gjakosur nga grushtet dhe shkelmat.Njeriu që regjistroi pamjet pretendon se sherri ishte aq kaotik sa që tetë oficerë policie që gjendeshin aty nuk ndërhynë derisa grindja të mbaronte.Konflikti ndodhi në qendër të Birmingham të dielën. (TemA)

Lexone

Shenjat e frikshme të mpiksjes së gjakut, që duhet t’i dini PATJETËR

Përshtati në shqip: Blertina KokaMpiksja është një grumbullim i qelizave dhe proteinave në gjak. Ajo ndihmon në ngadalësimin e gjakderdhjes pas plagosjes. Zakonisht shpërbëhet pas shërimit. Nëse jo, ose nëse formohet kur nuk duhet, mund të bllokojë enët e gjakut.Çfarë problemesh mund të shkaktojë?Mpiksja e gjakut mund të çojë në probleme serioze, deri në vdekje. Nëse shfaqet në arterie, mund të shkaktojë atak në zemër ose goditje në tru. Nëse shfaqet në venë, mund të ndieni dhimbje dhe ënjtje. Një mpiksje e thellë në trup quhet tromboza e venës së thellë. Ndërsa në mushkëri është embolizmi pulmonar. Të dyja këto janë gjendje të rënda shëndetësore.Zbuloni simptomat që paralajmërojnë për mpiksje gjaku, faktorët që ju rrezikojnë dhe si ta parandaloni. Shfletoni galerinë…

Lexone

VIDEO: Njihuni me pishinën më të frikshme në botë

Në Hjuston të SHBA është ndërtuar një pishinë e rrallë, për shkak të vendodhjes së saj: në katin e 40-të të një kulle.E quajtur si “pishina e qiellit”, ajo ka një fund të qelqtë, poshtë së cilës mund të shohësh gjithçka, deri në një ndjenjë tmerri.Është një pamje që është bërë hit të rrjete.

Lexone

Kërcënohet me vdekje, Sergio Ramos detyrohet të ndërrojë numrin e telefonit

Fitimi i finales së Kievit dhe i Ligës së Kampioneve (edicioni i fundit) mund të ketë qenë një ëndërr e vërtetë për Sergio Ramos, por shpejt u shndërrua në një makth, pasi u detyrua të ndryshojë numrin e tij të telefonit.Mbrojtësi i Real Madridit iu është nënshtruar thirrjeve kërcënuese në lidhje me dëmtimin në shpatull që i bëri Mohamed Salah, duke e dërguar sulmuesin egjiptian të Liverpool të dilte nga loja i pamundur për të vijuar finalen e Champions-it.Shtypi egjiptian reagoi me zemërim ndaj incidentit, duke e akuzuar Ramosin se ishte “një kasap”, ndërsa nga Egjipti nisi nënshkrimi i një peticioni obline, që kapi shifra të frikshme në pak ditë, përmes të cilit i kërkohet UEFA-s të dënojë kapitenin e “Los Blancos”.“Cadena COPE” thotë tani se Ramos ka mbetur pa zgjidhje, por ama ka marrë një masë që ishte në dorën e tij: ka ndryshuar numrin e tij të telefonit për të ndaluar marrjen e telefonatave, që e kërcënonin me vdekje.

Lexone

U rrëzua me mbi 300 km në orë, aksident i frikshëm për pilotin e Ducatit (Video)

Aksident i frikshëm i Michele Pirros, gjatë sesionit të dytë të provave të lira në Çmimin e Madh të Italisë. Piloti i Ducatit (si wild card) përfundoi në pistën e Mugellos pas kthesës së parë, duke fluturuar në ajër pasi humbi kontrollin e motorit.Pirro qëndroi rreth 1 minutë në pistë pa ndjenja, më pas u dërgua me ambulancë në spital, por më pas erdhi lajmi i mirë që piloti i Ducatit është përmendur dhe nuk ka rrezik për jetën.Pamjet e aksidentit në fakt janë të frikshme, edhe dëmtimet fizike janë të shumta, por mrekullisht pa pasojë për jetën.Pray for Michele Pirro! #skmotogp #ItalianGP pic.twitter.com/6427ZtJ5n8— . (@realsplusk10) June 1, 20181 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Këto foto luajnë me mendjen tuaj, a do të jeni në gjendje ta kuptoni cila është e vërteta?

Në më të shumtën e kohës, kur jemi duke lundruar në internet, ne i shikojmë vetëm pjesërisht gjërat, duke mos u fokusuar shumë tek ato dhe rrjedhimisht, humbasim kontekstin e tyre të vërtetë.Mëposhtë do shikoni disa foto, të cilat në pamje të parë shfaqen komplet ndryshe nga çfarë janë në të vërtetë, por nëse përqëndroheni mirë tek to, do e kuptoni atë që fshihet pas tyre.Në pamje të parë, shoqërueset e nuses në këtë foto duken si xhuxhe, por nëse e vrojtoni mirë foton, do kuptoni se ato në fakt janë ulur sipër gjunjve të shoqëruesve të burrit.Një xhirafë me dy koka? Apo mos ndoshta janë dy xhirafa, vetëm se këndi i fotos ‘gënjen’ në mënyrë perfekte?Një fëmijë me këmbë gjigande… Ose ndoshta një bebe i ulur mbi gjunjtë e një burri…“Njeriu qen”Një qen që po udhëton i vetëm? Fuqia e këndit të fotografisë bën të vetën…A ju tmerroi ky pëllumb i stërmadh? Në fakt, ‘fytyra e tij e frikshme’ dhe ai burri që po ecën poshtë tij në terezi të vet, të shkrijnë së qeshuri…Çfarë po nd..

Lexone

VIDEO e frikshme: Nuk i dha ilaçet, i riu sulmon disa herë më thikë infermierin

Ky është momenti tronditës kur një infermier është goditur në mënyrë të përsëritur me thikë në krah nga një burrë saudit.Sulmi brutal ndaj infermierit Rolando Mina, 29 vjeç, ndodhi në një spital në Medina, Arabinë Saudite, më 17 maj pasi ajo refuzoi t’i jepte ilaçet burrit sepse ai nuk kishte një recetë.Në pamjet filmike shihet 23-vjeçar i cili afrohet në tavolinën e infermiereve dhe papritur godet disa herë më thikë infermierin.Sulmi i egër nuk zgjat më shumë se 10 sekonda përpara se njeriu saudit të largohej me vrap. (TemA)

Lexone

VIDEO shokuese: Lopatë dhe tulla kokës, sherr masiv mes të rinjve

Ky është momenti tronditës kur disa të rinj godasim me tulla dhe lopata kokës njëri tjetrin.Në videon e filmuar nga një kalimtar i rastit shihen disa të rinj që përfshihen në një sherr masiv dhe përpos grushteve godasin njëri tjetrin me lopatë dhe tulla kokës.Ngjarja e frikshme ndodhi në Greenwich, Londër. (TemA)

Lexone

VIDEO e frikshme/ Grushte, shkelma kokës: Burrat me kostum e kollare, përfshihen në një sherr masiv

Ky është momenti i tmerrshëm ku dhjetëra burra përfshihen në një sherr masiv.Në pamjet filmike do të shikoni se si turma e burrave godasim me grushte dhe shkela kokës njëri-tjetrin.Ngjarja ka ndodhur papara fillimit të një gare me kuaj në Angli.Po të njëjtën ditë kishte ndodhur një rrahje tjetër masive në garën me kuaj, e cila besohet se ka lidhje me rrahjen që është publikuar në videon e mëposhtme.Policia angleze ka filluar hetimet për rrahjen masive që ka ndodhur në Goodwood. (TemA)

Lexone