Home / Tag Archives: frikshem

Tag Archives: frikshem

VIDEO/ Aksidenti i frikshëm: Makina hedh disa metra në ajër tre të rinjtë

Ky është momenti i tmerrshëm kur tre studentë përplasen nga një makinë teksa ata po kalonin tek vijat e bardha.Në pamjet filmike do të shikoni se si makina hedh në ajër tre adoleshentët.Më pas makina Peugeot 307 u ngjit në trotuar, duke goditur dy nga djemtë për herë të dytë, pasi ata ranë nën rrota pasi fluturon disa metra në ajër.Fatmirësisht ata i shpëtuan vdekjes dhe u dërguan me urgjencë në spital.Aksidenti i frikshëm ndodhi të hënën në mbrëmje në Domodedovo në periferi të Moskës. (TemA)

Lexone

Foto/ Zbuloni vendin më të frikshëm në botë

Nëse e keni lexuar Dante Aligerin, me siguri jeni të familjarizuar me idenë e ekzistencës së parajsës, purgatorit dhe ferrit.Pavarësisht se askush nuk e di me saktësi nëse ekziston jeta e përtejme, do të ndryshonit mendje nëse do të shihnit kraterin e gazit Darvaza.Ky krater i zjarrtë njihet ndryshe edhe si “Porta e Ferrit” dhe është një fenomen natyror që ndodh në shkretëtirën e Karakum Turkmenistan.Krateri u zbulua në vitin 1971, kur shkencëtarët sovjetikë filluan që të kërkonin në këtë zonë për naftë e gaz dhe sapo vunë re shenja të tyre, filluan të gërmonin tokën në një thellësi prej 60 metrash e me diametër 20 metra.Lëshimi i gazit nga nëntoka në kontakt me ajrin formoi shkëndija zjarri, të cilat mendoheshin se do të fikeshin për disa javë, por vazhdojnë të qëndrojnë edhe sot e kësaj dite.The post Foto/ Zbuloni vendin më të frikshëm në botë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO/ Momenti i frikshëm: Kuzhinieri bie brenda në furrën me zjarr

Ky është momenti i tmerrshëm kur një kuzhinier bie brenda furrës me dru.Kuzhinier bashkë me kolegun po gatuante bukë dhe po i vendoste në furrën e drurit për t’i pjekur.Por, për një moment atij i humb drejtpeshimi dhe bie me kokë në furrën e ndezur.I menjëhershëm ishte reagimi i kolegut të tij, i cili e kap për duarsh dhe e nxjerr jashtë atë. (TemA)

Lexone

VIDEO: Momenti i frikshëm, rrufeja godet shtëpinë

Ky është momenti dramatik kur rrufeja godet një shtëpi.Çasti i frikshëm u kap nga një kamerë e sigurisë të një shtëpie përgjatë rrugës.Në pamje shihet rrufeja e cila bie si flakë dhe godet direkt shtëpinë.Pas kësaj nga shtëpi vërehet të dal tym.Fatmirësisht banorët nuk ishin në shtëpi gjatë kësaj kohe.Ngjarja ndodhi në “Daytona Beach” në Florida. (TemA)

Lexone