Home / Tag Archives: firmosur

Tag Archives: firmosur

Tirana, mbrojtësi Hoxhallari rinovon kontratën deri në vitin 2020

Pas rinovimit të kontratës me trajnerin Ze Maria tek Tirana ka vijuar puna dhe për rinovimin e lojtarëve kryesor.Këtë të martë mbrojtësi Erjon Hoxhallari ka rinovuar kontratën që e mban të lidhur me klubin bardheblu deri në vitin 2020. Mbrojtësi i majtë është pjesë e rëndësishme e projektit të Tiranës për sezonin e ri.Klubi 24 herë kampion i vendit ka refuzuar disa oferta nga jashtë vendit për të firmosur një tjetër kontratë dy vjeçare me Erjon Hoxhallarin që është produkt i Akademisë bardheblu.

Lexone

Avicii preu damarët, letra e hapur e familjarëve: Donte paqe

DJ i famshëm suedez Avicii vdiq pas një humbje masive gjaku pasi preu damarët me një shishe vere të thyer.Avicci, emir i vërtetë i të cilit është Tim Bergling, gjeti vdekjen në qytetin Muscat të Omanit më 20 prill.Javën e kaluar, familja e tij nëpërmjet një letre të hapur shkruante se 28-vjeçari nuk mund të vazhdonte më dhe kërkonte paqe.Letra, e firmosur nga familja e tij, e përshkruante Avicii-n si një shpirt të brishtë artistik dhe një djalë të ndjeshëm.“Ai luftonte me mendime për kuptimin e jetës dhe lumturinë. Ai nuk mund të vazhdonte më. Kërkonte paqe” , shkruan Daily Mail.

Lexone

Basha pret në radhë, për të votuar vetveten

FOTOLAJM/ Basha pret në radhë, për të votuar vetveten

Luzim Basha si një prej 2 kandidatëve për postin e kryetarit të Partisë Demokratike, të cilin e ka ngrirë, është shfaqur në selinë qendrore të partisë duke mbajtur radhë, për të votuar vetveten. Basha ka votuar rreth një orë pas rivalit të tij, Eduard Selami. Ndërkohë në radhë, siç duken …

Lexone