Home / Tag Archives: fillimisht

Tag Archives: fillimisht

Manovër absurde, makina përplaset nga treni (Video)

Një 35-vjeçar në Kursk të Rusisë ka humbur jetën pas përplasjes tragjike të trenit ndaj makinës që ai drejtonte. Mediat ruse kanë publikuar videon e përplasjes fatale, ku shihet që fillimisht, drejtuesi i mjetit, ka ndaluar, ka ecur pak indietro dhe më pas i ka dhënë gaz makinës për të kaluar mbi shina. Por siç shihet dhe nga pamjet, treni ka qenë me një shpejtësi të madhe, duke marrë përpara makinën dhe duke lënë të vdekur në vend drejtuesin.30 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kur ta kërkon Kim Kardashian, si thua dot jo…

Ka rezultuar i suksesshëm takimi mes Kim Kardashian dhe Presidentit Donald Trump në zyrën Ovale.Modelja 37-vjeçarja kaloi një orë në Shtëpinë e Bardhë të enjten, ku diskutoi me dhëndrin e presidentit, Jared Kushner, njëkohësisht këshilltar i tij, e më pas edhe me Trumpin vet për të kërkuar faljen e një 63-vjeçareje të dënuar me burg përjetë pasi ishte arrestuar në 1993-shin për trafik droge.E këtë pasdite Donald Trump ka dëgjuar këshillën e Kim Kardashian duke amnistuar 63-vjeçaren Alice Marie Johnson.Historia e Johnsonit ia tërhoqi fillimisht vëmendjen yllit të “reality show”-t, kur pa një video të shkurtër mbi të, të postuar në një medie sociale.Kim u prek aq shumë sa i kërkoi avokates së saj, Shawn Holley, t’i hidhte një sy rastit, e vendosi të paguajë për të një ekip të ri ligjor, i cili do të kujdeset me mbrojtjen e gruas, si dhe të bashkojë forcat me Kushnerin, që këmbëngul prej kohësh për një reformë federale të sistemit penitenciar.

Lexone

Disa fakte të çmendura rreth seksit

Rekorde, çmenduri dhe disa të dhëna që ndoshta do ju duhen. Ndiqni më poshtë një listë me disa fakte interesante për seksin.-Rekordin për penisin më të madh e ka pornostari Long don John: 48.3 centimetër.-Sipas përllogaritjeve, në mbarë botën janë vetëm 5 mijë meshkuj që e kanë penisin 30 centimetër në ereksion.-Xhingis Khan, pushtuesi legjendar mongol, është paraardhësi i plot 16 milionë njerëzve.-12 përqind e njerëzve në botë thonë se kanë bërë seks tresh.-Aktori Klaus Kinski thotë se ka fjetur me 1 mijë gra gjatë jetës së tij.-Në Pompein e lashtë, seksi me një prostitutë kushtonte sa dy bukë ose sa tetë njësi me verë.-Kush shkon në kishë rregullisht është më i përmbajtur seksualisht se ata që nuk praktikojnë besim.-Kur Egjipti pushtoi Libinë në shekullin e 13-të para Krishtit, fituesit morën 13.230 penisë si trofe.-Në vitin 1994, amerikani Gary Kremen bleu domain-in sex.com. Në vitin 2006 e shiti për 14 milionë dollarë.-Botuesi i Playboy, Hugh Hefner thotë se ka ..

Lexone

VIDEO: Gruaja i kërkoi divorcin, burrit i “ikën truri” dhe e shtyp me makinë

Ky është momenti tronditës kur një burrë i nervozuar shtyp me makinë gruan e tij.Ai bëri këtë veprim pasi gruaja e tij i bëri me dije se dëshironte të divorcohej nga ai.Ngjarja e tmerrshme është filmuar me kamerë amatore në qytetin rus Khabarovsk.Çifti bashkëshortor fillimisht ishin grindur brenda veturës, dhe kur situata u tensionua ajo i tha burrit të saj se dëshiron të divorcohet dhe pa u menduar dy herë doli nga vetura.Por, ky veprim zemëroi tej mase burrin i cili ktheu makinën dhe e goditi në trotuar.Fatmirësisht ajo shpëtoi pa dëmtime të rënda. (TemA)

Lexone

Atentati i supozuar, gjykim i shkurtuar për Doshin, Frrokun dhe Bamin

Pasi bëri “maratonën” e organeve ligjzbatuese, duke kaluar fillimisht në Gjykatën e Lartë, e më pas në atë Kushtetuese dhe tek Krimet e Rënda, dosja e atentatit të supozuar ndaj deputetit të Shkodrës, Tom Doshi, është rikthyer sërish në Gjykatën e Tiranës.Pikërisht kjo gjykatë ka rinisur hetimin për çështjen Doshi dhe ka pranuar gjykimin e shkurtuar për deputetin, por edhe për Mark Frrokun dhe të dyshuarin si vrasës me pagesë, Durim Bami.Frroku dhe Bami akuzohen për kallëzim të rremë në bashkëpunim.Ndërkohë disa ditë më parë gjyqtarja e çështjes kishte kërkuar marrjen me forcë të Tom Doshit dhe të Mark Frrokut, në rast se ata refuzojnë se të paraqiten në gjykatë.Prokuroria ka dyshime se të pandehurit kanë krijuar prova të rrema, me synim nisjen e një hetimi penal ndaj kryetarit të Kuvendit, asokohe Ilir Meta, i cili akuzohej se kishte porositur eliminimi fizik të Tom Doshit dhe ish-deputetit të PD, Mhill Fufi.Deputeti Doshi publikoi përmes mediave një intervistë të kryer nga ..

Lexone

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë hyn në “sitën” e vettingut: Një pjesë të pasurisë na i kanë lënë gjyshërit

Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Edmond Islamaj ka hyrë në sitën e Vettingut.Mësohet se trupa Gjykuese përbëhet nga Suela Zhegu, Pamela Qirko, Genta Tafa (Bungo).Që në nisje të seancës, Islamaj nuk kishte kartën e identitetit me vete ku araqitja e ID personale është një procedurë formale që zhvillohet me çdo subjekt gjatë rivlerësimit.“Kartën e idenitetit për gabimin tim nuk e kam me vete, por mund ta sjell”, tha Islamaj.Ndërkohë referuar raportit të ILDKPKI, KPK tha se gjyqtari Islamaj ka pasuri të ligjshme, të justifikuar me burime dhe nuk ka bërë deklarim të rremë.“Nga hetimi ka rezultuar se Islamaj ka apartament banimi me sipërfaqe 81.57 m2 në Durrës, tokë arë 1000 m2 në Karpen, Kavajë, e blerë në vitin 2015. Zyrtari ka llogari bankare që prej vitit 2000, fillimisht me vlerë 5 mijë euro, llogari bankare të krijuar në vitin 2016 me gjendje 20 mijë euro.Një depozitë me shumën 12 mijë dollarë është hapur në 2006. Në pronësi të bashkëjetueses janë edhe dy garsoniere, ato janë n..

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

“Provokacja” e fundit e Muç Nanos: Dy besimtare të mbuluara me shami shfaqen në shfaqjen e për seksin dhe kurvat

“Nuk ka kurva në këtë botë”. Ky është projekti më i fundit i gazetarit Mustafa Nano që ka ngjallur mjaft diskutime.Teksa ndodhemi në mes të muajit të Ramazanit, kur besimtarët myslimanë i dedikohen më së shumti fesë, dy vajza të mbuluara janë parë të shkojnë që të ndjekin shfaqjen e Mustafa Nanos.Ato shfaqen të përqëndruara në “one man show” që flet gjerësisht për seksin, duke u nisur nga eksperiencat personale.Nano sqaron ngjarjen në Panorama ku tregon habinë personale kur i pa në sallë.“Ishin trembur fillimisht, ende pa filluar shfaqja, kur dritat ishin ende të ndezura e kur ato të dyja u futën në sallë si pa të keq, tamam si të mësuara me sallat e teatrit.Jo, jo, u mor vesh që ishin femra. Madje, çupa të reja. Ata që ishin më pranë tyre kanë dëgjuar që ato qeshnin.Dhe qeshnin sidomos në momentet e nxehta të show-t, kur unë zija dhe flisja për seksin, orgazmën, përvojën time të parë seksuale. Ishin të qeshura që dilnin nga brenda thasëve të zinj, me të cilët ishin mbulua..

Lexone

VIDEO: Çudit sërish presidenti Filipinas, puth në buzë një grua para turmës

Presidenti Filipinas, Rodrigo Duterte, është sërish në titujt e mediave ndërkombëtare, por kësaj radhe jo për ndonjë deklaratë të fortë. Gjatë një vizite zyrtare në Seul, Kore e Jugut, ai ka puthur në buzë një grua.Duterte po mbante një fjalim para komunitetit filipinas në kryeqytetin e Koresë së Jugut, kur tha se do ta këmbente një libër me një puthje me ndonjë nga gratë e turmës.“Çmimi për këtë është një puthje. A jeni gati për puthje?”, iu drejtua ai turmës.Dy gra dolën vullnetare dhe Duterte tha se ato mund ta ndanin librin. Ai e puthi në faqe të parën, ndërsa të dytës i tha se do të preferonte një puthje në buzë. “Je beqare? Nuk je e divorcuar? A mund t’i thuash atij se kjo është vetëm për shaka?”, u dëgjua Duterte, ndërsa gruaja u përgjigjej pyetjeve të tij pa mikrofon. Videoja e puthjes u publikua fillimisht nga “The Filipine Star”.Ironikisht, libri që u këmbye me puthje flet për akuzat sjellje imorale dhe korrupsion në gjirin e Kishës Katolike. (TemA TV)WATCH: Preside..

Lexone

Afganistan, piloti rus i zhdukur 30 vjet më parë gjendet i gjallë

Rreth 30 vjet pasi avioni i tij u rrëzua në Afganistan, një pilot i ish-ushtrisë sovjetike kërkon të kthehet në vendin e tij. Ai ka kontaktuar me autoritetet ruse për t’i ardhur në ndihmë të kthehet. Lajmi është bërë i ditur fillimisht nga agjencia Ria Novosti dhe më pas u bë kryetitull në të gjitha mediat ruse.Një pritje si ajo e PenelopësAvioni i pilotit rus është rrëzuar në vitin 1987, gjatë luftës së Bashkimi Sovjetik nisi kundër muxhahedinëve (1979-1989). Gjatë kësaj periudhe dhjetëvjeçare, sipas shërbimeve sekrete ruse janë goditur 125 avionë. Në total janë 300 ushtarë sovjetikë që janë deklaruar të zhdukur në fund të konfliktit. Që nga ajo kohë, rreth 30 janë rishfaqur dhe janë kthyer në atdhe.Në vitin 1987, sipas investigimit të bërë nga e përditshmja Kommersant, u rrëzua vetëm një avion dhe ai drejtohej nga piloti Sergej Pantelyuk. Vajza e tij, Larisa, e lindur dy muaj pasi i ati ishte nisur për në Afganistan, tregon se nënës së saj iu thinjën flokët brenda natës kur mor..

Lexone