Home / Tag Archives: ferrarit

Tag Archives: ferrarit

Vettel sërish në pole, e ndjekin makinat Mercedes

Sebastian Vettel do të niset i pari edhe në garën e Azerbaixhanit, që do të zhvillohet nesër në orën 14:00, në pistën e Bakusë. Piloti gjerman i Ferrarit vendosi kohën më të shpejtë 1:41:498, duke lënë pas rivalin e tij kryesor, kampionin në fuqi Lewis Hamilton.Piloti tjetër i Mercedes, Valteri Bottas regjistroi kohën e 3-të më të mirë, ndërsa pas tij do të nisen dy makinat Red Bull të Ricciardo dhe Verstappen. Kimi Raikkonen regjistroi vetëm kohën e 6 më të mirë, pasi gaboi në sektorin e dytë të pistës, duke shpërdoruar një mundësi për t’u nisur mes të parëve.Ky është pole position i 3-të radhazi për gjermanin e Ferrarit, Sebastian Vettel, që për më tepër kryeson edhe renditjen për pilotë, ndonëse jemi vetëm në garën e 4-t sezonale.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone