Home / Tag Archives: fatmiresisht

Tag Archives: fatmiresisht

VIDEO tronditëse: Nëna hedh djalin nga dritarja për ta shpëtuar nga flakët

Ky është momenti i frikshëm kur një nënë hedh nga dritarja e apartamentit djalin e saj 11 muajsh për ta shpëtuar nga zjarri që kishte kapluar ndërtesën.Nëna dhe djali i saj vogël ishin brenda në ndërtesë dhe nuk mund të dilnin nga zjarri i madh.Për të shpëtuar atë dhe vetën, nëna mendoi që të hidhen nga dritarja.Mirëpo në ato momente fatmirësisht ka arritur një person, i cili ishte ish ushtar, dhe i ndihmoi për t’i shpëtuar ata.Në video shihet se si nëna hedh djalin nga dritarja ndërkohë që poshtë e pret personi.Skena e rrezikshme ka ndodhur në Karolinën e jugut, SHBA. (TemA)

Lexone

VIDEO tronditëse në Tiranë, e aksidentuan dhe e lanë në mes të rrugës (pamje të rënda)

Fiks Fare sjell pamjet e aksidentit që ndodhi sot në Bulevardin ‘Gjergj Fishta’.Një makinë ka aksidentuar një këmbësor që fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut.Shoferi i makinës pas përplasjes e ka lënë të shtrirë në rrugë duke u larguar nga vendngjarja.Në pamje duket personi i aksidentuar, të cilit askush nuk i jep ndihmën e parë edhe pse e shohin të dergjet në mes të rrugës.

Lexone

VIDEO: Sërfisti noton pak metra larg peshkaqenit

Ashtu siç tregojnë pamjet e filmuara nga droni një peshkaqen po notonte shumë pranë një sërfisti.Videoja e publikuar në Instagram nga Knack Studios, tregon peshkaenin që noton pak metra në distancë nga djali, që nuk e di prezencën e tij dhe vazhdon të bëj sërf.Sipas mediave lokale, fatmirësisht peshkaqeni është larguar pa e sulmuar sportistin.Skena u fimua në brigjet e Bondi Beach, në Australi, 7 km nga qendra e Sydney.

Lexone

Polumbarët rinisin kërkimet për gjetjen e të riut që ra te Shpella e Pëllumbasit

Polumbarët e RENEA kanë nisurr gjatë mëngjesit të sotëm kërkimet për të riun që humbi një ditë më parë pasi ra në kanionet e Shpellës së Pëllumbasit, në Tiranë.Xhorxho Seferi mendohet të jetë marrë nga rrjedha e ujit në kanion, ndaj kërkimet e polumbarëve ditën e sotme janë përqendruar në rrjedhën e lumit Erzen.Ngjarja e rëndë u shënua mesditën e djeshme, ku 20-vjeçari Seferi së bashku me 21-vjeçarin Fabio Dukagjini ishin rrëzuar në kanion. Ky i fundit fatmirësisht nuk kishte pësuar asnjë dëmtim nga rrëzimi.20-vjeçari përfundoi në kanion rreth orës 12:15 minuta të mesditës së të shtunës, bashkë me 21 vjeçarin Fabio Dukagjini, i cili fatmirësisht u nxor prej andej pa pasoja për jetën.20 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

VIDEO: Shkoi në polici për të zgjidhur një debat me ish gruan, burri nxjerr thikën për ta goditur

Ky është momenti i tmerrshëm kur një burrë nxjerr një thikë të madhe për të goditur ish gruan e tij.Në pamjet filmike do të shikoni se si burri i cili kishte shkuar në polici për të zgjidhur një mosmarrëveshje me ish gruan e tij, nxjerr papritmas në komisariat një thikë të madhe për ta goditur atë.Por fatmirësisht një polic ka ndërhyrë në kohë duke evituar tragjedinë.Ngjarja e tmerrshme ndodhi në një stacion policie në juglindje të Kinës. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti tragjik: Shembet tavani i parkingut, humbin jetën tre persona

Ky është momenti i tmerrshëm kur tavani i parkingut shembet dhe zë poshtë disa makina.Fatkeqësisht nga ky incident humbën jetën 3 persona.Dy anëtarë të një familje u shtypën për vdekje kur copat e mëdha të betonit përfunduan mbi veturën në të cilën ishin.Ndërkohë teksa policia nxirrte trupat e pajetë e dy bashkëshortëve gjetën pranë tyre edhe një foshnje e cila fatmirësisht ishte gjallë.Ngjarja e tmerrshme ndodhi në një qendrën tregtare në Changshu të Kinës. (TemA)

Lexone

Motori merr flake pas përplasjes, humb jetën 30-vjeçari

Po udhëtonte me motor nga Kosova në drejtim të Tiranës, por përplasja me trafiknarësen ka i shkaktuar vdekjen Muhamet Selmanit. Pas përplasjes, motori me te cilin udhëtonte 30-vjeçari është përfshirë nga flakët. Në vendngjarje mbërritën zjarrfikëset dhe kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve. Aksident i rëndë ndodhi në rrugën …

Lexone