Home / Tag Archives: familjeve

Tag Archives: familjeve

Koretë, takim ushtarak në 14 qershor për të zbutur tensionet

Ky Koretë, kanë rënë dakord që të mbajnë një takim në nivel ushtarak në 14 qershor në Panmunjeom, në kuadër të përpjekjeve për zbutur tensionet e krijuara në Gadishull. Mes rezultateve të një tjetër dialogu “milisterial” të mbajtur pak javë më parë në fshatin që ndan kufirin, palët kanë rënë dakord të mbajnë në 22 qershor një takim në nivelin e Kryqit të Kuq për të biseduar dokumentet e bashkimeve mes familjeve të ndara nga Lufta e Koreve në vitet 1950-53.1 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Andrea Petagna, sa i lumtur në krah të Michelly Sander (Foto)

Me përfundimin e sezonit, futbollistët marrin një periudhë të relativisht të gjatë pushimesh, kohë gjatë së cilës u përkushtohen më shumë familjeve apo partnereve të tyre.Në rastin konkret, po i referohemi jetës private të sulmuesit të Atalantës, Andrea Petagna, që golin më të bukur duket se e ka shënuar jashtë fushës së blertë.1 of 728 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Berisha sulmon gazetarin Mustafa Nano: Je ish ish ish im, s’është vila ime ajo në Lalz por e kunatit, më strehon ai

Sali Berisha ka sulmuar gazetarin Mustafa Nano.Pas një debati me ish ministrin Gazmend Bardhi në emision, Berisha ndërhyu duke sulmuar Nanon.Ai e quan si “ish ish ish i imi” duke i kujtuar se ka një apartament në gjirin e Lalzit.Ndëkohë, Berisha tha se vetë disponon veç apartamentin në Tiranë dhe se vila që shkon në Lalëz nuk është tija por e kunatit i cili e strehon sa herë që Berisha kërkon të pushojë.Postimi i Berishes:Duke ndjekur Opinion!Pergenjeshtrim!Miq, sonte, me gjuhen e nje banditi te peshtire, nje ish ish ish i imi fyeu me gjuhen e rrugacit ordiner, halabakut te rrugve ndaj zotit Gazment Bardhi sapo ai permendi apartamentin e tij ne Lalz me para te dyshimta.Nderkohe ky ish ishi ish i imi, qe i lejoi vetes gjuhen e horrrit trilloi dhe shpifi pafytyresisht per gjoja vile timen ne Lalz.Lidhur me kete shpfje, qe skllavi i Xhafes dhe Balles perserit pafytyrsisht nje trillim te tyre, deklaroj me pergjegjesi absolute se une dhe bashkeshortja ime kemi nje apartam..

Lexone