Home / Tag Archives: familjen

Tag Archives: familjen

Rama viziton familjen e varfër: Nuk e prisja kaq të merrshme (Video)

Kryeministri Edi Rama është ndalur një familje në Shijak, në kushtet e varfërisë ekstreme.Ai ka vizituar familjen e Hysen Zhupanit, i cili jeton me të shoqen dhe tre fëmijët në kushte mjerimi.“Kjo sot është ndryshe. Shumë ndryshe. Por desha ta ndaj me ju pa bërë asnjë koment. Ditë të mbarë të gjithëve miqtë e mi”, shkruan Rama, teksa publikon edhe videon.Ndërsa shkon personalisht dhe viziton familjen me tre fëmijë, ai u premton se shtëpia do të rindërtohet dhe do të mobilohet. “Do shihemi shpejt besoj, para se të vijë dimri”, i premton Rama familjes.Më tej ai shton, “Nuk e prisja kaq të tmerrshme”.https://www.facebook.com/edirama.al/videos/1654634484665472/31 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Lumi B na prezanton villën luksoze

Sezoni i kësaj vere ka qenë goxha i ngjeshur për reperin Lumi B.Krahas mbrëmjeve muzikore, ai nuk mungoi as me projekte muzikore, së fundmi me Dafina Zeqirin në ‘Kalon’.Por duket se edhe vetë Lumi ka vendosur t’i kalojë disa ditë pushimesh në vendin e tij të origjinës.Në Malësi të Malit të Zi, reperi është bërë bashkë me familjen në këto ditë vere me ç’rast ka ndarë edhe disa fotografi në rrjete sociale të shtëpisë luksoze në Mal të Zi.Krahas villës që është për çdo kompliment, vëmendje tërheqin edhe veturat e parkuara që kapin vlerë prej qindra mijëra eurosh.

Lexone

Adonisi me dhuratë befasuese për Tarën

Teuta Krasniqi së bashku me familjen e saj ndodhen në Turqi për pushime.E pikërisht aty, në Antalia, sonte do të performojë edhe këngëtarja Dua Lipa, e cila vetëm 4 ditë më parë performoi në Prishtinë.Ka qenë bashkëshorti i Teutës, Adonis Morina ai i cili ka surprizuar Tarën me biletë për tek këngëtarja.Këtë moment gëzimi të Tarës e ka publikuar Teuta në llogarin e saj në Instagram.“Kur e merr vesh qe po te pret taxi me shku ne koncert te Dua Lipes Surprise for Tara from Astro”, shkruan ajo në videon e publikuar.Kur e merr vesh qe po te pret taxi me shku ne koncert te Dua Lipes Surprise for Tara from Astro @adonismorina7A post shared by Teuta Krasniqi (@teutakrasniqi) on Aug 14, 2018 at 12:07pm PDT

Lexone

Vajza e Shkurte Fejzës i bën dasmorët ta harrojnë nusen e dhëndrrin

Ajo është vajza e këngëtares së njohur, Shkurte Fejza.Përveç një bagazhi të pasur muzikor, Shkurte Fejza komentohet edhe për familjen e saj, e më konkretisht për vajzat, shkruan Kosovarja.Përveç Gresës, e cila tashmë zotëron famë si këngëtare, vajza tjetër e Shkurtes, Besiana, po vazhdon të komentohet mjaft nga shtypi rozë. Në Instagram, Besiana ka mahnitur me imazhet e publikuara nga një dasmë, aty ku ka marrë vëmendjen e të gjithëve.Me fustan të gjatë e të ngjitur për trup, Besiana Behluli vjen mjaft elegante.Këto janë imazhet e vajzës së Shkurtes, e cila vlerësohet mjaft për bukurinë e saj.

Lexone

VIDEO: Grabitësit kërcënojnë me armë gazetaren në transmetim live, i vjedhin kamerën 15 mijë $

Ky është momenti shokues kur një gazetare e një televizioni australiane u ndalua nga grabitësit e maskuar të cilët i vodhjedhin një kamera që kushtonte 15 mijë dollarw.Gazetarja dhe kameramani sapo kishin zhvilluar një lidhje direkte me studion televizive në lidhje me familjen mbretërore, kur u sulmuan nga grabitësit.Reporterja Laurel Irving dhe kameramani Jimmy Cannon ndodheshin në Islington dhe po raportonin për emisionin e mëngjesit të Channel 7 kur dy të maskuar i sulmuan.Madje njëri prej tyre i drejtoi edhe armën kameramanit duke e bërë të dorëzojë kamerën 15 mijë dollarëshe.Dy grabitësit u larguan më pas me biçikletë. (TemA)

Lexone

Gruaja e 27-vjeçarit që gjeti vdekjen në Komisariatin e Korçës: Kam mbetur rrugëve dhe pa bukë me tre fëmijë, do var veten

Për familjen e Enea Ftoj, i cili ndërroi jetë në komisariat më 17 maj, hallet nuk kanë fund.Bashkëshortja e tij Entela, me tre fëmijë të vegjël bën apel për ndihmë.“Prej dy javësh fle së bashku me tre fëmijët jashtë. Flemë tek Pazari dhe në lulishte të qytetit.Nuk kam asnjë të ardhur.Fëmijët ka disa ditë që nuk ushqehen, askush nuk më ka ofruar ndihmë.Kërkoj një shtëpi ku të strehohem bashkë me fëmijët, në të kundërt do var veten. Policia që më vrau burrin, të na vrasë ne të katërt”, ka rrëfyer e reja me lot në sy për Top Channel.Pas vdekjes së të shoqit, Entela bashkë me fëmijët 5 vjeç, 3 vjeç dhe 1 vjeç, u largua nga shtëpia e tij dhe për pak kohë jetoi tek prindërit, të cilët gjithashtu bën apel pasi nuk kishin mundësi ta mbanin.“Tani jetoj tek gjyshja, pasi prindërit e Eneas nuk kanë për vetë mundësi ekonomike.Nëse shteti nuk merr masa për mua, unë do të varem me gjithë fëmijë.Nuk kam shpresë tjetër”, është shprehur ajo më herët.

Lexone

Shoqata bamirëse mbledh para, por nuk i jep asgjë fëmijës së sëmurë

Fiks Fare ka denoncuar sonte një tjetër rast të shoqatave “bamirëse”, që mbledhin para rrugëve me pretendimin për të ndihmuar fëmijë të sëmurë, por që në të vërtetë familjet nuk janë në dijeni të këtyre fondeve sesa janë mbledhur dhe se ku shkojnë.Emisioni investigativ trajtoi të hënën rastin e Fondacionit “Rikthe Buzëqeshjen”, të cilat prej më shumë se dy muajsh mbledhin fonde për një 12-vjeçar të sëmurë, të cilit i kanë marrë foton që në muajin mars në QSUT.Para disa kohësh, Fiks Fare konstatoi dy vajza, punonjëse të këtij fondacioni, në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë që mbanin në dorë foton e një djali 12-vjeçar, i quajtur Sildi, dhe futeshin në lokale, duke kërkuar para si ndihmë për këtë fëmijë, i cili është operuar dhe vuan nga sëmundja e ekinokokut. Punonjëset e i thanë gazetarëve të Fiksit se për kurimin e tij duheshin 600 lekë të reja në ditë për të blerë ilaçet.Gazetarët u kërkojnë një kartëvizitë, por ato nuk e dhanë, kështu që Fiksi shkoi te selia e këtij fondacioni,..

Lexone

Denoncimi: Shoqata “bamirëse” mbledh para për fëmijën e sëmurë, por nuk dihet se ku përfundojnë ato

Fiks Fare ka denoncuar sonte një tjetër rast të shoqatave “bamirëse”, që mbledhin para rrugëve me pretendimin për të ndihmuar fëmijë të sëmurë, por që në të vërtetë familjet nuk janë në dijeni të këtyre fondeve sesa janë mbledhur dhe se ku shkojnë.Emisioni investigativ trajtoi të hënën rastin e Fondacionit “Rikthe Buzëqeshjen”, të cilat prej më shumë se dy muajsh mbledhin fonde për një 12-vjeçar të sëmurë, të cilit i kanë marrë foton që në muajin mars në QSUT.Para disa kohësh, Fiks Fare konstatoi dy vajza, punonjëse të këtij fondacioni, në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë që mbanin në dorë foton e një djali 12-vjeçar, i quajtur Sildi, dhe futeshin në lokale, duke kërkuar para si ndihmë për këtë fëmijë, i cili është operuar dhe vuan nga sëmundja e ekinokokut. Punonjëset e i thanë gazetarëve të Fiksit se për kurimin e tij duheshin 600 lekë të reja në ditë për të blerë ilaçet.Gazetarët u kërkojnë një kartëvizitë, por ato nuk e dhanë, kështu që Fiksi shkoi te selia e këtij fondacioni,..

Lexone

Ndahu gruan për adoleshenten, biznesmenit të njohur i ndodh ajo që s’pritej

Ylli i “Keeping up with Kardashians”, motra e Kimit, Kourtney Kardashian pak kohë më parë u nda nga partneri i saj Scott Disick me të cilin ka 3 fëmijë.Disick menjëherë pas ndarjes, u lidh me aktoren Sofia Richie, 19 vjeç me të cilën dukej shumë i lumtur.Mirëpo 35-vjeçari njihet si donzhuan dhe nuk e ka harruar zakonin e tij. Këtë herë ai ka tradhtuar 19-vjeçaren me një femër misterioze.Kur e ka ajo e ka braktisur, Sofia është ndarë nga Scott dhe babai i saj, Lionel Richie i ka kërkuar të kthehet menjëherë në shtëpi.“Sofia u nda nga Scott. Ndarja ka ardhur për shkak se Scott është parë me një femër misterioze, pak kohë pasi ishte kthyer nga pushimet me Sofian. Familja e Sofias ka ndikuar shumë që ajo ta lë Scottin pasi meriton më shumë. Babai i saj ka ndikuar shumë. Ai i tha që mjaft me kaq sepse meriton më shumë se Scott. Ai i tha të kthehej në shtëpi dhe ajo ashtu bëri. Tani Sofia po kalon kohën me familjen dhe miqtë”, tha një burim pranë aktores.The post Ndahu gruan për ad..

Lexone

Ndahu gruan për adoleshenten, aktorit të njohur i ndodh ajo që s’pritej

Ylli i “Keeping up with Kardashians”, motra e Kimit, Kourtney Kardashian pak kohë më parë u nda nga partneri i saj Scott Disick me të cilin ka 3 fëmijë.Disick menjëherë pas ndarjes, u lidh me aktoren Sofia Richie, 19 vjeç me të cilën dukej shumë i lumtur.Mirëpo 35-vjeçari njihet si donzhuan dhe nuk e ka harruar zakonin e tij. Këtë herë ai ka tradhtuar 19-vjeçaren me një femër misterioze.Kur e ka ajo e ka braktisur, Sofia është ndarë nga Scott dhe babai i saj, Lionel Richie i ka kërkuar të kthehet menjëherë në shtëpi.“Sofia u nda nga Scott. Ndarja ka ardhur për shkak se Scott është parë me një femër misterioze, pak kohë pasi ishte kthyer nga pushimet me Sofian. Familja e Sofias ka ndikuar shumë që ajo ta lë Scottin pasi meriton më shumë. Babai i saj ka ndikuar shumë. Ai i tha që mjaft me kaq sepse meriton më shumë se Scott. Ai i tha të kthehej në shtëpi dhe ajo ashtu bëri. Tani Sofia po kalon kohën me familjen dhe miqtë”, tha një burim pranë aktores.The post Ndahu gruan për ad..

Lexone