Home / Tag Archives: falenderoj

Tag Archives: falenderoj

Një replikë me Ben Blushin dhe “pushkën” e tij në TCH

Nga Erjon BraçeShihe diellin Blush, e vërteta është në dritë të tij!Mos kopjo, por mbi te gjitha mos genje, Blush!Boll! Ka nje kufi dhe rrena!Te shtune, une jo ti, as Altini yt e as pushka e tij, fola per rrugen nga autostrada ne Divjake!Ti, Altini yt dhe pushka e tij thjesht kopjuat shqetesimin tim publik.S’u falenderoj dot kete here, plagjatura eshte e denueshme.Por, dDo e bejme dhe ate rruge o Blush, do e bejme, jo duke mbushur gropa sic thua ti, do e rindertojme.Nderkohe, zarat duhet te te kishin thene se per ne Divjake ka edhe dy rruge te tjera, njera nga autostrada direkt ne Divjake per 15 minuta ne perfundim e siper.Rruga nga vjen prej Lushnjes ne Divjake pushka jote.Ka dhe nje te dyte qe lidh Cerme Sektorin me kete rruge ne nyjen Tre Ura, por me te kemi probleme-cilesia mizerabel e ne nuk e marrim ne dorezim, kemi kerkuar inspektim e pas tij vjen kallezimi!Nderkohe cke me kullen Blush?Diell, park, det, lagune e zogj sheh prej aty, sic i ka bere natyra, j..

Lexone

Shtangu Berishën e Bashën e mori duartrokitjet e sallës, kuksiani sqaron: Më ofruan të kandidoja po refuzova. Mbështes vetëm njerëz me figurë morale të pastër

E sulmuan me pa të drejtë, duke thënë se gjithë fjalimi i tij i hidhur ishte vetëm për shkak se nuk ishte deputet apo kryetar bashkie në Kukës.Ibsen Elezi është kuksiani i cili ditën e djeshme shtangu Sali Berishën e Lulzim Bashën me fjalimin e tij “gozhdues” dhe mori duartrokitjet e gjithë sallës.Elezi, tha sipas këndvështrimit të tij, gjithçfarë mendonte se nuk shkonte në PD. Dhe këtë e tha përpara të gjithëve në Kuvend, hapur, pa hezituar në asnjë moment.Sot ai sqaron se nuk ka kandidur as në 2013-ën për deputet e as në 2015-ën për kryetar Bashkie edhe pse ia kanë ofruar.Elezi thotë se foli për demokratët pasi i dhimbset teksa sheh që PD po shkatërrohet.Postimi i Elezit në rrjetin social:“Dua falenderoj disa qe me thone suksese.Ka nje keqkuptim, une s’kam kandidu me vullnetin tim as ne 2013 per Deputet dhe as ne 2015 per Kryetar Bashkie edhe pse ma kane ofruar.Qe do te thote se fola per demokratet, kam qe nga dhjetori 90 ne PD dhe me dhimbset kur e shoh te shkaterr..

Lexone