Home / Tag Archives: facebook (page 20)

Tag Archives: facebook

Përgjimi i Agron Xhafës, Manjani: Fatmiri s’mund të jetë më ministër!

Përgjimi audio i vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafa teksa rregullon pazare droge me një trafikant, sipas ish-ministrit të Drejtësisë Ylli Manjani është prova e mjaftueshme që delegjitimon qeverisjen e Rilindjes.Në një postim në Facebook, Manjani komenton përgjimin e publikuar nga PD duke u shprehur se, “Fatmiri nuk mund të jetë më anëtar i qeverisë!”.“Pas përgjimit që bëri publik PD, nuk ka më vend për komente! Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të marrë të pandehur Agronin dhe Ermalin, me gjithë rrjetin që përmendet aty! Pavarësisht vendimit të Italisë! Rama dhe Rilindja e tij nuk mund të qeverisin dot! Nuk kanë asnjë fytyrë e moral!”, shkruan Manjani.Ai me ironi thekson më tej se qeveria e Edi Ramës “nuk gjeti dot një Ministër të Brendshëm, të pa përfshirë në histori krimesh e trafiqesh!!!”.Për Manjanin është koha “për të shpalosur një alternativë normaliteti dhe reformash agresive”, pasi Rilindja nuk është më alternativë për të çuar përpara vendin, por një penge..

Lexone

Përgjimet, reagon ashpër Manjani: Fatmiri nuk mund të jetë më anëtar i qeverisë!

Pas përgjimeve të bëra publike ditën e sotme nga Partia Demokratik ka ardhur edhe një reagim i ashpër nga ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani.Lidhur me përgjimet ku dëgjohej biseda mes vëllait të ministrit, Xhafaj, Agron Xhafaj dhe një trafikanti të penduar, Manjani me anë të një postimi në facebook shkruan se Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të marrë si të pandehur Agronin dhe Ermalin e të gjithë rrjetin e trafikantëve që përmendeshin në audio.Gjithashtu Manjani shkruan se Xhafaj nuk mund të jetë më anëtar i qeverisë.Postimi i Manjanit:Pas përgjimit që bëri publik PD, nuk ka më vend për komente!Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të marrë të pandehur Agronin dhe Ermalin, megjithë rrjetin që pëmendet aty! Pavarësisht vendimit të Italisë!Fatmiri nuk mund të jetë më anëtar i qeverisë!Rama dhe Rilindja e tij nuk mund të qeverisin dot! Nuk kanë asnjë fytyrë e moral! Nuk gjetën dot një Ministër të Brendshëm, të pa përfshirë në histori krimesh e trafiqesh!!!Nuk i ndihm..

Lexone

Përgjimet, Sali Berisha: Familja mafioze Xhafa drejton trafikun e drogës

Pas publikimit të video përgjimit nga ana e PD-së, sipas të cilës vëllai i Fatmir Xhafajt, Agron Xhafaj fliste më një trafikant, kanë ardhur edhe reagimet.Një reagim ka bërë në faqen e tij në Facebook edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili pasi ka publikuar videon ka shkruar: ‘Ja si familja mafioze Xhafa drejton trafikun e drogës me Fatziun Ministër!’Ja si familja mafioze Xhafa drejton trafikun e droges me Fatziun Minister! sbGepostet von Sali Berisha am Montag, 14. Mai 2018Më herët të hënën, Partia Demokratike akuzoi vëllain e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, se vazhdon të jetë në krye të një grupi trafikimi ndërkombëtar droge me qendër në Vlorë, edhe gjatë kohës që vëllai i tij është në qeveri./zenelire.alThe post Përgjimet, Sali Berisha: Familja mafioze Xhafa drejton trafikun e drogës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Kush është menaxheri i VIP-ave që nuk paguan asnjëherë nëpër lokale?

Xhani Demika njihet si menaxheri i disa VIP-ave shqiptarë, ku ka nën menaxhimin e vet një grup artistësh.Së fundmi, ai ka qenë i ftuar në taksinë e Rudina Dembacaj, ku ka rrëfyer edhe disa aspekte të jetës private, si edhe disa sekrete mbi menaxhimin e VIP-ave.A post shared by Xhani Demika (@xhanidemika) on May 2, 2018 at 2:25am PDTPasi u pyet nga moderatorja se si ia del që çdo ditë hedh foto me shampanja të shtrenjta nëpër jahte, duke qenë se edhe vet artistët që menaxhon nuk fitojnë aq shumë.Ai u shpreh se në fakt asnjëherë nuk paguan vet, pasi në më të shumtën e rasteve e qëras lokali sepse shampanjat janë shumë të shtrenjta.“Instagrami dhe Facebook janë mënyra më e mirë e reklamimit. Është marketing. Realja është që nuk i paguaj asnjëherë. Mi sjellin lokalet shampanjat, më qërasin”, ka rrëfyer ai.Nuk dolem dhe pa gje te #mosifolshoferit @rudinadembacaj @genta.91 @rtvoranewsA post shared by Xhani Demika (@xhanidemika) on May 12, 2018 at 1:13pm PDTEee sa vite ka k..

Lexone

Rama zbulon hartën e investimeve: Ja qytetet ku do ndërtohen shkolla, kopshte dhe terrene sportive

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook njofton se është miratuar financimi i rindërtimit të 50 shkollave, 6 kopshteve, 52 terreneve sportive, 1 Pallati Sporti dhe një fushe sportive të përmasave olimpike.Shefi i qeverisë e ka publikuar në Facebook hartën me qytetet në të cilat do të investohet për rindërtim shkollash, kopshtesh dhe terrenesh sportive.“Me hartën e miratuar për financimin e rindërtimit këtë vit të 50 shkollave, 6 kopshteve, 52 terreneve sportive, 1 Pallati Sporti dhe një fushe sportive të përmasave olimpike, ju uroj një javë të mbarë”, shkruan Rama.

Lexone

Vogëlushja në paradën e LGBT, Xheni Karaj: Brezi që do sjelli ndryshimin. Shpërthejnë reagimet

Xheni Karaj një nga aktivistet e komunitetit LGBT në Shqipëri ka publikuar në Facebook një foto të një vogëlusheje në të cilën shkruante “Brezi që do sjelli ndryshimin”.Vajza mban të veshur një bluze të paradës së zhvilluar paraditen e sotme në kryeqytet dhe një flamur identifikues të komunitetit LGBT.Ndryshim, po për çfarë ndryshimi e ka fjalën Karaj?E pamundur për të kuptuar se për çfarë bëhet fjalë, vogëlushja shfaqet e qeshur, duke u përdorur si “simbol” i së ardhmes nga aktivistja e LGBT.Komenti i saj lë për të kuptuar faktin nëse ndryshimi që presim është që vajza në fjalë të bëhet lesbike?Prezenca e vajzës së vogël në paradën e sotme ka sjell dhe shumë reagime nga opinioni publik, ndër to dhe i ish deputetes Mesila Doda e cila shkruan se është abuzim i pastër me një të mitur.

Lexone

Vëllai i Xhafajt, protestë kundër Ramës nga disa shqiptarë në Itali

Të rinjtë shqiptarë mbajnë në duar fletëpalosje kundër ish-ministrit Tahiri, i akuzuar për trafik droge (djathtas) dhe ministrit aktual Xhafaj (majtas) Pesë të rinj shqiptarë janë ndaluar dhe identifikuar nga policia italiane (Digos), pasi kanë protestuar sot në mëngjes kundër kryeministrit shqiptar Edi rama, i ftuar nderi në Panairin e Librit për prezantimin e libit të tij “Kurban” ose “Il Sacrificio” italisht.Incidenti ka ndodhur në brendësi të Sallës Blu. Protestuesit, të gjithë shqiptarë, banues jashtë Torinos, kanë mbajtur në duar disa letra format A4, me një foto ku shfaqej një shtrëngim duarsh mes ministrit të Brendshëm italian, Marco Minniti dhe homologut shqiptar Fatmir Xhafaj, i cili ndodhet në qendër të akuzave të opozitës për mosekstradimin dhe burgosjen e vëllait të tij, i dënuar për trafik droge pikërisht në shtetin italian.Parrullat e vogla të pesë të rinjve shqiptarë, sipas asaj që shkruan e përditshmja italiane “La Stampa”, i referoheshin dënimit prej më shumë se 7..

Lexone

VIDEO+FOTO/ Turistë elitar vijnë në Shqipëri, Tare: Një ndjesi pozitive

Studiuesi Auron Tare ka postuar një video në facebook-un e tij teksa disa turistë vijnë në Tiranë nëpërmjet një kompanie ndër më të mirat në botë të turizmit elitar TSC Expeditions e cila kryen udhëtime me avion privat.Pjesë e këtij grupi ishin botues, gazetare industrialistë, pronarë të mëdhenj fermash një ish kundër admiral i flotës dhe një ish nën sekretar shteti.“Super avioni amerikan Boing 777, ulet ne aeroportin e Rinasit. Nje prej kompanive me te mira ne bote te turizmit elitar TSC Expeditions e cila kryen udhetime me avion privat, e ka vendosur Tiranen si pjese te intenerarit te saj.Pjese e grupi, botues, gazetare industrialiste, pronare te medhej fermash nje ish kunder admiral i flotes dhe nje ish nen sekretar shteti.Me te vertete nje ndjesi pozitive qe Shqiperia eshte destinacion i nje turizmi te tille.Faleminderit per pritjen Bashkia e Tiranes, Mrizi, Uka Farm, Nova, Muzeu Onufri, Plaza Hotel, guidat etj.Nje bashkim forcash qe mund ta ktheje Shqiperine ne nje..

Lexone

E veshin fëmijën me bluzën e LGBT, reagon ashpër Mesila Doda: Ruani fëmijët, s’duhet të jetë pjesë e kulturës sonë

Ish-deputetja e PDIU, Mesila Doda ka reaguar ashpër ndaj komunitetit LGBT.Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ajo ka rishprehur edhe njëherë hapur qëndrimin e saj shoqatave që promovojnë njerëzit me prirje të ndryshme seksuale. Sot, ky komunitet duket se ka veshur një fëmijë me bluzën e LGBT.“Sot ne mengjes hasa me kete foto qe eshte shprehja me e paster e abuzimit me nje te mitur…Nese dikush ende ngren zerin per te ruajtur femijet e te rinjte nga korrentet ideologjike LGBT, etiketohet dhunshem si person qe nuk respekton te drejtat e njeriut, mendjembyllur, konservator, fshatar… i padenje per shoqerine e sotme e te tjera me rradhe…Tani, qe nje femi, apo te ri a te re, ta induktosh me qenjen pjese te komunitetit LGBT, te futesh tek femijet nje bote seksuale e cila nuk egziston, te besh te dyshojne neseksualitetinne tyre qindra femije, te rinj e te reja qe kalojne normalisht ne fazat e veshtira te rritjes, mua me duket abuzim, mosrespektim i te drejtave te femijeve d..

Lexone

“Çelja e sezonit turistik në Vlorë”, Rama poston pamjet fantastike

Kryeministri Edi Rama i ka uruar një të dielë të qetë që të gjithë ndjekësve të tij në rrjetin social facebook me pamje nga çelja e sezonit turistik në Vlorë.“MIRËMËNGJESdhe me këto pamje nga çelja e sezonit turistik në Vlorë, ju uroj një të dielë të bukur ”- shkruan Rama teksa poston videon. (TemA)

Lexone