Home / Tag Archives: facebook (page 10)

Tag Archives: facebook

Mosnjohje e gjermanishtes, apo mashtrim i opozitës?

Nga Bashkim KoplikuNë një postim në facebook të z. Berisha, shkruhen disa pasaktësi, të cilat më poshtë janë shkruar me shkronja të mëdha, për t’i dalluar:1–Emri i deputetit nuk është siç keni shkruar ju gabim:“GYnter”,por në fakt është:“GUnter” .Ja origjinali në gjermanisht:“Gunther”.2—Në tekstin gjermanisht, nuk shkruhet siç keni shkruar ju gabim:“Komisioni Evropian ka “TREGUAR NAIVITET NË KËTË ÇËSHTJE”;por në fakt shkruhet:“Komisioni Evropian ka qenë me këtë “ndërkohë PAK SI SHUMË MIRËBESUES”.Ja origjinali gjermanisht:”Die Europäische Kommission sei da “mitunter etwas zu gutgläubig”.3—Në tekstin gjermanisht nuk shkruhet siç keni shkruar ju gabim:“Krichbaum se fundmi U CITUA gabim nga DISA MEDIA SHQIPTARE e me pas u atakua prej tyre Ai i tha Kryeministrit SOCIALIST Edi Rama se këto media ishin nën kontrollin e tij. Rama ishte i ftuar në komisionin e çshtjeve europiane të Bundestagut. Në polemiken, Krichbaum ishte TREGUAR POSHTERUES ndaj Ramës thonë deput..

Lexone

Paloka: Xhafaj, i pafytyrë para shqiptarëve dhe opozitës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka e ka cilësuar një karshillëk të pafytyrë deklaratën e bërë pak më parë nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ku premtonte se do të dorëhiqej nëse audiopërgjimi i PD rezultonte i vërtetë, por të njëjtën gjë sipas tij duhet të bënte edhe kryedemokrati Basha nëse audiopërgjimi rezultonte fals.Përmes një postimi në Facebook Paloka rreshton një sërë arsyesh pse Fatmir Xhafaj duhet të largohet.Postimi i plotë i Palokës në FBFatmir Xhafaj pati sot pafytyrësinë që t’u bëjë karshillik shqiptarëve dhe opozitës. Ndaj le ta mësojë edhe një herë pse duhet të largohet:Ai duhet të iki sepse Kuksianët që protestuan për mbijetesën e familjeve të tyre nga grabitja e qeverisë i quajti pesona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, kurse vëllain e tij trafikant ndërkombëtar droge dhe pjesëtar të një organizate kriminale të trafikut të drogës e quajti një të ri që ka bërë gabim.Fatmir Xhafaj duhet të largohet sepse i vëllai i tij sot duhet të ishte i ar..

Lexone

Qytetarët i bashkohen aksionit për pastrimin e mjedisit

Qindra qytetarë të grupmoshave të ndryshme iu bashkuan sot aksionit kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Bashkë me Bashkinë e Tiranës, ata kanë ndihmuar në heqjen e mbeturinave në zona të ndryshme të kryeqytetit.Paralelisht me pastrimin e pikave kryesore brenda qytetit, aksioni është shtrirë edhe në zonat rurale për të krijuar një mjedis më të shëndetshëm dhe më të bukur. Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen më të kujdesshëm për të mbajtur pastër mjedisin.“E gjithë Bashkia Tiranë e qytetarët model në aksionin kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Por tani është e rëndësishme ta mbajmë pastër përditë, të mos ndotim vendin është sot thirrja më e madhe patriotike e kohëve modern”, shkruan Veliaj25 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Paloka: Xhafaj pati pafytyrësinë t’i bëjë karshillëk shqiptarëve dhe opozitës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka e ka cilësuar një karshillëk të pafytyrë deklaratën e bërë pak më parë nga ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ku premtonte se do të dorëhiqej nëse audiopërgjimi i PD rezultonte i vërtetë, por të njëjtën gjë sipas tij duhet të bënte edhe kryedemokrati Basha nëse audiopërgjimi rezultonte fals.Përmes një postimi në Facebook Paloka rreshton një sërë arsyesh pse Fatmir Xhafaj duhet të largohet.Postimi i plotë i Palokës në FBFatmir Xhafaj pati sot pafytyrësinë që t’u bëjë karshillik shqiptarëve dhe opozitës. Ndaj le ta mësojë edhe një herë pse duhet të largohet:Ai duhet të iki sepse Kuksianët që protestuan për mbijetesën e familjeve të tyre nga grabitja e qeverisë i quajti pesona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, kurse vëllain e tij trafikant ndërkombëtar droge dhe pjesëtar të një organizate kriminale të trafikut të drogës e quajti një të ri që ka bërë gabim.Fatmir Xhafaj duhet të largohet sepse i vëllai i tij sot duhet të ishte i ar..

Lexone

Qytetarët i bashkohen aksionit për pastrimin, Veliaj: Patriotë, nëse mbajmë pastër mjedisin

Qindra qytetarë të grupmoshave të ndryshme iu bashkuan sot aksionit kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Bashkë me Bashkinë e Tiranës, ata kanë ndihmuar në heqjen e mbeturinave në zona të ndryshme të kryeqytetit.Paralelisht me pastrimin e pikave kryesore brenda qytetit, aksioni është shtrirë edhe në zonat rurale për të krijuar një mjedis më të shëndetshëm dhe më të bukur. Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen më të kujdesshëm për të mbajtur pastër mjedisin.“E gjithë Bashkia Tiranë e qytetarët model në aksionin kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Por tani është e rëndësishme ta mbajmë pastër përditë, të mos ndotim vendin është sot thirrja më e madhe patriotike e kohëve modern”, shkruan Veliaj25 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT/ Qytetarët i bashkohen aksionit për pastrimin, Veliaj: Patriot, nëse mbajmë pastër mjedisin

Qindra qytetarë të grupmoshave të ndryshme iu bashkuan sot aksionit kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”.Bashkë me Bashkinë e Tiranës, ata kanë ndihmuar në heqjen e mbeturinave në zona të ndryshme të kryeqytetit. Paralelisht me pastrimin e pikave kryesore brenda qytetit, aksioni është shtrirë edhe në zonat rurale për të krijuar një mjedis më të shëndetshëm dhe më të bukur.Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj u ka bërë thirrje qytetarëve që të tregohen më të kujdesshëm për të mbajtur pastër mjedisin.“E gjithë Bashkia Tiranë e qytetarët model në aksionin kombëtar të pastrimit “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Por tani është e rëndësishme ta mbajmë pastër përditë, të mos ndotim vendin është sot thirrja më e madhe patriotike e kohëve modern”, shkruan Veliaj.

Lexone

“Kush del në protestë ta dijë që audio-përgjimi është sajesë”, Basha i përgjigjet Ramës me një video

Kryetari i Parisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili tha se Basha do ta zhvillojë protestën e nesërme për një foto në lajmet e botës.Teksa poston një video në facebook ku shihet kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj si dhe vëllai i tij, kreu i PD Basha thotë se ja kush janë esadistët që pengojnë Shqipërinë si gjithë Europa.Më herët Rama shkruajti në facebook se“Lulëzim Basha ju do për një foto në lajmet e botës: Shqipëria në protestë kundër ministrit të brendshëm trafikant droge!Kush do i shkojë pas nesër ta dijë pse po del e mos thotë pastaj, “Ah, si nuk e dija që audiopergjimi ishte sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE!”.Më poshtë është videoja e postuar nga kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. (TemA)

Lexone

Pas koncertit në Tiranë, reagon këngëtari grek: I gjithë “Pallati i Kongreseve” ishte mbushur plot, kjo ishte përgjigja më e mirë

Këngëtari grek Notis Sfakianakis ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit që morën pjesë në koncetin që u mbajt në pallatin e kongreseve në Tiranë.Përmes një postimi në facbook Notis shprehet se koncerti i mbrëmshëm ishte përgjigja më e mirë për këdo që ishte kundra ardhjes së tij në Tiranë.“Kjo ishte përgjigja më e mirë që iu dha të gjithëve, i gjithë “Pallati i Kongreseve” ishte mbushur plot dhe këndonin të gjithë këngët, të gjitha biletat ishin prenotuar.Unë do të doja t’ju falënderoja të gjithëve, edhe pse nën presion, ishit në koncert dhe kënduat me mua. Ky ishte një vlerësim.Dhe do të doja të bëja një sugjerim. Njerëzit nuk dëgjojnë këdo që flet nëpër media…Faleminderit shumë!Shpresoj që herët tjetër të jetë akoma më mirë, të argëtohemi dhe t’ia kalojmë shumë më bukur.Faleminderit nga zemra”, ka shkruar Notis në facebook. (TemA)

Lexone

Protesta, Rama: Audio-përgjimi kundër çeljes së negociatave me BE, Basha ju do për një foto në lajmet e botës

Kryeministri Edi Rama thotë se kreu i PD Lulëzim Basha do ta zhvillojë protestën e nesërme për “një foto në lajmet e botës ku të shkruhet: Shqipëria në protestë kundër ministrit të brendshëm trafikant droge!”.Në një postim në facebook një ditë para protestës së lajmëruar nga opozita, Rama gjithashtu thotë se audio-përgjimi është sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE.“Lulëzim Basha ju do për një foto në lajmet e botës: Shqipëria në protestë kundër ministrit të brendshëm trafikant droge!Kush do i shkojë pas nesër ta dijë pse po del e mos thotë pastaj, “Ah, si nuk e dija që audiopergjimi ishte sajesë e esadistëve të rinj kundër çeljes së negociatave me BE!”- shkruan Rama në facebook. (TemA)

Lexone

Kamza largon trajnerin Julian Ahmataj

Vetëm pak minuta më parë, klubi i Kamzës ka publikuar një njoftim në faqen e vet zyrtare në facebook, ku bën me dije ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Julian Ahmataj.Një lëvizje e papritur, duke ditur që Ahmataj ishte ai që e shpëtoi këtë skuadrën prej rënies nga kategoria.Ndoshta në këtë vendim të befasishëm ka ndikuar prania e trajnerit elbasanas në festën e titullit të Skënderbeut.Në njoftimin e mbylljes së bashkëpunimit me trajnerin nuk jepet asnjë arsye dhe asnjë detaj nga drejtuesit e Kamzës për këtë vendim.Ja njoftimi i shkurtër i klubit kamzali na faqen e facebook-ut“Klubi njofton mbylljen e bashkëpunimit me trajnerin Julian Ahmataj. Duke e falënderuar per gjithçka ai zhvilloi me skuadrën tonë, duke realizuar objektivin, i urojme suksese ne karrierën e tij. KF Kamza

Lexone