Home / Tag Archives: facebook

Tag Archives: facebook

Anarkistët kërcënojnë Mitsotakis: Do të t’i themi nga afër ato të kemi për të thënë

“Çfarëdo që kemi për t’i thënë Mitsotakis-it, do t’ia themi ballë për ballë, së shpejti”. Ky është kërcënimi i lëshuar nga një grup anarkist në Greqi, Rouvikonas, në drejtim të liderit të opozitës greke. Kërcënimi është bërë nëpërmjet një komenti që lideri i këtij grupi ka lënë në “Facebook”, në postimin e një videoje, me anë të së cilës Mitsotakis dënonte sulmin vandal të Rouvikonas ndaj ndërtesës së Këshillit të Shtetit, të hënën, në Athinë. Lideri i Demokracisë së Re shprehet në video se “askush nuk do të bjerë pre e Ruvikonas spo grupeve të tjera, me të cilat qeveria është mësuar”. Kjo është hera e parë që grupi anarkist vë në shënjestër një figurë politike. Rouvikonas mban autorësinë e disa sulmeve ndaj ambasadave, biznesve private apo institucioneve shtetërore. Në koment, lideri i grupit anarkist e quan Mitsotakis-in një “hibrid me ekstremit të djathtë dhe neoliberalëve”. Po ashtu, ai nuk i kursen akuzat edhe ndaj gjykatave të vendit. “Gjykatësit grekë legjitimojnë uljen e..

Lexone

Foto +18/ Sensuale dhe provokuese, këto imazhe po thyejnë rrjetin

Në faqen “A different type of Art”, janë publikuar disa fotografi nga David Dubnitskiy. Në këto foto shihet femrat sensuale, por edhe të përkushtuara ndaj punëve në fermë. E zhveshur, provokuese, punëtore këto janë imazhet që po bëjnë xhiron e rrjetit së fundmi, dhe që zoneelire.al i sjellë edhe për ju. Jepni komentin tuaj në facebook mbi këto imazhe sa artistike aq edhe provokuese./zoneelire.al The post Foto +18/ Sensuale dhe provokuese, këto imazhe po thyejnë rrjetin appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

“Kombëtarja ka 25 gjermanë dhe dy që e bëjnë me dhitë”

Takimi i dy futbollistëve që përfaqësojnë kombëtaren gjermane, Mesut Ozil dhe Gyndogan me presidentin turk Erdogan, e ka tensionuar situatën në shtetin gjerman. Politikani i SPD, Bernard Holzhauer, nëpërmjet një komenti në Facebook, ka ofenduar 2 lojtarët me origjinë turke që janë pjesë e përfaqësueses turke. “Ekipi paraprak ka 25 gjermanë dhe dy që e bëjnë me dhitë.” Gjithsesi politikani ka kërkuar falje pas këtij ofendimi, ndërsa nga partia rivale është kërkuar shkarkimi i tij, nga posti aktual. “Ishte një situatë ku më kishte ikur truri dhe mbase nuk e kam menduar mirë komentin e bërë”, ishin fjalët e Holzhauer pasi kërkoi falje publike.

Lexone

Bashkia e Tiranës “pushton” Everestin

Tirana ia ka dalë që të lërë një shenjë edhe në majën e malit më të lartë në botë Everest. I njohur ndryshe edhe si çatia e botës, sportistja Uta Ibrahimi ia ka dalë që të sfidojë lartësitë dhe pengesat e shumta në rrugëtimin e gjatë për në Everest, duke bërë krenarë një komb të tërë. Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Veliaj ka falënderuar sportisten Uta Ibrahimi që ia doli të ngjisë majën e Everestit bashkë me flamurin e Bashkisë së Tiranës. “Asnjë mal nuk është aq i lartë, sa te ndalë Utën tonë! Kaq krenar për Uta Ibrahimi , që ia doli të ngjisë majën e Everestit, bashkë me flamurin e Bashkisë Tiranë. Lart e më lart”, shkruan Veliaj në Facebook.

Lexone

Vogëlushi 10 vjeçar zbulon defektin tek Instagrami, shpërblehet me mijëra dollarë

Një djalosh 10 vjeçar me emrin Jani nga Finlanda, ka arritur që të zbulojë një defekt në rrjetin social aq të përdorur, Instagram. Pavarësisht se nuk ka një llogari në këtë aplikacion, Jani u shpërblye me 10.000 mijë dollarë sepse arriti që të zbulonte një problem në rrjet, nëpërmjet të cilit ai mund të fshinte çdo lloj përdoruesi në Instagram. “Mund të eliminoja cilindo përdorues, edhe vetë Justin Bieber”, u shpreh ai në një intervistë të dhënë për revistën finlandeze “Iltalehti”. Pasi e zbuloi këtë defekt, Jani dhe familjarët e tij kanë njoftuar Facebook-un nëpërmjet një email-i. Ai e ka vërtetuar zbulimin e tij duke fshirë një koment në Facebook të bërë nga një profil që e kishte hapur për të provuar këtë problem. Meqë ndihmoi të zbulohej ky problem, Jani mori shpërblimin e merituar, duke u bërë kështu personi më i vogël ndërmjet 800 kërkuesve që kanë gjetur probleme të ndryshme të tilla. The post Vogëlushi 10 vjeçar zbulon defektin tek Instagrami, shpërblehet me mijëra dollarë..

Lexone

Edi Paloka sulmon Veliajn: E kanë punësuar si velinë në Bashkinë e Tiranës, të protestojmë për t’i treguar BE-së

Edi Paloka ka sulmuar kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj. Pas deklaratave të këtij të fundit se opozita po pengon procesin e integrimit, ka reaguar në Facebook Edi Paloka ku e quan kryebashkiakun “velinë” të punësuar. Ndërkohë, Paloka kujton edhe një ngjarje të vitit 2011 ku bashkëshortja e ish-kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi kishte denoncuar në polici rrëmbimin dhe humbjen e foshnjës. Postimi i plotë Sot foli dhe vete “Griselda” . E punesuar si veline ne bashkine e Tiranes , “Griselda” deklaroi se opozita po sajon histori te paqena per te penguar integrimin e vendit. E mbani mend velinen qe mbushi gjithe kancelarite e Evropes me makabritete sipas te cilave Berisha kishte rrembyer Griselden shtatzane, i kishte care barkun dhe nxjerre femijen vetem sepse ajo ishte bashkeshortja e nje socialisti… Ky sot , bashke me kryegriselden kryeminister, na akuzojne se po pengojme integrimin a thua se kriminelet ne Parlament dhe qeveri ja vume ne, thua se Tahirin e Habilajve dhe Fatmi..

Lexone

Vllaznia u kërkon falje tifozëve: Të gjithë përgjegjës… përveç Bashkisë

Ka disa momente kur është më mirë të heshtësh. Këtë nuk e kanë kuptuar në Shkodër, kur në momentin kur po bëhet gjyqi publik ndaj klubit, ndjesa ndaj tifozëve është kthyer në një shfajësim për Bashkinë e qytetit që me siguri do të sjellë edhe më shumë pakënaqësi mes mbështetësve kuqeblu. Një ditë pas rënies nga kategoria të klubit shkodran, nëpërmjet faqes zyrtare nw Facebook është bërë një ndjesë publike ku janë cilësuar të gjithë përgjegjës, përveç Bashkisë, e cila “ka plotësuar të gjitha kërkesat që i kanë shkuar”. DEKLARATA Klubi i Futbollit “Vllaznia” sh.a. eshte sot ne nje moment shume te veshtire. Renia nga Superliga eshte nje lajm qe ka tronditur te gjithe opinionin sportdashes ne Shkoder dhe jashte saj. Fillimisht, e ndjejme detyrim moral qe ne emer te Klubit, ti kerkojme nje ndjese te madhe publike te gjithe sportdashesve shkodrane per kete tronditje qe i kemi shkaktuar. Stafi i KF Vllaznia sh.a., futbollistet dhe stafi teknik, jane pergjegjesit kryesore te renies se ekip..

Lexone

Sokol Kushta reagon pas mbylljes së turpshme të Superligës: Urime Dukës që e katandisi kështu

Legjenda e futbollit vlonjat, Sokol Kushta, ka reaguar pas mbylljes së Kategorisë Superiore e cila u mbyll në mënyrë të turpshme. Përmes një postimi në rrjetin social facebook, ish futbollisti i skuadrës së Flamurtarit ka akuzuar presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Dukën, për gjëndjen në të cilën ai ka zhytur futbollin shqiptar. Kushta nuk harroi dhe të uronte ekipin e vendlindjes së tij Orikumin për ngjitjen në Kategorinë e Parë. “Urime për ekipin e Dukatit. (Oriku kush se di). Ishte një ëndërr për mua ta shikoja fshatin tim në Kategorinë e të mëdhenjve… Dinamo…Kavaja…Elbasani…Fieri…Lushnje…Peqin .. dhe më në fund Vllaznija… harrova ca ekipe po ska gjë dhe kjo ditë erdhi fal FSHF-së dhe presidentit që i bëri të gjithë ekipet njësoj. Do qe bukur një turne, Tirana, Dinamo, Vllaznia dhe Dukati, shumë njerëz mërzoten me ca gjëra që shikojn, por janë këta bashkiakët. Këta njerëz që votojnë për këtë kampionat të shëmtuar”, shkruan Sokol Kushta. (TemA)

Lexone

Basha mesazh për protestën: Ta largojmë krimin në pushtet! (VIDEO)

Mbeten edhe tre ditë nga protesta e së shtunës, por opozita e ka të qartë misionin e saj dhe ai si duket është bindja e sa më shumë shqiptarëve se motivi për të dalë në shesh është rrëzimi i qeverisë së lidhur me krimin që po i zhyt në varfëri dhe i ofron drogën si alternativë mbijetese. Vetë kreu i PD, Lulzim Basha thirrjen kryesore e bëri në seancën parlamentare të ditës së sotme, por nëpërmjet një videoje të postuar në Facebook, u kujton sërish qytetarëve se 26 Maji është momenti i duhur për të marrë në dorë fatet e tyre. “Nuk ka të ardhme me krimin në pushtet. Është ne dorën tonë t’i ndalojmë! #26maj”! Është ky mesazhi me të cilin kryedemokrati shoqëron videon, ku shihen bashkë fytyrat e deputetëve të larguar prej ligjit të dekriminalizimit, Saimir Tahirit, por edhe ministrave të kabinetit qeveritar dhe vetë kreut të ekzekutivit Edi Rama. #26maj Nuk ka të ardhme me krimin në pushtet. Është ne dorën tonë t'i ndalojmë! #26maj Gepostet von Lulzim Basha am Donnerstag, 24. Mai..

Lexone

Ndërpritet seanca plenare, Basha i drejtohet deputetit të PS: “Mos u afro tek kamera, mos dëgjo atë palloshin”

Seanca plenare e ditës së sotme është bllokuar sërish. Në këto momente po flet Basha, por fjala e tij po transmetohet vetëm në Facebook, pasi Gramoz Ruçi i ndërpreu punimet dy herë radhazi, ku pati edhe një debat midis tyre. Debati Ruçi: Zoti Basha ju kërkoj që të lejoni zhvillimin normal të seancës, kemi një çështje shumë të rëndësishëm për të trajtuar. Është një rast i artë i opozitës që të kritikojë, që të debatoj. Veprimet për të marrë pen seancën nuk janë veprime të drejta. Basha: Dua të ndiqet rendi i ditës? Ruçi: Çfarë të ndjekë uzurpimin tuaj të foltores? Basha: Rama e sjell këtë raport këtu të mjerë, atë që ka ndodhur në Samitin e Sofjes, atë që i kanë thënë në sy liderët e huaj. Ti atje mos u afro tek kamera se do marrësh atë që meriton. Mos dëgjo atë palloshin. Ulu aty. (I drejtohet Taulant Ballës) Basha: Rama nuk i ka bërë detyrat e shtëpisë, dhe sot ka ardhur që ti bjerë sot dajres. Rama dridhet nga e vërteta. Drejtpërdrejt nga Kuvendi i Shqipërisë Gepostet von Lulz..

Lexone