Home / Tag Archives: europiane

Tag Archives: europiane

Shkundet jugu i vendit, tërmet 3.7 ballë në Vlorë

Një tërmet ka goditur jugperëndimin e vendit mëngjesin e sotëm.Tërmeti me magnitutë 3.7 ballë i shkallës Rihter është regjistruar 14 km nga Orikumi.Sipas Qendrës Sizmologjike Europiane, lëkundjet me magnitudë 3.7 ballë janë lokalizuar në një thellësi vetëm 2 kilometra.Nuk ka të dhëna për të lënduar apo dëme materiale.Ndërkohë gjatë ditës së shtunë janë regjistruar 5 tërmete të tjera, nga jugu në veri. Këto tërmete kanë qenë me magnitudë nga 2.3-2.6 ballë. (TemA)

Lexone

Tronditet Vlora, tërmet 4 ballë në brigjet e Jonit

Sipas EMSC, Qendrës Europiane Mesdhetare të Sizmologjisë, paraditen e të hënës janë shënuar lëkundje toke me magnitudë 4 ballë, në afërsi të Himarës.EMSC bën të ditur se lëkundjet kanë ndodhur 20 km në veri të Himarës, dhe 30 km në verilindje të Vlorës. Epiqendra ka një thellësi prej 2 km dhe lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:56 të paradites.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Teuta përmbys Partizanin dhe arrin Vllazninë, “demat” rrezikojnë Europën

Teuta përmbys Partizanin dhe merr një fitore me shumë vlerë për mbijetesën. Edhe pse “demat” ishin në avantazh nuk mundën që të menaxhonin rezultatin, pavarësisht se Batha u tregua i saktë nga pika e bardhë e penalltisë. Ishte Çyrbja që fillimisht shënoi golin e barazimit për miqtë para fundit të pjesës së parë. Në fraksionin e dytë shënuan dhe Hrkaç e Hila për t’i dhënë fitoren “djemve të detit” që tashmë shkojnë 2 pikë pas Kamzës dhe barazohen me pikë me Vllazninë. Në anën tjetër kryeqytetasit i ndërlikojnë pozitat e tyre për zonën europiane, pasi e shohin Luftëtarin e vendit të tretë 5 pikë larg dhe ndodhen në vendin e pestë, sepse i ka parakaluar dhe Laçi e tashmë rrezikojnë jo pak.Partizani 1-3 Teuta Shënues: Batha 16’/ Çyrbja 41?, Hrkaç 63?, Hila 73?GOLI16? – Bardhi ndalet në mënyrë të parregullt nga Alhasan dhe Xhaja akordon 11-metërsh. Batha merr përsipër ekzekutimin dhe nuk gabon.41? – Hakaj pason nga e djathta, Çyrbja godet saktë dhe barazon shifrat.63? – Hrkaç prov..

Lexone

LETRA/ PD dhe Lulzim Basha asnjë urim, Majlinda Bregu përgëzohet nga Partitë Popullore dhe Joseph Daul

Majlinda Bregu nuk ka marrë asnjë urim zyrtar nga partia e saj, për postin e rëndësishëm në të cilin u zgjodh.Por, atë që nuk e ka bërë Partia Demokratike dhe Lulzim Basha, e ka bërë Joseph Daul.Ky i fundit i ka dërguar një letër urimi Bregut, në emër të Partive Popullore Europiane, në të cilën bën pjesë edhe Partia Demokratike.Kuptohet, PD nuk i është bashkuar urimit të Partive Popullore Europiane.(TemA)

Lexone

Piano Bar 2015-Muzike Shqiptare 100%

Hite te mrekullueshme nga muzika klasike shqiptare,Prelude,Valle,Miniatura,Humoreska,Valse,etj…Muzika e Filmit,Kenge Festivalesh,Arie,Romanca,Qytetare-Tradicionale,Nga Veriu ne Jug te Shqiperise,kenge per femije,Gjithcka qe flet e luhet shqip….! Cdo mesjave-Ne Tirane Bar Il Gusto…- E merkure,E Enjte …..(Perballe Kryeministrise te Kullat Binjake).Mirepres cdo kerkese tuajen! Sepse Muzika Shqiptare eshte Muzike Europiane dhe ze vendin e duhur …

Lexone