Home / Tag Archives: eshte

Tag Archives: eshte

VIDEO+FOTOT: Vladimir Putin i tregon “bishën” e tij Princit arab: Është shumë e rehatshme

Presidenti rus Vladimir Putin është takuar me princin e Kurorës së Abu Dhabi, Mohammed bin Zayed Al Nahyan, pas një vizite të këtij të fundit në kryeqytetin Rus, Moskë.Pas bisedës dhe takimit, Putin e ka ftuar Princin për të parë makinën e tij nga projekti i ri “Kortezh”.“Është shumë e rehatshme”, tha princi arab duke u ulur përkrah Putinit. (TemA)

Lexone

Emily Ratajkowski, perëndeshë e erotizmit (Foto)

Kur e shoh, nuk shoh më shumë se “topless” i zakonshëm …Është kjo shija që të lë pamja e Emily Ratajkowski në kulmin e shprehjes së erotizmit “vrasës” që e karakterizon perëndeshën ruse.1 of 9Dhe gjithçka zë vend në një mbrëmje magjepsëse për të në Rivierën Franceze.Këtu, modelja mbante veshur një rrobë me ngjyrë argjendi për të mbuluar gjoksin e saj bombastik, që papritur shpërtheu mbi dekolte dhe bashkë me të pasmet bombastike e formësonin erosin.30 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Yulia Skripal shpreson se do të kthehet në Rusi

Yulia Skripal, vajza e ish-spiunit rus, Sergei Skripal që ishte helmuar në Sallsbëri muaj më parë, ka thënë se “është e lumtur që është gjallë” pas sulmit.Yulia dhe babai i saj i ishin ekspozuar agjentit nervor Noviçok më 4 mars. Në deklaratën e saj të parë publike prej kur ka ndodhur sulmi, Skripal i ka thënë agjencisë së lajmeve Reuters se jeta e saj është “përmbysur”, mirëpo ajo shpreson se do të kthehet në Rusi në të ardhmen.Babai i saj është liruar nga spitali më herët gjatë këtij muaji. Duke folur për Reutersin, Skripal ka falëndëruar ambasadën ruse për ndihmën, mirëpo ka thënë se ajo dhe babai i saj “nuk kanë qenë të gatshëm ta pranojnë atë”. Yulia i ka cilësuar “të kujdesshëm” dhe “shumë të mirë” personat që janë kujdesur për të pas sulmit.“Ne jemi shumë me fat që i kemi mbijetuar tentim-vrasjes. Shërimi ynë ka qenë i ngadalshëm dhe jashtëzakonshëm i dhimbshëm”.Ajo po ashtu ka kërkuar që të ruhet privatësia e familjes së saj.

Lexone

Të gjithë non-senset e dëshmisë së “dëshmitarit X” të Bashës: Nga inati i Agron Xhafajt, tek çudia e regjistrimit të bisedës

Albert Veliu, 51- vjeçari i nxjerrë nga Lulzim Basha si “dëshmitari X”, i cili thotë se është i papunë, por vetëm një muaj më parë protestonte në Vlorë si biznesmen, në dëshminë e tij ka disa non-sense që vështirë se mund të shpjegohen me logjikë të thjeshtë.Në fillim të dëshmisë së tij, ai thotë se kur ran ë burg, Agron Xhafaj i ktheu kurrizin.“Punonim bashkë. Nuk më solli asnjë paketë cigare si shok, për aq vjet që njiheshim bashkë”, thotë ai.Por në mënyrë të çuditshme, sapo ai doli nga burgu, Agron Xhafaj, sipas tij, i ofroi punë për të birin.Nga një njeri që e kishte bërë “hasha”, Agron Xhafaj papritur ishte bërë zemërbutë për Veliun.Dhe për më tepër, pasi kishin vite që kishin shkëputur marrëdhëniet, Agron Xhafaj ishte gati që ta ndihmonte atë të dërgonte hashash në Itali!Skafisti në çdo moment të intervistës përsërit se nuk kishte ndërmend që të bënte vërtet rrugën drejt Italisë, por e gjitha ishte një provë që kishte dashur t’i bënte Agron Xhafajt.Pra, 51-vjeçari s..

Lexone

Sulmi në Paris, autori i premton besnikëri ISIS-it (Video)

Shteti islamik, përmes agjencisë së propagandës, Amaq, ka publikuar një video ku autori i atentatit në zonën e Operës në Paris, 21-vjeçari çeçen Akhmat Azimov, i betohet për besnikëri ISIS-it dhe liderit të tij Abu Bakr al-Baghdadi. Gjatë filmimit, më shumë se dy minuta, i riu me fytyrë të mbuluar pohon se dhuna në Francë “është rezultat i agresionit të Perëndimit ndaj Shtetit Islamik”.#BREAKING #ISIS released a footage of #Paris attacker pic.twitter.com/K5Wp81Mxwo— Guy Elster (@guyelster) May 13, 201813 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Më mirë të vdes se sa të jetoj!” E veja e fituesit të çmimit Nobel tregon dramën e jetës

E veja e fituesit të Çmimit Nobel për Paqe, Liu Xiaobo ka thënë se është gati për të vdekur, në shenjë proteste të arrestit shtëpiak nga autoritetet kineze.Liu Xia, 57 vjeçare gjendet në arrest shtëpiak nga viti 2010, pasi burri i saj është shpërblyer me çmimin Nobel.Ajo nuk është akuzuar kurrë për ndonjë krim.Liu Xiaobo ka qenë një nga personat më të zëshëm në fushatën për demokraci dhe është njohur si kritik i shtetit.Ai ka vdekur vitin e kaluar, derisa ka qenë duke kryer dënimin e tij prej 11 vitesh burgim për “rebelim”.Prej vdekjes së Liu, janë shtuar shqetësimet për gjendjen e gruas së tij.Është raportuar se ajo është duke u përballur me depresion pasi ka kaluar disa vite nën vëzhgim të rreptë, derisa gazetarëve u është ndaluar që të takohen me të.Një mik i saj ka thënë se gjatë një bisede telefonike, Liu Xia ka thënë se për të “është më mirë të vdesë se të jetojë”.(rel)

Lexone

Mesazhi rrëqethës që merrte kjo grua: Pas vdekjes, babai më dilte çdo natë në ëndërr dhe…

Humbjen e babait ajo e përjetoi shumë keq pasi me të kishte lidhje shumë të veçantë. Një vdekje e papritur të cilën ajo tregon se e kishte parandjerë. Ndërkohë i ati çdo natë i shfaqej në ëndërr duke i thënë që të vazhdonte me përpjekjet për t’u bërë nënë edhe pse ajo i kishte humbur të gjitha shpresat. “Çdo natë më thoshte, shko të keqen babi se do bësh një vajzë të bukur do ia vësh emrin Jasemina. Vajta tek halla ime e madhja dhe i tregova. Ajo më tha “të keqen halla nisu se babi të ka dhënë bekimin. Ai ka shkuar atje për të të dhënë një fëmijë. U bëra shumë keq, nuk doja të ikja sepse mendoja se do ndërroja babain me fëmijën”. Eva po përjetonte ditët e fajit, i cili e rëndon edhe sot e kësaj dite. “Kam përshtypjen se unë e lodha shumë babin me hallet e mia dhe u bëra shkak”, i thotë ajo Arditit.Niset për në Turqi vetëm për hir të ëndërrës së babait, edhe pse doktoresha atje nuk ishte dakord që ajo të provonte sërish për shkak të historisë së saj të gjatë të fekondimeve që kishin a..

Lexone

Një fokë ju kërcënon me thikë (Video)

1 of 3Videoja e Manu’uaa, një fokë femër e lindur në shkurt, e cila shihet duke mbajtur një thikë portokalli në gojën e saj, po bën xhiron e botës.Videoja është filmuar në Hawaii dhe Manu’uaa del nga uji me thikën në gojë, ndërsa ata që e filmojnë thërrasin: “Është një thikë!”Manu’uaa më pas e hedh objektin e mprehtë në ujë. Eskspertët thonë se fokat nuk janë domosdoshmërisht të vetëdijshme për rreziqet e objekteve që gjejnë në mjedisin e tyre”.23 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Valverde zbulon se kur kthehet Dembele nga lëndimi

Skuadra e Barcelonës nesër luan kundër Espanyolit. Para kësaj ndeshje, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvered ka folur për lojtarët dhe ndeshjen e ardhshme të ekipit të tij. Në Iniesta: “Është e mundur që Iniesta nuk do të luajë. Është derbi, do të jetë lojë shumë intensive. Nëse ne e pushojmë …

Lexone