Home / Tag Archives: episodet

Tag Archives: episodet

Tre raste të sulmit nga qentë, në spital 28-vjeçarja nga Bulqiza

Plaget nga sulmi tek lagjia “Myslym Shyri” Sulmi i qenve të rrugës i mori jetën një 58-vjeçari në Elbasan, por duket se episodet nuk do të ndalen. Rasti fatal në Elbasan u pasua nga kafshimet me plagë të rënda në rrugën “Myslym Shyri” në Tiranë ku një i ri përfundoi në spital, por dje një tjetër rast është shënuar në Bulqizë.Si pasojë e sulmit të qenve të rrugës, një 28-vjeçare ka pësuar dëmtime të rënda dhe është transportuar për në spital, ku dhe ka marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.Ndërkohë, pranë Agjencisë për Mbrojtjen e Konsumatorit në një vit janë referuar mbi 1 mijë raste të kafshimit të qenve të rrugës dhe që prej 2 vitesh Bashkia e Tiranës ka nisur një projekt pilot, për vaksinimin dhe sterilizimin e tyre.4 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Behari: Asnjë ngërç te ne, nuk heqim dorë nga Europa

Flamurtari u mund nga Luftëtarit, por gjithsesi trajneri Ardi Behari nuk shqetësohet shumë. Në lidhjen direkte në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport ai deklaroi:“Skuadra ime nuk ka ngërç. Ndeshja u vendos nga episodet dhe nuk shoh ndonjë problem. E rëndësishme që skuadra reagoi dhe u rrit në lojë, deri sa e dominuam kundërshtarin në pjesën e dytë. Me kohën them se do e rregullojmë dhe pjesën e finalizimit”.“Objektivi? Për sa na lejon matematika, nuk do heqim dorë për Europën”“Të rinjtë? I kam besuar Deliajt dhe do u besoj dhe disa lojtarëve të tjerë të rinj. Nuk mund të flas për emra të përveçëm, pasi ne jemi një skuadër. Nuk vë gishtin te askush nga lojtarët”.“Kur përgatitet ndeshja kërkohet përqendrim maksimal që në fillim, por janë gjëra që ndodhin dhe nuk kemi çfarë të bëjmë”.

Lexone

10 KURIOZITETE MË TE RRALLA NE BOTE

Të famshmit që janë binjakë | Arbe TV Like Dhe Subscribe Per Video Tjera. @Arbe TV 2017 . . . . . . pa rendesi Edona Llalloshi Lori (Live 2017) Mama’s Party 2017 – Kolë Oroshi Mani Adnan Kamberi & Agim Band Alban Mehmeti Adnan Daci Mama’s Party 2017 – …

Lexone

TRE DITE NGA NJE JETE FILMA SHQIP

.Tre ditë nga një jetë” është film shqiptar i prodhuar në vitin 1986 me regji nga Lisenko Malaj, skenarist Teodor Laço, producent Kinostudio “Shqipëria e Re” dhe me muzikë të kompozuar nga Hajg Zaharjan. Përmbajtja e filmit:Dy regjisorë të rinj Iliri dhe Sandri po punojnë për një film të ri …

Lexone