Home / Tag Archives: epiqendra

Tag Archives: epiqendra

Tronditet Shqipëria/ Dy tërmete në 30 minuta

Dy tërmete të forta dhe të njëpasnjëshme kanë lëkundur vendin tonë pak më parë.Tërmeti i parë është shënuar në Vlorë dhe ka qenë me magnitudë 4.1 ballë dhe me thellësi 2 km.Ndërsa tërmeti i dytë me magnitudë 3.3 ballë i shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 9 km në Jugperëndim të Memaliaj në 2 km thellësi./zoneelire.alThe post Tronditet Shqipëria/ Dy tërmete në 30 minuta appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone