Home / Tag Archives: emisionit

Tag Archives: emisionit

Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot

Saimir Kodra, moderatori i njohur i emisionit investigativ “Stop”, është shtruar në spital. Sipas burimeve afër tij, Saimiri i është nënshtruar një operacioni në shtyllën kurrizore, i cili ka rezultuar i suksesshëm.Miku i tij, Alket Islami ka bërë publike këtë lajm, ku ka postuar edhe disa foto së bashku me moderatorin në rrjetet sociale.“Live. Eh mër Sajmir Kodra! Për një dhëmballë shtrohesh në spital! Portokalle për spital pls!”, ka shkruar ai përbri fotos ku ka dalë me Saimirin. Në këtë foto, moderator shihet duke buzëqeshur dhe shfaqet në gjendje të mirë shëndetësore.The post Operohet moderatori i njohur i Klanit, miku i tij publikon fotot appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

VIDEO: Plas grushti live në TV, mes Fiqiri Xibrit dhe Kol Nikollës. Tmerrohet drejtuesja e emisionit

Fiqiri Xibri dhe Kol Nikolla, dy drejtues sindikatash, janë përplasur fizikisht, ndërsa ishin ftuar në një emision në televizionin Scan.Nuk dihet arsyeja e sherrit, por në një moment, Fiqiri Xibri është ngritur i revoltuar dhe e ka goditur me grusht Nikollën.Sherri me shkëmbime grushtat dhe shkelmash ka vijuar disa sekonda, dhe është dashur ndërhyrja e operatorëve për ndarjen e tyre, ndërkohë që drejtuesja e emisionit ka mbetur e shokuar.(TemA)Qifja Vs Kola @idiokracia.fb.2A post shared by vrima.al (@vrima.al3) on Jun 6, 2018 at 11:47am PDT

Lexone

“Noizyn nuk e zë gjumi, i dërgon mesazhe gjatë natës Rihanës”, Mamaqi dhe Tare japin lajmet

Gazetarja Ilva Tare dhe moderatori Ermal Mamaqi kanë improvizuar këtë të shtunë në “Xing me Ermalin” një edicion lajmesh. Përmes titujve të përzgjedhur Tare dhe Mamaqi kanë ironizuar titujt e lajmeve që shpërndajnë portale të ndryshëm.Gjatë emisionit Tare tha se titujt e lajmeve nuk janë më si dikur, por bëhen më tepër për marketing.Këto ishin disa prej titujve kryesorë të “edicionit të lajmeve” në “Xing me Ermalin”:– Bosi shqiptar i dergj votkën në gjoks Gentës së Big Brother– Gazeta më e madhe në Holandë: Tirana qyteti më modern në Ballkan– Enca i kthehet keq fanses, e shan nga mami. Ja postimi që u fshi– As një, as dy. Ja sa shtëpi ka Albërie Hadërgjonaj– Zgjidhni një pemë dhe trego çfarë karakteri keni– Noizyn nuk e zë gjumi, i dërgon mesazhe gjatë natës Rihanës– Linda Rei tërbon rrjetin, hap këmbët dhe ekspozon gjoksin në foton e fundit– Do shkriheni së qeshuri, ajo që i bën Mimoza Seldit nuk pritej.Marrë nga tvklan.alThe post “Noizyn nuk e zë gjumi, i dërg..

Lexone

Po ju si mendoni; a ngjan shkrimtari Ylli Demneri me Aleksandër Arvizu?

Në emisioni ‘Zonë e Lirë’ është i ftuar shkrimtari Ylli Demneri për të promovuar veprën e tij të fundit “Më kujtohet 2”.Drejtuesi i emisionit Arian Çani ka bërë një pyetje, dhe më pas kanë shpërthyer mesazhet në celeularin e tij.Pyetja është: Me kë ngjan Ylli Demneri?Brenda pak sekondave kanë ardhur 248 mesazhe. Dhe duket se të gjithë kanë parë ngjashmërinë e madhe mes Demnerit dhe ish ambasadorit amerikan në Tiranë Aleksandër Arvizu.Po juve si mendoni, a ngjajnë? Jepni komentin tuaj në facebook./zoneelire.alThe post Po ju si mendoni; a ngjan shkrimtari Ylli Demneri me Aleksandër Arvizu? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Gazetarja “thumbon” deputetin e video-skandalit pervers Salianji: Mos fol për vlonjatët, ata ta venë nofkën direkt ty

Deputeti i video-skandalit, erotik, pervers e banal të publikuar para disa muajsh nga media, Ervin Salianji, ishte i ftuar në studion e emisionit ABC News në rubrikën “Mbërmja” me gazetaren Mirela Milori.Salianji foli për situatën politike aktuale në vend, ndërsa u ndal tek publikimi i audio-përgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.Ai u shpreh se prova më e fortë që tregoi përgjimi ishte kanabizimi i vendit dhe se në Vlorë në 3 vende që shkoi dëshmitari X, vlonjatët ishin të gatshëm t’i siguronin drogë, ndërsa “i futi në një thes” të gjithë qytetarët e Vlorës.Kjo ka nxitur gazetaren Milori që ta paralajmërojë Salianjin për këtë dhe njëherësh ta thumbojë atë duke i kujtuar në mënyrë indirekt video-skandalin e publikuar.“Mos fol për vlonjatët, se nëse të dëgjon ndonjë vlonjat, janë të aftë të ta vënë një nofkë në moment. Lëri vlonjatët”, – tha ndër të tjera gazetarja Milori.

Lexone

Rrëfehet Xhevahir Zeneli: Kadri Roshi më goditi me shpullë, dhe vetëm më pas më thanë pse

Aktori Xhevahir Zeneli ka qenë i ftuar sot në emisionin e Rudina Magjistarit.Gjatë emisionit Zeneli zbuloi pjesë nga prapaskenat e realizimit të filmave vite më parë.“Kur kemi xhiruar filmin “Kur hapen dyert e jetës”, kemi bërë xhirime një muaj në Dimër, në dëborë dhe një muaj në Pranverë.Ashtu siç ishim veshur ashtu edhe flinim, ishte shumë ftohtë.Paguanim dikë që na mbante sobat ndezur.Kishte bukurinë e vet edhe ajo. Mblidheshim në mbrëmje me njëri-tjetrin jashtë xhirimit”, tha aktori.Lidhur me filmin “Rrethimi i vogël”, Zeneli tregoi se nuk ishte vënë në dijeni të skenës ku qëllohej me shuplakë nga aktori Kadri Roshi.“Ata ishin futur në zyrën e kryetarit dhe po bënin skenën. Unë nuk dija gjë fare, isha i pambrojtur dhe i papërgatitur për shuplakën.Nuk më kishin treguar. Kur ai hapi krahun mua m’u errën sytë dhe kur tha regjisori shumë bukur doli, aty e kuptova.Kur mbaroi më mori profesor Kadriu dhe më përqafoi. “Mirë do ishte të më kishe treguar profesor”, i t..

Lexone

Albi Nako ngelet pa fjalë, Alketa i nxjerr të vërtetën e lidhjes së tij të re

Pas ndarjes nga balerina e njohur, Klaudia Pepa, koreografi Albi Nako është përfolur shumë në media për një lidhje të re që mund të ketë nisur me balerinën dhe vajzën që prezanton motin në Tv Klan, Alba Hoxhën.Së fundmi, ata janë parë shumë në shoqërinë e njëri-tjetrin, ku edhe fundjavën që kaloi u fotografuan së bashku në plazhin e Palasës.Albi Nako ka qenë një nga të ftuarit e djeshëm në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” dhe kur u hap kjo temë, ai e mohoi se ka një marrëdhënie me balerinën.Mirëpo, në sy ka rënë direkt reagimi i moderatores së emisionit, Alketa Vejsiut, e cila i ka ofruar një këshillë miqësore Albit.“Mos thuaj gënjeshtra se të rritet hunda si e Pinokut”, ia ktheu Alketa atij, ndërsa Albi nuk tha asnjë fjalë më mbi këtë çështje, duke shtuar dyshimet se dyshja mund të jenë vërtet bashkë, por nuk duan ta bëjnë lidhjen publike.A post shared by Alba Hoxha (@albahoxha1) on May 22, 2018 at 8:45am PDTThe post Albi Nako ngelet pa fjalë, Alketa i nxjerr të vërtetën..

Lexone

Gjekmarkaj këmbëngul: Tani duhet reagim i fortë, opozita të djegë mandatet

Analisti Agron Gjekmarkaj, teksa ka komentuar publikimin nga ana e Partise Demokratike të materialeve kunder vellait te ministrit Fatmir Xhafaj, thote se duhet një reagim i fortë nga opozita.Në studion e emisionit ‘Real Story’ Gjekmarkaj tha se opozita duhet ta konsiderojë si opsion edhe djegien e mandateve.“Opozita duhet të bëjë një gjë të fortë deri tek lënia e mandateve. Unë e besoj këtë histori”, u shpreh Gjekmarkaj.Sa i takon personit Albet Veliu qe eshte personi qe ne audiopergjimin e PD njihet si “bashkepunetori X”, Gjekmarkaj tha se ai “është njeri i rrezikuar në pozitën në të cilën ndodhet, është detyrë e institucioneve ta ruajnë”.

Lexone

Pedagogu i njohur “shpërthen” ndaj Alketa Vejsiut: Shfrytëzon fëmijët, kjo që bën është pështirësi që më përzien zorrët

Pedagogu i njohur Erion Kristo, ka “shpërthyer” ndaj emisionit të moderatores Alketa Vejsiu që transmetohet në televizionin Klan.Kristo i ka konsideruar të tepërta pyetjet që u mësohen fëmijëve që të bëhen.Ai shprehet se ky program është një shfrytëzim që i bëhet fëmijëve.“Shfrytezimi i femijeve, i inteligjences, bukurise dhe pafajesise se tyre per tu bere fresk oligarkeve, pushtetareve dhe njerezve me produkte te dyshimta kulturore, eshte nje peshtiresi qe me perzien zorret.Pyetja e femijes ishte: kur shkon ne pab, a i mbulon femrat me leke?Edhe nje here ne vit qe behet emision per femije, ata perdoren. Po kjo nuk eshte me e keqja. Me e keqja eshte duartrokitja e njerezve dhe mungesa e reagimit te intelektualeve.Po prape ka dhe me keq se sa kaq. Kam vite qe flas per femijet dhe nuk shoh asgje te bukur ne horizontin e tyre. Me sa kuptoj, kaq fuqi kemi. Kjo me derrmon plotesisht!” nënvizon Kristo. (TemA)

Lexone

Për herë të parë, Orinda Huta flet mbi shtatzaninë e saj: Duam të kemi një bebe

Prej disa javësh tashmë, po qarkullojnë zëra se moderatorja bukuroshe Orinda Huta është shtatzanë dhe këto fjalë u përhapën edhe më shumë kur Orinda doli në një emision, që shfaqej me barkun më të fryrë se zakonisht.Mirëpo, ditën e djeshme në rubrikën “Për drekë me mua” të emisionit “E Diela Shqiptare”, Orinda ka qartësuar njëherë e mirë se nuk është shtatzanë, por u shpreh se ajo dhe bashkëshorti i saj, Turjan Hyska duan shumë që të kenë një bebe.“Duam të kemi një beb”, tha Orinda dhe pas kësaj së bashku me të ftuarat e tjera ngritën një dolli.@evadibra @orikamb #bollywoodA post shared by Orinda Huta (@orindahuta) on May 13, 2018 at 5:11am PDTThe post Për herë të parë, Orinda Huta flet mbi shtatzaninë e saj: Duam të kemi një bebe appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone