Home / Tag Archives: emisionin

Tag Archives: emisionin

Kush është këngëtari i njohur që rikthehet pas 13 vitesh në “Zonë e lirë”?

Ai është mjaft i njohur në skenën muzikore shqiptare dhe numëron një sërë hitesh në tregun muzikor.Ardian Trebicka, këngëtari i njohur shqiptar, është sot në emisionin “Zonë e lirë”, duke u rikthyer kështu pas plot 13 vitesh në këtë emision.Ai ka ardhur për të promovuar koncertin e tij recital, i cili do të mbahet ditën e mërkurë, më 13 qershor tek Amfiteatri i Liqenit Artificial.Mos e humbisni këtë mbrëmje muzikore, e cila do t’ju kënaqi shpirtin! Në skenë bashkë me Ardianin do të jenë edhe shumë artistë të tjerë të njohur.The post Kush është këngëtari i njohur që rikthehet pas 13 vitesh në “Zonë e lirë”? appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Djali i Fahri Balliut në versionin bankier, e “ndrit” me kursin e valutës: Euro do vazhdojë të bjerë, një shumë jashtëzakonisht…

Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu paralajmëron ulje të monedhës Euro edhe në nivele më të ulëta seç është aktualish.I njohur tashme per gafat proverbiale te tij dhe per gjerat me elementare, ke radhe i eshte futur kursit te valutes, duke na u shfaqur ne versionin “banakier”.Pavaresisht se ka qene gjithnje konsumator dhe jo gjenerues parash, kujtojme se kater vitet e fakultetit ne Londer qe i mori per 10 vite u perballuan me parate e gjakut te “Gerdecit”, djali i Fahri Balliut ka tentuar te “lere” shenjen e tij dhe ne sektorin bankar.Sipas Balliut te vogel, rënia e Euros do të ndodhë pasi një sasi tepër e madhe parash po futet te lojërat e fatit.“Kur ju thamë për drogën, thatë jo. Doli droga. Kur ju thamë për euron, tani ka emision për euron.Një shumë parash jashtëzakonisht e madhe po futet tek lojërat e fatit dhe në dy tre-javët në vijim, do të keni fakte konkrete për sa i përket investimeve të euros në lojërat e fatit që do ta uli prapë këtë”, u shpreh deputeti B..

Lexone

Xhesika Polo tregon të vërtetën që fshihet pas fotos së saj provokuese

Këngëtarja shqiptare, Xhesika Polo, është e ftuar ditën e sotme në emisionin “Zonë e lirë”. Ajo ka sjellë këngën e saj më të re, “Vetëm një fjalë”, e cila është një baladë dashurie.Në një moment gjatë bisedës, Arian Çani e pyeti se cila është domethënia që fshihet pas fotos së saj me buzët e kuqe, pasi edhe vet ajo e ka theksuar këtë pjesë, duke e cilësuar veten si “Vajza me buzët e kuqe”.Vajza me buze te kuqe.. Ky look i mrekullueshem eshte realizuar nga duart' e te pazevendesueshmit @sedmir.selmaniA post shared by Xhesika Polo (@xhesikapoloofficial) on May 26, 2018 at 9:52am PDTSipas Xhesikës, ajo e shikon makeup-in si një mburojë që vendosin femrat.“Në fakt unë asnjëherë nuk i lyej buzët e mia të kuqe. Ajo ishte hera e parë dhe e fundit sepse unë e shof makeup-in si një mburojë që femrat vendosin për t’u dukur më mirë dhe këtu nuk ka asgjë të keqe”, u shpreh këngëtarja./zoneelire.al/Perfektja eshte e merzitshme.A post shared by Xhesika Polo (@xhesikapoloofficia..

Lexone

Vangjush Dako: Basha më sulmon sepse Durrësi u kthye bastion i PS, gati të rikandidoj dhe të fitoj…

Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Repolitix’në Report Tv. Dako foli për turizmin, projektet e reja, akuzat nga opozita, por edhe mundësinë e rikandidimit për një mandat të katërt në zgjedhjet e ardhshme lokale, vitin tjetër.Duke u ndalur te turizmi, ai theksoi se këtë sezon pritet një bum në qytetin e Durrësit, pasi janë prenotuar të gjitha hotelet, ndërsa do të ketë shumë turitë nga vendet Skandinave.“Hotelet janë të rezervuara. Ka nisur puna që në qershor. Ky sezon do të jetë më i madhi. Ky vit është 90 ditë me kapacitet të plotë, hotelet janë rezervuar, këtë vit kemi shumë turistë edhe nga vendet Skandinave, përveç tradicionalëve nga Ballkani. Ne kemi 3 mijë dhoma dhe të gjitha janë të zëna me paketa deri në fund të gushtit”, deklaron Dako.Por pavarësisht projekteve që sipas Dakos janë realizuar në Durrës, opozita vijon që ta sulmojë. Kryetari i PD, Lulzim Basha la lëshuar akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të q..

Lexone

Justina Aliaj rikthehet ‘Mbretëreshë’ në Teatrin Kombëtar

Aktorja e madhe, Justina Aliaj, ka qenë një prej të ftuarve në emisionin e sotëm të “Zonë e lirë”.Justina do të ngjitet ditën e nesërme në skenën e “Teatrit Kombëtar” në një monodramë, që do të aktrohet vetëm nga ajo.“Mbretëresha” nga autori Rexhep Qosja, do të sjelli jetën e Mbretëreshës së famshme ilire, Teuta, e cila mbretëroi territorin e Ilirisë në vitet 230-227 p.e.s.pas vdekjes së Agronit, bashkëshortit të saj.E lindur në Shkodër, Justina është plot 79 vjeçe, por kjo nuk e ka ndaluar aspak atë që të sjellë e vetme këtë super vepër, të cilën nuk duhet ta humbisni, më 9 & 10 qershor, ora 20:00 tek Teatri Kombëtar.MBRETERESHATeatri Kombetar sjell ne skene monodramen "Mbreteresha" me autor Rexhep Qosja, ne datat 9-10 Qershor ora 20:00. Rikthehet ne skenen e Teatrit Kombetar, Mjeshtrja e madhe Justina Aliaj, ne intrepretimin brilant te Mbretereshes e nderuar per kete rol me çmimin e karrieres.Konsulent artistik: Naun Shundi. Rezervimet ne nr nr.04 222 30 22 Orari biletarise..

Lexone

E konfirmuar/ Blendi Fevziu nuk largohet nga TVKLAN

Gazetari dhe drejtuesi i mirënjohur i emisionit politik “Opinion”, Blendi Fevziu do të vijojë të jetë pjesë e familjes së madhe të Televizionit Klan.Pjesë e këtij televizioni prej më shumë se 20 vjetësh, Blendi Fevziu ka shuar çdo dyshim dhe konfirmohet se do të qëndrojë në Televizionin Klan minimalisht edhe për 5 vitet e ardhshme.“Opinion”, emisioni i parë politik në Shqipëri, vijon të jetë më i ndjekuri në vend prej 2 dekadash.Pjesë e studios së tij janë bërë figura të jetës politike, akademike, sociale e kulturore në vend, por edhe personazhe të rëndësishëm me ndikim në botë.“Opinion” vijon të mbetet programi me shikueshmërinë më të lartë dhe më me ndikim në jetën politike dhe shoqërore të vendit, por edhe kudo ku flitet shqip.Në këtë studio janë realizuar debatet politike më të famshme dhe më të ndjekura në historinë televizive shqiptare.Që nga sezoni televiziv 2008-2009, “Opinion” erdhi në katër takime çdo javë: të hënë, të martë, të mërkurë dhe takimi tradicional i të..

Lexone

TV Klan: Blendi Fevziu do të qendrojë të paktën edhe për 5 vite, suksesi i tij është i lidhur ngushtë me ne

TV Klan ka konfirmuar atë që dihej tashmë: Blendi Fevziu, pavarësisht flirtimeve me Top Channel, do të vazhdojë të qendrojë në televizionin e Aleksandër Frangajt.Klan thotë se Fevziu do të qendrojë edhe minimalisht për 5 vite të tjera në këtë TV.“Gazetari dhe drejtuesi i mirënjohur i emisionit politik “Opinion”, Blendi Fevziu do të vijojë të jetë pjesë e familjes së madhe të televizionit Klan.Pjesë e këtij televizioni prej më shumë se 20 vjetësh, Blendi Fevziu ka shuar çdo dyshim dhe konfirmohet se do të qëndrojë në Televizionin Klan minimalisht edhe për 5 vitet e ardhshme.“Opinion”, emisioni i parë politik në Shqipëri, vijon të jetë më i ndjekuri në vend prej 2 dekadash.Pjesë e studios së tij janë bërë figura të jetës politike, akademike, sociale e kulturore në vend, por edhe personazhe të rëndësishëm me ndikim në botë.“Opinion” vijon të mbetet programi me shikueshmërinë më të lartë dhe më me ndikim në jetën politike dhe shoqërore të vendit, por edhe kudo ku flitet shqip. ..

Lexone

Ylli Rakipi “paralajmëron” largimin nga TCH, pas flirtimit me Fevziun?!

Duket se gazetari Ylli Rakipi, ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme emisionin e fundit “Të paekspozuarit” në televizionin Top Channel, duke mbyllur kështu aventurën e tij në këtë television.“Ky ishte emisioni i fundit.Faleminderit që na keni ndjekur bashkë me ato probleme që mund të kemi pasur.Gjithsesi Ju faleminderit! Natën e mirë”, u shpreh moderatori në fund te emisionit.Nuk dihet nëse ky ishte emisioni i fundit për këtë edicion, apo Rakipi nuk do të shfaqet më në TCH.Ditët e fundit në media është folur se në këtë televizion do të kalonte Blendi Fevziu, dhe nëse kjo do të ndodhte, emisioni i Rakipit ose do të spostohej në një ditë tjetër, gjë që vështirë se do të pranohej nga ai, ose do të mbyllej.Megjithatë, Fevziu duket se do të qendrojë tek TV Klan dhe Ben Blushi me lëvizjet e tij, jo vetëm që nuk arriti të sjellë Fevziun në TCH, por me sa duket mund të humbasë dhe Rakipin.(TemA)

Lexone

“Survejimi nga Policia”, flet kreu i PD Lulzim Basha: Shqetësim jo për veten e familjen time, por për harxhimin e parave. Garda…

Media publikoi pak ditë më parë lajmin se kreu i opozitës Lulzim Basha po mbahej në survejim nga segmente të Policisë Operacionale.Këtë lajm e ka komentuar sonte në emisionin “Opinion” vetë kreu i PD, i cili tha se shqetësues është fakti që kjo tregon se ku është katandisur ky shtet.“Nuk mendoj se meriton një diskutim sonte.Një nga gazetat më kryesore në vend ka publikuar të premten lajmin, pas kësaj deputetet kanë marrë kontakt me drejtorët e policisë dhe i kanë bërë një paralajmërim të prerë.Mbrojtja e personaliteteve nuk bëhet nga policia por nga garda, ajo që është për tu shqetësuar nuk ka të bëjë me mua apo familjen time, por çdo minutë i harxhuar për këtë survejim është nga paratë e shqiptarëve.Shqetësues është fakti se ku ka degraduar ky shtet.”, u shpreh Basha

Lexone

Basha habit me deklaratën: Babalja mund të ishte deputet sot, fati i tij i keq që…

Partia Demokratike po përpiqet të distancohet nga Albert Veliu, personi që u dha një kauzë në maj të këtij viti.Duke u përpjekur të bëjë ironi, Lulzim Basha tha sot se Babalja mund të ishte deputet sot.“Me Babalen nuk ka pse të tallet Rama se Babalja sot mund të ishte deputet. Pse ça ka më pak Babalja sesa Armando Prenga, Artur Bushi, Elvis Rroshi, Tërmet Peçi etj…” – tha Basha.Basha vijoi ironinë e tij, duke u shprehur se: Fati i keq i Babales është që nuk e ka takuar Edi Ramën katër vite më parë.Deklaratat e Lulzim Bashës u bënë në emisionin ‘Opinion’.

Lexone