Home / Tag Archives: elizabeth

Tag Archives: elizabeth

FOTOT: Familjet mbretërore më të pasura në Europë, shteti më i vogël ka princin më të kamur

Dasma e djeshme mbretërore në Britani ka rikthyer edhe njëherë vëmendjen kah një tjetër regjim, ai i mbretërimit.Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, është më popullorja në të gjithë globin, por nuk është e vetmja mbretëreshë, pasi janë disa shtete syresh që operojnë me mbretërim paçka se nuk janë shumë të pranishme nëpër media.Megjithatë mbretëresha e Anglisë nuk është më e pasura. Më poshtë do rendisim 10 familjet mbretërore më të pasura në Europë.

Lexone

Ja sa do të kushtojë fustani i nusërisë i Meghan Markle

Fustani i nusërisë së Meghan Markle do të jetë i firmës “Ralph&Russo” dhe do të kushtojë rreth 113 mijë euro, shumë e cila do të paguhet nga familja mbretërore angleze. Në ditën e dasmës me princin Harry të Anglisë, më 19 maj, ajo do të veshë dy fustane. I pari do të jetë fustani i nusërisë me të cilën do të shkojë në kishën St George në Windsor, para 600 të ftuarve dhe më tej në pritjen në kështjellën Windsor.1 of 4Fustani, sipas mediave angleze është i punuar me dorë dhe i zbukuruar me perla. Meghan më tej, do të veshë një fustan të dytë, në pritjen e ofruar nga princi Charles, në “Frogmore House”. Prindërit e divorcuar të nuses, do të priten nga mbretëresha Elizabeth dhe nga pjesëtarët e tjerë të familjes mbretërore, një javë para dasmës.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Një 52 vjeçare seksi si Elizabeth Hurley

Për Elizabeth Hurley vitet që mban mbi super janë thjesht numra.Ylli 52 vjeçar ka një fizik për t’u patur zili.Dhe në Instagram-in e saj dominojnë fotot me bikini.Së fundmi aktorja dhe modelja britanike ka mahnitur me trupin e saj, teksa ka publikuar një foto me kostum banje ngjyrë pink. (TemA)

Lexone