Home / Tag Archives: elegante

Tag Archives: elegante

FOTOT hot nga “engjëlli” i Victoria’s Secret

Ajo është e njohur për bukurinë dhe format elegante që ka.Dhe Romee Strijd tregoi linjat e saj trupro teksa realizoi një set fotografik në Malibu të dielën në mëngjes.Engjëlli 22-vjeçar i Victoria’s Secret e veshur herë më bikini herë më xhinse të shkurta, tërhoqi vëmedjen e kalimtarëve dhe jo vetëm. (TemA)

Lexone

DOSSIER/ Zbulohet rrëfimi i hershëm i princit gjerman për femrat shqiptare: Janë kaq të bukura, me shtat dhe pamje si Junona

Në faqen n°231 të librit me titull “Mémoires et voyages du prince Puckler-Muskau. Tome V.”, botuar në vitin 1832 – 1833, në Paris, nga shtëpia botuese “H. Fournier jeune”, gjejmë rrëfimin e princit gjerman, Hermann Ludwig Heinrich Pückler-Muskau (1785 – 1871) mbi takimin e tij me bukuroshet shqiptare në Itali.Çfarë mbresash i ka lënë asokohe ky takim ? Në vijim, do të gjeni tekstin e plotë, të sjellë në shqip nga Aurenc Bebja“…Ndërkohë, vetëm kur mbërritëm në territorin napolitan, mësuam se ç’ishte udhëtimi me pozicione. Ditën e parë, qe ende e mundur të shijonim, nga lartësitë e Albanos dhe Aricias, pamjen e bukur të detit dhe fshatrave të Romës ; Madje, ne mundëm, gjatë një ngjitjeje, të dilnim nga makina (karroca), të ecnim drejt një burimi nën hije të Aricias, dhe ku biseduam për disa çaste me këto shqiptare të bukura, të cilat kishim dëshiruar aq shumë t’i njihnim.Ne gjetëm në këtë vend, dhe sidomos në Velletri, gra kaq të bukura, me shtat dhe pamje si Junona, ku u bindëm p..

Lexone

Me veshje të tillë, Nihani shkon në pazar për perime

Neslihan Atagul përveç se një aktore profesioniste, ajo karakterizohet edhe si një femër me shumë stil. E stilin e saj ajo e tregon edhe kur del për të blerë në treg e veshur me shumë shije, përcjell ORAinfo. Mund ta keni parë të veshur shumë elegante në rolet e saj, …

Lexone

Egzona vishet me setër e pantolla, e çmend Albatritin kaq seksi

Egzona e Albatritit duket shumë provokuese edhe kur është e veshur deri në flokë. E këtë e bën me apo pa qëllim, nuk dihet, por diçka është e sigurtë, po e çmend Albatritin dhe jo vetëm atë. Së fundi ajo i është larguar fustaneve tejet elegantë dhe i është rikthyer …

Lexone