Home / Tag Archives: elbasanit

Tag Archives: elbasanit

Finalja e Kupës së Shqipërisë, biletat dalin në shitje

Dalin në shitje biletat për Finalen e Kupës së Shqipërisë, Skënderbeu-Laçi.Kjo finale do të zhvillohet në datën 27 maj 2018 ora 19:00 në stadiumin “Elbasan Arena”.Biletat janë në shitje online në websitin e FSHF-së, biletat, në shitje fizike pranë dyqanit të FSHF-së në qytetin e Tiranës dhe ditën e enjte me datë 24 maj fillon shitja në qytetin e Korçës tek kancelaria përballë kinemasë, ditën e premte me datë 25 maj do të jenë në shitje në qytetin e Elbasanit në biletarinë pranë stadiumin.Informojmë të gjithë të interesuarit që tifozat e KF “Skënderbeu” do të vendosen në sektoret C1,C2 dhe C3 ndërsa tifozat e KF “Laçi” do të vendosen në sektoret G1,G2 dhe G3.

Lexone

Elbasan, lihen në burg dekani dhe 2 nga pedagogët e akuzuar për korrupsion

Gjykata e Elbasanit ka dhënë ditën e sotme masat e sigurisë për të arrestuarit për korrupsion në Universitetin e këtij qytetin.Arrest me burg është dhënë për Albert Riska, 55 vjeç, dekan i Fakultetit të Shkencave Humane në Universitetin “Aleksandër Xhuvani”; arrest me burg me afat për 60 ditë për Elvira Lumi, 54 vjeç, shefe e Departamentit të Gazetarisë në Fakultetin e Shkencave Humane, si dhe për sekserët Petrit Kodra dhe Marjus Cala.Ndërsa për të ndaluarit e tjerë për korrupsion është dhënë masa arrest shtëpie: Erjola Calja, 29 vjeç, pedagoge e jashtme në Fakultetin Ekonomik; sekser; Admirim Kala, 31 vjeç, sekser; Adem Ngjela, 51 vjeç.11 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Librazhd, 23 vjeçari humb jetën; bie nga mullari me bar

Një 23 vjeçar ka humbur jetën pasi ra nga mullari me bar. Policia njofton se ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin “Zabuzun” Njësia Administrative Steblevë, Librazhd.Sipas bluve të Elbasanit B. Gj,23 vjeç, banues në fshatin Zabuzun, duke vënë një mullar bari aksidentalisht është rrëzuar.Ai është transportuar në spitalin e Librazhdit, por për shkak të dëmtimve që ka marrë ka ndërruar jetë.7 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Tragjedi Shqiptare, Humbën Vajzën arsyeja po trondit botën!

Vajza 18-vjeçare nga Gramshi, e cila humbi jetën në spitalin e Elbasanit pas një ndërhyrje kirurgjikale është akoma një temë e hapur dhe që nuk ka gjetur përgjigje pse. Familjarët e Ketjona Ibrahimit, dy motrat dhe kunati i saj, me dhimbje të madhe kanë treguar kalvarin e vuajtjeve se si …

Lexone