Home / Tag Archives: elbasani

Tag Archives: elbasani

Këto janë fotot më të nxehta të “gangësteres” nga Elbasani që u shpall “Miss Universe Albania”

Trejsi Sejdini është fituesja e kurorës së Miss Universe Albania 2018 ku do të përfaqësojë vendin tonë në kompeticionin e bukurisë në Amerikë.Bukuroshja njihet në rrjetet sociale për postimet provokuese që bën.Herë pas here ajo publikon shkrepje gjatë pushimeve.Më poshtë në galerinë virtuale do të njiheni me disa prej pozave më të “nxehta” të saj. (TemA)

Lexone

Studimi/ Ky është qyteti i Shqipërisë ku femrat bëjnë më shumë seks

Ky është një studim i cili tregon origjinën e femrave që bëjnë më shpesh seks.Sipas tij, femrat nga Shkodra preferojnë të bëjnë më shpesh seks.23% e të pyeturave shprehen se bëjnë shpesh seks.Në vendin e dyte me 17% renditen femrat nga Korça, ndërsa me 16.5% vendin e tretë e plotësojnë vajzat nga Durrësi.Ndërsa dhjetëshja e parë plotësohet nga: 4- Tirana – 15.1% 5- Elbasani – 10 % 6- Gjirokastra – 9% 7- Tropoja – 7% 8- Lushnja – 5% 9- Kukësi – 4.3% 10- Pogradeci – 3.3%.The post Studimi/ Ky është qyteti i Shqipërisë ku femrat bëjnë më shumë seks appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

FOTOT: Gangsterja nga Elbasani “çmend” sheikët në Dubai

Trejsi Sejdini, e njohur pas një video ku shfaqej duke rrahur një djalë, ka tërhequr mjaft fansa në rrjetet sociale.Vajza simpatike nga Elbasani së fundmi ka shkuar të pushojë disa ditë në Dubai.Ajo ka bërë një sërë postimesh, ku duket se ka mahnitur sheikët me hiret e saj. (TemA)

Lexone

Autostrada Tiranë-Elbasan ndëshkoi fermerët, qershitë mbeten stok

Në këtë periudhë të vitit rruga e vjetër Elbasan- Tiranë, e ashtuquajtur Rruga e Krrabës, zbukurohej nga vargjet e kuqe me qershi pothuajse në të gjithë gjatësinë e saj pranë fshatit Petresh.Por ndërtimi i rrugës së re e shkretoi këtë zonë, ndërsa fermerët e fshatit nuk kanë treg për qershitë.Shitja buzë rrugës dikur ishte një treg i garantuar për këtë zonë, ndërsa sot shumica e qershive shkon kot.E ndërsa 1 kg qershi sot në kryeqytet është 600 leke, në këtë zonë qershitë hidhen për mungesë tregu dhe duhet përmendur se Petreshi ndodhet vetëm 10 km nga Elbasani dhe rreth 40 km nga Tirana.Zona prodhon më shumë se 250 kuintalë qershi çdo vit, investim i cili nisi në atë kohë kur tregtimi edhe pse buzë rruge, ishte i garantuar.

Lexone

Elbasan, e kafshoi një Pit Bull disa ditë më parë, vdes 58-vjeçari

Një 58-vjeçar nga Elbasani ka ndërruar ketë pak ditë pasi u kafshua nga një qen i racës Pit Bull.58-vjeçari u shtrua në spital ku u kurua, por nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të kafshimit. Sipas familjarëve, 58- vjecari pas kurimit kishte pësuar trompozë, që më pas i mori edhe jetën.2 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Dolën dështakë para kryeministrit, Rama mban premtimin, “pret kokat” e 3 drejtorëve

Kryeministri Edi Rama ka thirrur në raportim mujor Drejtorët Rajonalë të Punësimit për matur performancën e tyre në Punësimet përmes Zyrave Shtetërore të Punës.Burime për Report TV nga mbledhja me dyer të mbyllura në Kryeministri bëjnë me dije se Rama ka mbajtur “premtimin” dhe ka shkarkuar Drejtorin Rajonal të Punësimit në Elbasan, Oltion Kukunja dhe atë të Delvinës, Skënder Qilimi për performancë të dobët dhe mospërmbushje të objektivave të vendosura nga kreu i qeverisë.Kështu, Elbasani ka punësuar përmes zyrave vetëm 65 persona që nga 110 që ishte objektivi i punësimit për muajin prill. Me 45 punësime me pak se objektivi. Ndërsa drejtori i Punësimit në Delvinë ishte me vetëm tre punësimë nën objektiv, por Rama nuk e ka falur, duke e shkarkuar nga detyra.Kukësi dhe Pogradeci me realizim 200% të objektivit.Ndërkohë Rama ka inkurajuar drejtorët e Kukësit dhe Pogradecin me realizim 200%. Burimet saktësojnë se më herët Rama ka shkarkuar dhe Drejtoren e Degës së Tiranës dhe në mbl..

Lexone

Nuk realizuan objektivin për muaj prill, Rama shkarkon dy drejtorë Rajonalë të Punësimit

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra drejtorin Rajonal të Punësimit në Elbasan, Oltion Kukunja dhe atë të Delvinës, Skënder Qilimi për performancë të dobët dhe mospërmbushje të objektivave të vendosura nga kreu i qeverisë.Vendimin mesohet se Rama ua ka komunikuar në mbledhjen që pati me ta për raportim mujor të drejtorëve Rajonalë të Punësimit për matur performancën e tyre në Punësimet përmes Zyrave Shtetërore të Punës.Kështu, Elbasani ka punësuar përmes zyrave vetëm 65 persona që nga 110 që ishte objektivi i punësimit për muajin prill. Me 45 punësime me pak se objektivi.Ndërsa drejtori i Punësimit në Delvinë ishte me vetëm tre punësimë nën objektiv, por kryeministri nuk e ka toleruar, duke e shkarkuar nga detyra.(TemA)

Lexone

Rutinë në Kategorinë e Dytë, Elbasani shijon më në fund stadiumin e vet

Kategoria e Dytë shkon me zvarritje drejt mbylljes së sezonit dhe tashmë shumica e ndeshjeve janë stërvitore pa vlerë, ku vrapimet pak e shënohet lumë, për t’u kënaqur të gjithë.Elbasani mundi sot 4-1 Tepelenën, siç pritej, por e veçanta është se pas rreth një viti Elbasani kthehet te luaje në “Elbasan Arena”, shtëpia e vet në teori, por jo në realitet.Edhe Orikumi ka bërë detyrën, duke fituar 3-1 ndaj Maliqit, ndaj tashmë vendi i dytë duket i sigurt.Ndërkaq, në grupin A vijon të marshojë Vora, fituese 8-2 në transfertë ndaj Adës, ndaj tashmë pret festën për ngjitjen në Kategorinë e Parë, me Veleçikun ndjekës që do të luajë në play-off.

Lexone