Home / Tag Archives: ekstradimin

Tag Archives: ekstradimin

“Të arrestohet i pari Edi Rama”, deklaratë e fortë e ish- ministrit

“Të arrestohet i pari Edi Rama”, deklaratë e fortë e ish- ministrit

Pëmres një reagimi në rrjetet sociale ish- ministrit i Drejtësisë Ylli Manjani komenton ekstradimin drejt Italisë të Nezar Seitit, i cilësuar si financieri i Habilajve. Sipas Manjanit qeveria i heq drejtësisë të arrestuarin pa dijeninë e saj, atëherë drejtësia duhet të arrestojë qeverinë! Kryeministrin të parin, shkruan Manjani. “Ende nuk …

Lexone

Serbia tregon se çka e pret Ballistin në Beograd

Serbia tregon se çka e pret Ballistin në Beograd

Ministrja e serbe e Drejtësisë, Nela Kuburoviç, ka folur sot për çështjen e ekstradimit të Ismail (Ballist) Morinës në Beograd. Ajo deklaroi sot për mediat se gjykatat serbe “mund të sigurojnë gjykim të drejtë dhe të paanshëm” për Ismail Morinën, ekstradimin e të cilit nga Kroacia po e kërkon Serbia. …

Lexone