Home / Tag Archives: ekspozimit

Tag Archives: ekspozimit

Je mbipeshë? Studiuesit kanë një tjetër lajm të keq

Ata që janë mbipeshë kanë më shumë rrezik të nisin cigaren.Zakonisht rreziku shtohet te gratë kur i kalojnë 80 cm perimetër të belit, ndërsa për meshkujt, kjo shifër qëndron në 94.Sipas studimit të kryer nga Agjencia Ndërkombëtare për Kërkimet mbi Kancerin dhe të publikuar në “British Medical Journal”, kush bashkëjeton me kilet e tepërta mund të bëhet edhe duhanpirës.Përfundimi është arritur nga analizimi i të dhënave të 430 mijë personave.Studiuesit kanë gjetur një lidhje mes indeksit të masës trupore, përqindjes së yndyrës në trup dhe perimetrit të belit me prirjen për të pirë cigare.Sipas tyre, lidhja mes dhjamit dhe ekspozimit ndaj duhanit mund të ketë bazë biologjike njësoj si të gjitha sjelljet e varësisë, që e shtyjnë atë që ha shumë të kërkojë qetësinë te nikotina.

Lexone

FOTOT: Pushesi shfaqet nudo para Demi Rose: Dua të pozoj me ty

Demi Rose ka kaluar një situatë disi të sikletshme.23 vjeçarja që është bërë e famshme falë ekspozimit të formave të saj mahnitëse, është përballur me një fans të saj.Teksa po realizonte një set fotografik në një plazh të Meksikës, një pushues u afrua nudo me dëshirën për të pozuar me të.Ish-e dashura e reperit Tyga, vazhdoi të pozojë e pashqetësuar për fotografin Danny Desantos.(TemA)

Lexone