Home / Tag Archives: ekspertiza

Tag Archives: ekspertiza

Ekspertiza: Kosovari Xhafer Osmani u dogj i gjallë në makinën e tij

Analiza e ADN dhe ekspertiza përfundimtare mjeko-ligjore kanë dalë në rezultatin se shtetasi nga Kosova, Xhavit Osmani që u gjet i pajetë në makinën e tij në një arë në Fushë-Krujë është lidhur dhe më pas është djegur i gjallë.Sipas raportit të ekspertëve, Xhafer Osmani është lidhur, torturuar dhe më pas i është hedhur benzina gjatë kohës kur ai ka qenë i vetëdijshëm.Shtetasi kosovar kishte hyrë me mjetin e tij tip “Volkswagen Touran” me targa 02960SN në Shqipëri pesë ditë para se të gjendej i vdekur.Më datë 5 Maj makina e tij u gjet e djegur me të brenda 5 kilometra larg qytetit të Fushë – Krujës, 250 metra larg rrugës nacionale.(TemA)FOTO/ Vrasja dhe djegia e kosovarit në Fushë-Krujë, kush është viktima. Pistat e mundshme…A e detyruan kosovarin e vrarë në Fushë Krujë, të betohej mbi Kuran?Dyshime për lidhje intime, familja nuk hap dyert e mortit për kosovarin e vrarë në Fushë-Krujë

Lexone

Vlorë/ Humb ndjenjat në klasë 18 vjeçarja, mbërrin pa jetë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Vlorës, ku një maturante ka humbur ndjenjat gjatë orës së mësimit dhe është dërguar me urgjencë në spital, por rrugës ka humbur jetën.Ky rast ka ndodhur në shkollën “Jani Minga” dhe vajza 18 vjeçare është Anxhela Kasaj, e cila ka vdekur gjatë rrugës për në spital.Sipas burimeve të “Balkanweb”, 18 vjeçarja ka humbur jetën si pasojë e shkaqeve natyrale, por pritet që ekspertiza të hedhi më shumë dritë mbi arsyen gjatë orëve në vazhdim.Ndërkohë, policia është duke hetuar për të zbardhur plotësisht shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë.The post Vlorë/ Humb ndjenjat në klasë 18 vjeçarja, mbërrin pa jetë në spital appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ja vendi ku u vra Leku, MPB ende nuk jep detaje (FOTO)

Ja vendi ku u vra Leku, MPB ende nuk jep detaje (FOTO)

Derisa ishte duke ndenjur në restorantin e tij në plazhin Aqua Blue, u vra Dilaver Bojku – Leku nga Veleshta, i njohur me bizneset e tij hotelierike në Strugë. Siç mësohet jozyrtarisht të shtënat e armëve kanë ndodhur rreth orës 17.00, edhe ate në atë moment ka pasur edhe mysafirë …

Lexone

Digjen tre kiosqe dhe tre automjete në Shkup

Tre kiosqe tre automjete janë djegur mbrëmë në Shkup, njoftoi policia. “Mbrëmë rreth orës 01:00 në rrugën “Ferid Bajram” në Shkup, përballë shkollës fillore “Panajot Ginovski” ka rënë zjarr ku ishin përfshirë tre kiosqe, pronarët e të cilave nuk dihen dhe tre automjete. Bëhet fjalë për automjet transporti “Iveko” me …

Lexone

Maqedoni, një shtetase e Serbisë humbi jetën në aksident rrugor

Shtetasja pesëdhjetë e gjashtëvjeçare e Serbisë sot humbi jetën në aksidentin rrugor që ka ndodhur në autostradën A-1, aksi rrugor fshati Udovë – fshati Marvinci, kundrejt fshatit Josifovë. Ministria e Punëve të Brendshme kumtoi se në aksidentin rrugor në vendngjarje ka vdekur D.H, bashkudhëtare në automjetin e udhëtimit. Vdekja është …

Lexone