Home / Tag Archives: egjiptian

Tag Archives: egjiptian

Modelja 28-vjeçare shtatzënë me miliarderin egjiptian 65-vjeçar

Një modele e “Playboy”, e cila ka marrë pjesë në klipet muzikore të Justin Bieber dhe Calvin Harris, është në pritje të fëmijës së saj të parë më multimiliarderin 65-vjeçar.Xenia Deli 28 vjeçe është e martuar me biznesmenin egjiptian Ossama Fathi Rabah Al-Sharif, i cili ka një diferencë shumë të madhe në moshë me të, plot 37 vjet.Brunja nga Moldavia, ka postuar një foto të saj ku tregon barkun e rrumbullakosur.1 of 58 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Salah pa kufij, vijnë rekordet e radhës

One Roma supporter was pictured carrying a hammer on his way to the attack at Anfield

Mohamed Salah është bërë futbollisti i parë i Liverpulit që shënon 10 gola në një sezon në Champions League.Sulmuesi egjiptian shënoi 2 herë në pjesën e parë të sfidës kundër Romës, që do të thotë se është i pari futbollist i The Reds që shkon në kuotën e 10 golave në Champions, por jo vetëm kaq, sepse bëhet afrikani i parë që shënon të paktën 9 gola në një sezon në kompeticionin më të rëndësishëm europian.10 – Mohamed Salah has scored 10 goals in the Champions League this season, the most by a Liverpool player in a single season in European competition. King. pic.twitter.com/aJJkiIxis6— OptaJoe (@OptaJoe) April 24, 2018Salah, i cili u shpall Lojtari i Vitit në Premier Ligë në bazë të votimeve të futbollistëve, ka mbërritur në kuotën e 43 golave sezonalë, në sezonin e tij të parë me Liverpulin. Tashmë Salah është vetëm 4 gola larg rekordmbajtësit të gjithë kohërave për Liverpulin, Jan Rash.

Lexone

Vella e Moter : Muzike shqiptare ne Egjipt !

Gusht 2012 . Per pushime ne nje vend te mrekullueshem : Egjipt – nje atmosfere e mrekullueshme dhe nje ide e çmendur : Te vendos dhe te kercej muzike shqiptare para te gjithe turisteve te huaj me motren time ( gje te cilen nuk e dinte as ajo deri ne …

Lexone