Home / Tag Archives: dritarja

Tag Archives: dritarja

VIDEO: Bie nga kati i 6, fëmija shpëtohet kalimtarët me… çarçaf

Një djalë i vogël cili u rrëzua nga dritarja e shtëpisë së tij në katin e gjashtë është shpëtuar nga një grup kalimtarësh me çarçaf.Fillimisht tre vjeçari në katin e tretë përpara se të binte mbi një tende dielli në një dyqan dhe më pas u prit nga kalimtarët me çarçaf.Menaxheri i dyqanit theu krahun ndërsa shpëtoi djalin.Ndërsa fëmija u dërgua në spital pasi theu këmbën gjatë rënies.Ngjarja ndodhi në lindje të Kinës. (TemA)

Lexone

VIDEO/ Momenti i frikshëm: Audi përplaset për një mur, shoferi “fluturon” nga dritarja

Ky është momenti kur një makinë sportive e vjedhur Audi u përplas në një mur.Sipas mediave të huaja, bëhet fjalë për një ngjarje të ndodhur në Broadway West, Walsall Angli, rreth orës 21:00 të hënën.Siç thuhet më tej, shoferi, një 37 vjeçar personi i cili kishte vjedhur makinën nuk pati ndonjë dëmtim të rëndë pavarësisht se kishte “fluturuar” jashtë veturës në momentin e aksidentit.Ai është tani është në spital nën arrest policor.Mendohet se vetura është vjedhur në një vjedhje në Derbyshire më parë të hënën. (TemA)

Lexone

Çahet dritarja në fluturim, avion bën ulje emergjence

Një avion i Southwest Airlines, u detyrua që të bëjë ulje emergjence, për shkak të thyerjes së xhamit të një dritareje në fluturim.Fluturimi 957, i nisur këtë të martë nga Chicago drejt Newark, një prej aeroporteve në zonën e New York, u ul në Cleveland të Ohio, rreth dy orë pas fluturimit.Fotografitë e publikuara në Twitter, tregojnë një çarje të madhe në dritare, siç mund të shihni dhe në videon që noa.al sjell më poshtë.Ky është rasti i dytë për kompaninë Southwest Airlines, të një incidenti në fluturim, gjatë dy javëve të fundit.Në rastrin e mëparshëm shpërtheu një motor i avionit, duke bërë që një grua të gjejë vdekjen.

Lexone

Burri pret fëmijën që bie nga dritarja (Video)

Një moment shokues ka ndodhur në jug të Kinës, kur një burrë priti një fëmijë që ra nga kati dritarja e katit të dytë të një apartamenti në një rrugë të populluar. Shitësi ambulant vuri re se fëmija kishte hipur në një dritare duke kërkuar të ëmën gjatë një stuhie të fortë. Zotëria që njihet nga vendasit si Li, u përpoq ta priste fëmijën i vendosur që të mos e linte të binte në rrugë. Kamerat e sigurisë së një biznesi aty pranë, kanë kapur çastin kur fëmija bie në duart e tij. Ai tha më vonë se e vetmja gjë që po mendonte në ato çaste ishte të kapte fëmijën pasi trembej se mos nuk arrinte ta priste.23 maj 2014 (gazeta-Shqip.com)

Lexone