Home / Tag Archives: drejtuesve

Tag Archives: drejtuesve

Pëllumb Kulla: Më e neveritshme akoma është të mos dish as të shtiresh

Publicisti dhe shkrimtari Pellumb Kulla ka reaguar ashper rreth hipokrizise se drejtuesve te opozites pas protestes se djeshme, kur vallzonin ne Hotel Plaza.Ja cfare shkruan:“Askujt nuk ia merrte mendja.Mengjesi kaloi me ngrysjen e zemëruar, kurse kur dita u ngrys në “Mëngjesin e Lutjeve” ia kthyen me të lutur!Shtirja njerëzore është e neveritshme. Por më e neveritshme akoma është të mos dish as të shtiresh. Vallë nuk dijnë këta njerëz të shtiren të edukuar (siç nuk janë!), të shtiren si të revoltuar (siç nuk janë!)?! Nuk arrijnë ta zgjasin dot edhe ca orë më shumë hipokrizinë?! Nuk dijnë të fshehin përbuzjen ndaj të zhgënjyerve?!Gjëndja është dëshpëruese…”

Lexone

FOTOT: Tirana blindohet, pas paralajmërimeve nga opozita për dhunë

Tirana është blinduar sot nga policia, në pritje të nisjes së protestës së opozitës.Masat e sigurisë së marra nga policia janë maksimale.Kjo, duke u nisur dhe nga deklaratat e disa drejtuesve të opozitës, që kanë thënë se nuk mbajnë përgjegjësi se çfarë do të bëjnë protestuesit.(TemA)

Lexone

Dioguardi: Maqedonia shtet federal – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Themeluesit e Ligës Civile Shqiptaro-Amerikane dhe mbështetësit e kauzës shqiptare ne SHBA, çifti Joseph dhe Shirley Dioguardi kane dhënë opinionet e tyre per Vizion Plus per dy çështjet me te nxehta qe prekin shqiptaret, situatën ne Maqedoni dhe arrestimin e Ramush Haradinajt. Sipas Joseph Dioguardit, …

Lexone

Forca të shumta policie në rrugë. Ç’po ndodh në …? (Foto)

Kontrolle të përforcuara policie janë vënë re mbrëmjen e sotme në Durrës, në rrugën e re të portit. Postblloqet e policisë kalonin në sitë automjetet që hynin dhe dilnin nga Durrësi, duke ushtruar kontroll të imtësishëm tek disa prej tyre. Nuk dihet ende pse policia e Durrësit ka përforcuar postblloqet …

Lexone