Home / Tag Archives: drejtuar (page 5)

Tag Archives: drejtuar

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Rezultati 0-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë nga sulmuesi Jarmolenko që dhuron spektakël duke shënuar golin e dytë për UkrainënGOL! Konoplianka ka kaluar në epërsië Ukrainën duke përfituar nga vendosje e gabuar e mbrojtjes sonë duke e dërguar topin në fund të rrjetësMinuta 18′, Jarmolenko shumë pranë golit për Ukrainën ku i pambuluar brenda zonës nuk godet në mënyrë të saktë duke e dërg..

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Rezultati 0-0

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaMinuta 13′, Tjetër rast i mirë për Shqipërinë me Lilajn që tenton rrezikshëm nga distanca, por topi grushtohet nga portieri LuninMinuta 7′, Kundërpërgjigjet menjëherë Ukraina me Jarmolenko që godet saktë brenda zonës, por Hysaj shpëton mrekullisht portën e BerishësMinuta 5′, Shqipëria humbet rastin më të artë për të kaluar në avantazh me anë të Lenjanit i cili i vetëm përballë portës nuk e dërgon dot topin n..

Lexone

Të dehur dhe pa patentë, arrestohen 3 shoferë në Berat

Në vijim të punës për parandalimin dhe ndëshkimin e shkelësve të Kodit Rrugor, nga Specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i 3 shtetasve:1-Abasnor Mato, 28 vjeç banues në lagjen ‘Barikadë’, Berat, pasi u kap nga shërbimet e policisë rrugore, duke drejtuar mjetin tip Volkswagen, në gjendje të dehur në masën 0,81mg/l.2 -Suljan Qamo, 23 vjeç, banues në fshatin Bogovë, Skrapar, pasi u kap duke drejtuar automjetin tip Volksëagen, i pa pajisur me leje drejtimi.3-Ajet Sani, 20 vjeç, banues në fshatin Lapardha, Berat, pasi u kap nga shërbimet e policisë rrugore duke drejtuar automjetin tip Fiat, i pa pajisur me leje drejtimi.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Drejtimi mjetit në mënyrë të pa rregullt”, parashikuar nga neni 291 i Kodit Penal.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Rita Ora mbërrin në Tiranë, nuk do ta besoni se cilin vend vizitoi të parin

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, do të mbajë ditën e nesërme një super koncert në “Sheshin Skënderbej”.Thank you Amsterdam. Grateful and blessed that I was able to perform for you. Girls is out now. Link in my bio. Shot by @marcusarjon #girlstour #girlsA post shared by RITA ORA (@ritaora) on May 22, 2018 at 3:36am PDTPër t’u përgatitur për shfaqjen dhe për t’u shlodhur përpara performancës së saj, e cila sigurisht që do të jetë e shkëlqyer, Rita ka mbërritur që sot në kryeqytet.Por, ajo çfarë ka rënë në sy nga ardhja e saj në Tiranë, është fakti se këngëtarja është drejtuar direkt tek ëmbëlsirat.Në një foto të postuar në Instastory nga e motra e këngëtares, Elena Ora, ajo ka hedhur një foto nga një pastiçeri në kryeqytet, ku siç duket, ka shkuar për të blerë disa ëmbëlsira.Epo, nuk i vëmë faj as Ritës dhe motrës së saj që kanë shkuar direkt për të blerë ëmbëlsira… askush nuk mund t’u rezistojë atyre!The post Rita Ora mbërrin në Tiranë, nuk do ta beso..

Lexone

REPLIKAT/ Rama në turin e llogaridhënies publike: E mbyte burrin, e shkatërrove fare

Është shoqëruar me batuta dhe replika turi e llogaridhënies publike i kryeministrit Edi Rama në Cërrik.Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët Rama ka kërkuar që në fillim të flasin gratë.“Ulu, jo nuk e merr fjalën duke u ngritur në këmbë. Rregulli i parë është që të flasin gratë në fillim. Të mbarojnë gratë pastaj burrat.Mos ma ngri dorën se e shoh që je burrë nuk je grua. Të respektojmë radhën. Ooo çfarë… të flasin gratë njëherë se të shoh që nuk je grua”- tha kryeministri.“Ule ore dorën, të shikoj që nuk je burrë, po ky kështu”- u është drejtuar Rama të pranishmëve që kërkonte fjalën.Ndërkohë një grua ka insistuar të marrë fjalën, duke mos lejuar një burrë të fliste.“E mbyte burrin, e shkatërrove fare”,- i tha Rama, duke shtuar, “vërtetë themi gratë, gratë, por edhe kështu”.Ndërkohë një qytetare ka nisur të flasë për disa problematika njëkohësisht, por Rama i kërkoi t’i marrë me radhë.Rama: Sa fëmijë ke ti?Gruaja: Tre.Rama: Nuk i ke bërë përnjëherë besoj, prandaj me ..

Lexone

Oferta e çmendur: Zinedine Zidane u dorëhoq nga Reali, për të marrë 200 milionë euro nga Katari?

Dorëheqja plot pikëpyetje e Zinedine Zidane nga drejtimi i madrilenëve, mund të ketë një vlerë prej 200 milion eurosh.Francezi, në aktin e vetëlargimit dha si argument faktin se tashmë ishte koha e tjetërkujt për ta drejtuar skuadrën, me të cilën ai fitoi tre Champions radhazi.Por dikush ka nxjerrë një tjetër të vërtetë në shesh: Zidane e ka lënë Realin për 200 milion euro që i janë ofruar nga arabët e Katarit.Ka qenë miliarderi egjiptian Naguib Sawiris ai që ka shkruar në profilin e tij në Twitter se Zidane iku nga Reali pas tre vjetësh, sepse kishte një ofertë me vlerë 200 milionë euro.“Zidane do të drejtojë ekipin kombëtar të Katarit për në Botërorin e vitit 2022 që do të zhvillohet në këtë vend.Paga do të jetë 50 milionë euro në vit, në një kontratë për katër vjet”, shkruan miliarderi.

Lexone

Juncker: Qeveria e re italiane të trajtohet me respekt

Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker tha se qeveria e re italiane “euroskeptike”, duhet të trajtohet me respekt, duke iu drejtuar zyrtarëve italianë se duhet të punojnë më shumë dhe mos të akuzojnë Bashkimin Europian për problemet e brendshme të shtetit.“Italia duhet të tregojë kujdes ndaj rajoneve të varfra që ka. Kjo do të thotë më shumë punë, më pak korrupsion. Italia nuk duhet ta luaj këtë lojë të fajësimit të BE-së për problemet e saj”, tha ai.I pyetur rreth borxhit të madh të Italisë dhe planit për rritje të shpenzimeve publike, Juncker deklaroi se nuk planifikon të mësojë Romën.Qeveria e re italiane u formua të premten duke premtuar fundin e ashpërsisë së inspiruar nga BE-ja dhe raporteve më të mprehta me Brukselin, sidomos për valutën euro dhe politikat e migracionit.2 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

“Të kam ty lakuriq dhe zogun tënd duke u puthur me të, a do fotografinë apo videon”/ Zbardhen mesazhet e 42-vjeçarit nga Tirana, ngacmonte dentisten dhe 4 femra të tjera

Një dentiste në Tiranë është kthyer në shenjestrën e sulmit seksual të një personi të identifikuar tashmë nga Prokuroria e Tiranës.Një 42-vjeçar nga Skrapari është autori i ngacmimit seksual dhe përndjekjes së një dentisteje me inicialet D.B. Shtetasi V.Sh, pak ditë më parë është marrë i pandehur nga prokurori i çështjes Ervin Karanxha, i cili ka ngritur akuzën e “Përdorimit me keqdashje të thirrjeve telefonike”.Sipas dosjes së referuar në Gjykatën e Tiranës, V.SH, nëpërmjet sms ka ngacmuar seksualisht dentisten, tek e cila kishte shkuar për të rregulluar dhëmbët e tij dhe vetë vajzës së tij të mitur.Por burime pranë Prokurorisë thanë për Shqiptarja.com, se nga verifikimi i telefonit të të pandehurit,ka rezultuar se ai ka ngacmuar seksualisht dhe pesë femra të tjera njëkohësisht, por për shkak se ato nuk kanë depozituar kallëzim penal në Prokurori, hetimi për këto raste nuk është kryer.Mësohet se V.Sh, përdorte një numër telefonik të rregjistruar në emër të gruas së tij, me të ..

Lexone

SPECIALE / Shifrat dhe faktet më interesante nga historia e Botërorëve…

Mësoni disa nga shifrat dhe faktet nga veprimtaria më e rëndësishme e futbollit, e cila pritet të fitojë pas dy javësh në Rusi, Kupa e Botës, ajka e këtij sporti. Zhvillohet një herë në katër vjet dhe është veprimtaria sportive më e ndjekur e planetit, edhe më shumë se Olimpiada…REKORDET EKIPOREMë shumë tituj të fituar – 5, Brazili (1958, 1962, 1970, 1994, 2002)Më shumë finale të luajtura – 8, Gjermania (1954, 1966, 1974, 1982, 1986, 1990, 2002, 2014)Më shumë podiume – 12, Gjermania 1934, 1954, 1966, 1970, 1974, 1982, 1986, 1990, 2002, 2006, 2010, 2014)Më shumë gjysmëfinale – 13, Gjermania (1934, 1954, 1958, 1966, 1970, 1974, 1982, 1986, 1990, 2002, 2006, 2010, 2014)Më shumë pozicionime në “Top 10” – 17, Gjermania (në çdo turne me përjashtim të 1930, 1938 dhe 1950), Brazil (në çdo turne me përjashtim të 1934, 1966 dhe 1990)Më shumë pozicionime në “Top 16” – Brazili (në çdo veprimtari)Më shumë pjesëmarrje – Brazili (në çdo veprimtari, përfshi 2018)Më shumë vende të dyt..

Lexone

Survejimi i Bashës? PD: Me urdhër të Ramës, operacion kriminal

Nën kryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, përmes një deklarate për shtyp, e ka cilësuar si të paligjshëm, antikushtetues dhe kriminal, survejimin që sipas PD-së, Policia e Shtetit po i bën Lulzim Bashës dhe familjes së tij. Sipas Spahos, ndjekja dhe përgjimi i kryetarit të opozitës bëhet për interesa kriminale, dhe është me urdhër të kryeministrit Rama dhe të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.”Këto operacione klandestine kriminale kanë garancinë e mbrojtjes nga prokuria politike e drejtuar nga Arta Marku, përfaqësuesja dhe shërbëtorja politike e dyshes Rama-Xhafaj. Këto veprime kriminale kanë garancinë e mosndëshkimit si rezultat i shkatërrimit të Gjykatës Kushtetuese, paralizimit të plotë të Gjykatës së Lartë dhe kontrollit të plotë mbi sistemin e drejtësisë nga Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj”,tha Sapho.Duke përsëritur kërkesën për dorëheqjen e ministrit Xhafj, Sapho tha se: ”Të largohet për t’i hapur rrugën dekriminalizimit të vërtetë të Policisë së Shtetit, e cila është ..

Lexone