Home / Tag Archives: drejtuar (page 4)

Tag Archives: drejtuar

Ish-deputeti Ndocaj: Basha më kërcënoi me vdekje në Instagram! (VIDEO)

Ish-deputeti Eduart Ndocaj i është drejtuar emisionit “Fiks Fare”, pasi pretendon se është kërcënuar me jetë nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha.Para 2 javësh, Ndocaj ka marrë disa mesazhe kërcënuese në adresën e tij personale në “Instagram”, ku dërguesi mban emrin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.Fiks FareBasha kërcënon me vdekje kaubojsin Ish deputeti Ndocaj: Kam shpresë tek Fiks Fare, jo tek drejtësia!Ish deputeti Eduart Ndocaj i është drejtuar emisionit Fiks Fare, pasi është kërcënuar me jetë nga kryetari i Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha. Para 2 javësh ndoca ka marrë disa mesazhe kërcënuese në adresën e tij personale në Instagram, ku dërguesi mban emrin e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Në intervistën e dhënë në Fiks Fare ish deputeti Ndocaj shprehet se edhe nëse nuk është vetë Basha mesazhet i merr nga njerëz të tij, më komandim të tij. Në një nga këto mesazhe kërcënuese thuhet " Ti Eduart Ndocaj hiq dorë nga politika ose do jesh i vdekur" . Intervista ..

Lexone

VIDEO/ Pelegrini nga Zvicra i bie nga Torovica por pendohet: Do lutem në Jerusalem që të ndërtohet rruga

Ndodhen vetëm 17 km larg qytetit të Lezhës, por mungesa e rrugës i mban të izoluar 5 mijë banorët e Torovicës. Por mes qindra banorëve që janë të detyruar të bëjnë çdo ditë këtë rrugë të shkatërruar i ra fati edhe një turisti.Gianpietro, 63 vjeç nga Zvicra, i nisur për pelegrinazh drejt Jerusalemit shmangu superstradën Lezhë-Shkodër për t’i rënë më shkurt në udhëtimin e tij me biçikletë, por “rruga e shkurt” përmes Torovicës i doli shumë më e gjatë dhe e lodhshme.Pietro me të mbërritur në vendin e shenjtë në Jerusalem thotë se do të lutet që kjo rrugë të ndërtohet sa më shpejt.“Unë quhem Gianpietro, vij nga Zvicra, po kryej një pelegrinazh për në Jerusalem.Sot unë mora një rrugë që mendoja se do ishte pa trafik, por doli që ishte e tmerrshme, shumë e tmerrshme.Mua personalisht nuk më bën asgjë, pasi kam bërë deri më tani 1800 km nga Zvicra deri këtu dhe më mbesin akoma edhe 1800 km për të mbërritur deri në Jerusalem dhe kur mendoja se po avancoja e kuptova se sot nuk mund t..

Lexone

Lojëra lufte të NATO-s, 18.000 trupa në manovra për Aleancën

Manovra “Saber Strike”, në të cilën marrin pjesë Estonia, Letonia, Lituania, Polonia dhe 17 ushtri të tjera partnere dhe aleate nisi të dielën (03.06.). Ajo është “një demonstrim i qartë i angazhimit dhe solidaritetit të Aleancës”, bëri të ditur ushtria e SHBA në Evropë.“Saber Strike 18 nuk është një provokim ndaj Rusisë, por një manovër me aleatët tanë”.Stërvitjet masive nisën pak ditë pasi u bë e qartë se Polonia është e gatshme që të shpenzojë 1,7 miliardë euro, për të mbuluar shpenzimet e një baze të SHBA përballë agresionit të perceptuar rus.“Po, ne jemi të interesuar për praninë e forcave amerikane në vendin tonë dhe kemi paraqitur – edhe për qëndrat kërkimore – disa opsione, të cilat mund t’i ofrojmë, po të merren vendime të tilla”, tha Pavel Soloh, drejtues i Zyrës së Sigurisë Kombëtare në Presidencën polake.Ky propozim shkaktoi një përgjigje nga zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov.“Në përgjithësi, kur ne regjistrojmë ekspansion gradual të strukturave ushtarake të NA..

Lexone

ANALIZA: Ecuria me Panuçin në stol, pësojmë dy gola për ndeshje

Ky është cilësuar viti zero për Kombëtaren.Paraqitja tejet e dobët ndaj Kosovës u pasua nga zhgënjimi total edhe përballë Ukrainës, me Shqipërinë që është shfaqur shumë larg skuadrës së viteve të fundit dhe niveleve që pretendohen.Ekip i shuar, pa grintë dhe apatik në fushë!Kur u emërua në krye të stolit kuqezi, në korrik të vitit 2017, trajneri Christian Panucci erdhi me pritshmëri të mëdha, por edhe me premtimin se do të formonte një ekip që synon rezultatet duke sulmuar.Deri më tani, asnjë prej këtyre elementëve të projektit nuk është realizuar.Shqipërisë i mungojnë rezultatet, për skuadër ofensive duket e vështirë të flitet, edhe pse në disa raste kemi luajtur me tre sulmues, ndërsa ekipi ka humbur edhe soliditetin në mbrojtje, që cilësohej një prej pikave më të forta.Të gjitha këto konfirmohen nga statistikat e regjistruara gjatë ecurisë me Christian Panuccin në stol.Trajneri e ka drejtuar Kombëtaren shqiptare në 8 ndeshje, duke regjistruar 5 humbje, 1 barazim dhe ve..

Lexone

STUDIMI: Ja analizat e gjakut që diktojnë kancerin përpara simptomave

Nga Rory Smith, CNNKërkime të reja shkencore duken premtuese për të dalluar disa lloje kanceri me analiza gjaku, në faza shumë të hershme.Testi, i njohur si biopsi e lëngshme, kontrollon ADN-n për qeliza kancerogjene dhe shërben për të dalluar 10 lloje të ndryshme kanceri me saktësi të lartë.Dr.Eric Klein, nga Instituti “Taussing” për Kancerin, në Klinikën e Klivlendit, SHBA, ka drejtuar kërkimin shkencor që u paraqit te konferenca e përvitshme e Shoqërisë Amerikane të Klinikave Onkologjike në Çikago, mbledhja më e madhe e onkologëve nga e gjithë bota.Shumica e llojeve të kancerit zbulohen në faza të përparuara, kur kurimi është më i ndërlikuar dhe përqindja e atyre që shërohen është më e vogël, thotë broshura e konferencës.Analiza e ADN-s së gjakut nuk është ende gati të përdoret gjerësisht, por ky test do të mundësonte dallimin e shumë llojeve të kancerit që në faza të hershme, që para se të nisin simptomat, kur trajtimi ka më shumë gjasa të ketë sukses. Këto lloje testesh ..

Lexone

Mbyllet me turp, Shqipëria mposhtet nga Ukraina

Pas Kosovës, Shqipëria u mposhtë edhe nga Ukraina. Kombëtarja e Ukrainës mundi 4-1 Shqipërinë.Pas humbjes me Kosovën, Panucci u shpreh se kurrë më nuk do të shihnim një ndeshje të tillë të Kombëtares.Por edhe ndaj Ukrainës thuajse kishim një Kombëtare të njëjtë me atë ndaj Kosovës, i vetmi ndryshim ishte një gol i shënuar nga Emanuele Ndoj në minutat e fundit. Gjithçka u shemb në vetëm 15 minuta në pjesën e parë kur Yarmolenko shënoi dy herë, ndërsa një gol u shënua nga Konoplyanka.Ndërkohë, rezultatin e vulosi në 4-1 në minutën e fundit të ndeshjes Konoplyanka.Një tjetër humbje e thellë dhe një tjetër lojë zhgënjyese e Kombëtares kuqezi të drejtuar nga Panucci.The post Mbyllet me turp, Shqipëria mposhtet nga Ukraina appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Mbyllet miqësorja Shqipëri-Ukrainë me rezultatin 1-4. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Emanuele Ndoj shënon golin e nderit për Shqipërinë dhe të parin për të me fanellën kuqeziEtrit Berisha shpëton mrekullisht portën tonë nga goli i katërt pas një gjuajtje spektakolare të goditur nga goditja dënimitMinuta 57′, Sabien Lilaj shumë pranë golit por topi i goditur prej tij përfundon në rrjetën e jashtmeGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi..

Lexone

Kombëtarja e Panuçit prek fundin, turpërohemi dhe përballë Ukrainës

Performanca turpëruese e Kombëtares shqiptare ka vijuar dhe në miqësoren e sotme të luajtur në Evian të Francës kundër Ukrainës.Kuqezinjtë e drejtuar nga tekniku italian, Kristian Panuçi, pas humbjes turpëruese të marrë në miqësoren e parë kundër Kosovës, të njëjtën gjë ka përsëritur dhe në takimin e sotëm përballë Ukrainës duke humbur me rezultatin e thellë 4-1.Edhe në miqësoren e sotme u vu re një ekip që nuk shfaq asnjë dëshirë për të fituar, ku loja është krejtësisht skandaloze dhe reparti më i turpshëm është mbrojtja.Një repart tërëisht katastrofik që i dha mundësinë sulmuesve Ukrainës të dhuronin spektakël dhe të shënon tre gola.Skuadra e drejtuar nga trajneri Andri Shevçenko arriti që të mbyllë ndeshjen që në pjesën e parë duke shënuar tre gola.I pari që hapi serine e golave për ukrainasit ishte Konoplianka në minutën e 31-të, ndërsa në të 36-tën dhe të 45-tën Jarmolenko shënoi një dopietë duke i mbyllur 45 minutat e parë me shifrat 3-0.Pjesa e dytë nuk dhuroi shumë ..

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Pjesa e dytë, rezultati 1-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaEtrit Berisha shpëton mrekullisht portën tonë nga goli i katërt pas një gjuajtje spektakolare të goditur nga goditja dënimitMinuta 57′, Sabien Lilaj shumë pranë golit por topi i goditur prej tij përfundon në rrjetën e jashtmeGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi golin e tretë për UkrainënGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë ..

Lexone

VIDEO/ Direkt miqësorja Shqipëri-Ukrainë. Pjesa e dytë, rezultati 0-3

Shqipëria do të luajë sot miqësoren e dytë kundër Ukrainës, takim i cili do të luhet në Evian të Francës.Pas humbjes së marrë në sfidën e parë kundër Kosovës, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Kristian Panuçi do të synojnë që të fitojnë ndaj ukrainasve.Më poshtë do të keni mundësi të ndiqni me VIDEO rastet më të mira të kësaj ndeshjeje.(TemA)Formacionet zyrtare:Shqipëria: Berisha, Hysaj, Mavraj, Gjimshiti, Veseli, Lilaj, Roshi, Lenjani, Ndoji, Ramadani, ManajUkraina: Lunin, Butko, Krivtsov, Burda, Sobol, Marlos, Zinçenko, Malinovski, Jarmolenko, Besedin, KonopliankaGOL! Tjetër gafë e turpshme e mbrojtjes shqiptare që i jep mundësinë Jarmolenkos të shënoi golin e tretë për UkrainënGOL! Mbrojtje katastrofike e kuqezinjve që shfrytozohet mjaft mirë nga sulmuesi Jarmolenko që dhuron spektakël duke shënuar golin e dytë për UkrainënGOL! Konoplianka ka kaluar në epërsië Ukrainën duke përfituar nga vendosje e gabuar e mbrojtjes sonë duke e dërguar topin në fund të rrjetësMin..

Lexone