Home / Tag Archives: drejtuar (page 10)

Tag Archives: drejtuar

De Laurentiis tri orë takim me Ancelottin, zyrtarizimi çështje orësh

Carlo Ancelotti dhe Aurelio De Laurentiis, tri orë në një takim kokë më kokë në kryeqytetin italian, Romë.Presidenti i Napolit i ka prezantuar trajnerit me shumë eksperiencë projektin e tij, për ta bindur që të kthehet për të drejtuar në Serinë A.Takimi është mbyllur rreth 25 minuta pas mesnate dhe tashmë pritet vetëm përgjigjja përfundimtare e Ancellotit për propozimin e De Laurentiis.Mësohet se trajnerit 58-vjeçar i është ofruar një kontratë 2-vjeçare, me një pagë 6.5 milionë euro në sezon.Ancelotti do të marrë në stafin e tij edhe 4 bashkëpunëtorë, djalin e tij Davide, dhëndrin, Mino Fulco, përgatitësin atketik, Mauri, dhe të birin e këtij të fundit, Francesco.Më këtë lëvizje të fundit të presidentit De Laurentiis kuptohet qartë se ka rënë përfundimisht poshtë mundësia për të rinovuar kontratën me Maurizio Sarrin.Gjithsesi, kreu i klubit napolitan nuk do ta shkarkojë trajnerin toskan, sepse kërkon të përfitojë 8 milionë euro nga Zeniti ose Chelsea, si klauzolë për largim..

Lexone

Zyrtare: Unai Emery është trajneri i ri i Arsenalit

Unai Emery është zyrtarisht trajneri i ri i Arsenalit në Premier League, pas mbretërimit 22-vjeçar të Arsene Wenger.Është vetë klubi londinez që njoftoi nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare emërimin e spanjollit në krye të “Topçinjve”.Emëry ka nënshkruar për tre vite dhe do të përfitojë të paktën 15 milionë paund në total.“Jam shumë i emocionuar që iu bashkova një klubi të madh. Arsenali njihet dhe dashurohet në të gjithë botën për stilin e lojës, menaxhimin e talenteve të futbollit, stadiumin fantastik dhe vazhdimësinë e e klubit,” – ishin fjalët e para të spanjollit.“Jam i emocinuar për mundësinë që po më jepet për një hapur një kapitull të ri në historinë e Arsenalit . Kam takuar me Stan dhe Josh Kroenke dhe është e qartë se ata kanë ambicie të mëdha.”Unai Emery e ka nisur karrierën e trajnerit te Deportivo Lorca në vitin 2005, teksa si futbollist është aktkvizuar përgjithësisht në “Segunda Division”.Gjatë karrierës së trajner ka drejtuar Almerian, Valencian, Spartak..

Lexone

Vendoset data e gjyqit për Saimir Tahirin, ish-deputeti i drejtohet Apelit për arrestin shtëpiak

Seanca gjyqësore për Saimir Tahirin, ku do të vendoset nëse ish-ministri do të lirohet ose jo, do të mbahet në datën 28 maj.Ndërkohë, Tahiri i është drejtuar Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për të kërkuar heqjen e masës së sigurisë me ‘arrest shtëpiak’.Vetëm dy javë më parë, Gjykata e Shkallës së Parë ka vendosur këtë masë sigurie për ish-ministrin pasi mbërritën disa prova të reja nga Italia dhe Greqia, në të cilat pretendohet se Tahiri ka bashkëpunuar me Habilajt.Herën e fundit, Maks Haxhia, avokati i Tahirit, u shpreh i bindur se Apeli do të rrëzonte vendimin e arrestit shtëpiak.The post Vendoset data e gjyqit për Saimir Tahirin, ish-deputeti i drejtohet Apelit për arrestin shtëpiak appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Tahiri kërkon heqjen e “Arrestit shtëpiak”, Apeli vendos më 28 maj

Nga e njëjta gjykatë mori pasaportën dhe iu rikthye e drejta e lëvizjes së lirë disa muaj më parë dhe Saimir Tahiri beson se Apeli i Krimeve të Rënda do ta “shpëtojë” edhe këtë herë, kur mbi të rëndon masa e sigurisë “Arrest në shtëpi”.Tahiri i është drejtuar Apelit për të kërkuar heqjen e kësaj mase sigurie dhe një seancë gjyqësore do të zhvillohet në datën 28 maj për të vendosur nëse do të lirohet ish-ministri i Brendshëm.Ishte Gjykata e Shkallës së Parë, që pas mbërritjes së provave të reja nga Italia dhe Greqia ku pretendohet se Tahiri ka bashkëpunuar me Habilajt, vendosi dy javë më parë të “izolonte” në shtëpi Tahirin.Ndërkohë në daljen më të fundit publike, avokati i Tahirit, Maks Haxhia deklaroi me bindje se Apeli edhe njëherë do t’i japë të drejtë klientit të tij dhe do ta rrëzojë masën e sigurisë.23 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Saimir Tahiri kërkesë për heqjen e “arrestit shtëpiak”, ja kur do zhvillohet seanca

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri i është drejtuar Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda në të cilën kërkon heqjen e “arrestit shtëpiak”.Mësohet se seanca do zhvillohet në datën 28 maj.Gjykata e Shkallës së Parë vendosi dy javë më parë të lënë në arrest shtëpia ish-ministrin i brendshmëm Saimir Tahiri.Sipas prokurorisë ka dyshime se ish-ministri i Brendshëm ka takuar në një hotel në Korfus Artan Habilajn, vëllain e Moisi Habilajt i arrestuar në Itali si kreu i grupit kriminal të trafikut të kanabisit.Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri akuzohet si bashkëpunëtor në trafikun e drogës me grupin “Habilaj”. (TemA)

Lexone

Formacioni i mungesave “BIG” në botërorin e Rusisë

Sa shumë surpriza në listat e skuadrave që do tëmarrin pjesë në finalet e “Rusi 2018”. Sigursht që për trajnerët e skuadrave të mëdha do të ketë edhe vendime të dhimbshme, sepse jo të gjithë talentet që kanë në dispozicion mund të bëjnë pjesë në listën përfundimtare prej vetëm 23 futbollistësh. Më poshtë do të zbulojmë 11-shen më të mirë me “yjet” që për arsye teknike e jo vetëm kanë humbur Botërorin.Portier: Joe Hart. Në Angli kanë bërë shumë zhurmë për përjashtimin e Hart, i cili në sezonin që sapo u mbyll u aktivizua te West Ham i huazuar nga Manchester City. Deri pak muaj më parë 31-vjeçari konsiderohej titullar i padiskutueshëm te “Tre Luanët”, por pas një sezoni zhgënjyes është përjashtuar nga lista përfundimtare e Gareth Southgate, që ka preferuar Butland (Stoke City), Pickford (Everton) dhe Pope (Burnley).1 of 3Mbrojtës: Cancelo, Laporte dhe M. Alonso: Mes përjashtimeve të mëdha të Franca është Laporte, që i kushtoi plot 65 milionë euro Manchester City-t në muajin janar...

Lexone

Barnat e rimbursueshme, Vasili: Rama u hoqi qytetarëve të drejtën e jetës

Ndryshimet në listën e barnave të rimbursueshme qëndrojnë në thelb të akuzës së re që kreu i Grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka ngritur mëngjesin e sotëm për kryeministrin Edi Rama.Sipas Vasilit, “lista e barnave ka mjaft probleme dhe absurditete qe bien ne kurriz te qytetareve”. Vasili thotë se kryeministri portal nuk e sheh listën e barnave dhe pavarësisht se i është drejtuar publikisht, Rama vijon turpin e madh që me listën e barnave t’iu heqë të drejtën e jetës qytetarëve të pamundur.“I jam drejtuar publikisht kryeministrit portal, qe t’i zgjidhe dhe te lere propaganden me shendetin sepse problemet ishin kritike per pacientet me këtë liste. Pergjigjet e tija dhe e te tijve kane budallalleqe kolosale nga ato qe vetem ky kryeministër mund t’i thote. Ky llafazan ambulant tall dhe perqesh cdo hall te njerezv, por lista e barnave e kaloi cdo kufi sepse dora e kryeministrit u hoqi edhe te drejten e jetes qytetareve duke u hequr barnat nga lista apo duke u vene kufizime çnje..

Lexone

Mes egërsisë, ky është vendi ku Princ Harry dhe Meghan Markle po kalojnë muajin e mjaltit

Ceremonia madhështore e dasmës mbretërore të Princit Harry dhe Meghan Markle u ndoq me kërshëri nga miliona njerëz në të gjithë botën dhe nga shumë persona që prisnin afër kështjellës Windsor për të parë të sapomartuarit.Pas dasmës, Duka dhe Dukesha e Sussex janë drejtuar për në muajin e mjaltit, një traditë kjo shumë shekullore.Mirëpo, nëse mendoni se destinacioni i tyre ka qenë një resort luksoz në ndonjë plazh ekzotik, atëherë gaboheni rëndë.Sipas mediave të huaja, Princi dhe Princesha kanë zgjedhur ta kalojnë muajin e tyre të mjaltit Namibi, që ndodhet në Afrikën Jugperëndimore.“Dailystar.co” ka shkruar se Namibia është e njohur për krimet që ndodhin nëpër rrugë dhe nuk është vendi i duhur për të qëndruar natën pasi kafshët e egra përbëjnë shumë rrezik.Ata do të qëndrojnë në Hoanib Valley Camp, por e gjithë zona konsiderohet mjaft e rrezikshme.The post Mes egërsisë, ky është vendi ku Princ Harry dhe Meghan Markle po kalojnë muajin e mjaltit appeared first on Zonë E Lirë..

Lexone

VIDEO/ Qeshën në Komision, Braçe përze gazetaren e Report Tv: Ti me syze, dil pak përjashta

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe i ka tërhequr vëmendjen dy gazetareve të pranishme gjatë zhvillimit të aktivitetit.Gjatë diskutimeve, në një moment janë dëgjuar gazetaret të qeshin me njëra tjetrën.Braçe iu është drejtuar gazetares së News24, Marsela Karapanço me fjalët “Mos rënko ti aty”.Ndërkohë kur ka parë atë të Report Tv, Esiona Konomi duke qeshur i ka kërkuar të dalë jashtë me fjalët: “Ti me syze, dil pak përjashta, dil përjashta që të kuptosh se ka etikë këtu. Shkoj bëje te PD këtë që bëre këtu’’.Të dyja gazetaret kanë dalë jashtë në heshtje, ndërsa të tjerët vazhduan të ndjekin Komisionin e Ekonomisë.(TemA)

Lexone

Qeshën në Komision, Braçe përze gazetaren e Report Tv: Ti me syze, dil pak përjashta

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe i ka tërhequr vëmendjen dy gazetareve të pranishme gjatë zhvillimit të aktivitetit.Gjatë diskutimeve, në një moment janë dëgjuar gazetaret të qeshin me njëra tjetrën.Braçe iu është drejtuar gazetares së News24, Marsela Karapanço me fjalët “Mos rënko ti aty”.Ndërkohë kur ka parë atë të Report Tv, Esiona Konomi duke qeshur i ka kërkuar të dalë jashtë me fjalët: “Ti me syze, dil pak përjashta, dil përjashta që të kuptosh se ka etikë këtu. Shkoj bëje te PD këtë që bëre këtu’’.Të dyja gazetaret kanë dalë jashtë në heshtje, ndërsa të tjerët vazhduan të ndjekin Komisionin e Ekonomisë.(TemA)

Lexone