Home / Tag Archives: drejtesia

Tag Archives: drejtesia

“Kërkoj rihapjen e dosjes Hajdari”, Izet Haxhia del para Gjykatës së Tiranës

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka dalë për herë të parë përpara Gjykatës së Tiranës.Pas ekstradimit nga Turqia, Haxhia kërkon nga drejtësia shqiptare rihapjen e dosjes së”Azem Hajdarit”.Kjo kërkesë do shqyrtohet sot nga Gjykata e Tiranës.Trupa gjykuese kryesohet nga gjyqtari Besnik Hoxha, ndërsa Haxhia mbrohet nga avokati Bashkim Nikolla.(TemA)

Lexone

Video e PD, reagon deputeti i PS: Estradë, padashur opozita bëri autogol, drejtësia të veprojë

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu ka reaguar pas publikimit të PD të një video me dëshminë e personit që në audiopërgjimin u tha se ishte bashkëpunëtori X.Me anë të një statusi në rrjetet sociale, shkruan se “ky tipi qe u dekonspirua dhe u keqperdor ne menyre vulgare nuk tha asgje te re nga ata qe opozita ka thene e sterthene gjithe keto dite”.Më tej ai ka ërë thirrje Prokurorisë që të vendosë gjërat në vendin e vet dhe të zbardhë situatën.Postimi i plotë i NdreutKy tipi qe u dekonspirua dhe u keqperdor ne menyre vulgare nuk tha asgje te re nga ata qe opozita ka thene e sterthene gjithe keto dite !Por ajo qe me ben pershtypje eshte qe si mundet te jete kaq qesharak profili i viagruar i Lul Bashes me nje njeri me personalitet te dyshimte, i denuar per droge dhe mashtrim, me gjendje te mjeruar ekonomike, dhe qe na paska provoku se nuk kishte qellim te conte hashash !Drejtesia duhet te veje gjerat ne vendin e vet dhe te zbardhe situaten qe me vidion e sotme me ngjan..

Lexone

Për ata që po përpiqen të ndalin tërmetin

Nga Astrit PatoziTri ngrehina të kalbura të sistemit tonë politik po shkërmoqen dita- ditës dhe fare qartazi përpara syve tanë.Ato janë drejtësia, partia e Lulit dhe LSI-ja.“Rilindja”, po aq e molepsur, po përpiqet me shpirt ndër dhëmbë të mbahet pas “tepsisë” së pushtetit për të fshehur më kot faktin e njohur botërisht se po kalon të njëjtën krizë.Por e ka të pamundur, sepse procesi i dekompozimit është i pandalshëm dhe i pakthyeshëm.Në këtë reaksion zinxhir të rënies është njësoj si të përpiqesh të ndalësh tërmetin, pas paralajmërimit të shërbimit sizmiologjik.Ndaj e vetmja shpresë për Shqipërinë është një politikë e re, e cila nuk ka asnjë lidhje me gërmadhat e sistemit, që po rrëzohet, herë pa zhurmë, e herë me rënkime.

Lexone

Zekaj para gjykatës maqedonase: “Zoti e bekoftë Amerikën”

“Nuk më intereson asgjë. Vetëm drejtësia të del në dritë. Zoti e bekoftë Amerikën”, tha Valdet Zekaj, sot, gjatë seancës gjyqësore për rastin Kumanova, derisa Prokurori Naum Panovski lexonte fjalën përfundimtare, shkruan gazeta Lajm. Dhjetëra nga të akuzuarit për rastin “Kumanova”, sot kanë lëshuar seancën në shenjë revolte duke mos …

Lexone